Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Más is teljesen elrejti a...

Más is teljesen elrejti a személyiségét a külvilág elől?

Figyelt kérdés

Szinte senkiben nem bízom meg egy cseppnyire sem, mert egész életemben ott b*sztak át ahol tudtak. Rengeteg ismerősöm van, nem tudok úgy végig menni a városon hogy ne látnék legalább 10 ismerőst, de senkivel sem merem megosztani mit érzek. Rendszeresen csak azért játszok flegma f*sz szerepet mert ez jön be az embereknek holott arra vágyom hogy igaz barátaim legyenek és azért szeressenek aki vagyok. Mindenki megbízik bennem, soha nem árulok el senkit a leg féltettebb titkaikat is rám bízzák de én nem merek beszélni az érzéseimről. Úgy nőttem fel hogy hiába voltam mindenkivel kedves folyton nevetség tárgyává tettek (soha nem vállalom fel ezt). Itthon sem volt minden rendben, soha nem mondtam el senkinek kiskoromba mit érzek, mi bánt csak tűrtem és éjszaka álomba sírtam magam. De persze a szüleim szerint tökéletes gyerekkorom volt mert "megvolt mindenem". Csak mondjuk olyan ember nem akinek elmondhatom az érzéseim, meghallgat és nem engem okol mindenért. Régen annyira félénk voltam hogy nem mertem bemenni a boltba se egyedül mert féltem az emberektől. Ma már nincs gondom azzal se hogy spontán ismeretlenekkel beszélgessek, de senkivel nem tudok úgy lelkizni hogy én is elmondjam őszintén mi bánt. Azt sem tudom mikor mondtam ki valakinek őszintén hogy szeretem. Próbálok fejleszteni magamon de még ígyis rengeteg gátlásom van, amiket egyszerűen nem tudok leküzdeni. Volt pár alkalom hogy részegen beszéltem pár dologról 1-2 embernek de konkrétan elsírtam magam miközben beszéltem. Hogy lehet leküzdeni azokat a gátlásaimat amiket egész idáig magammal hordoztam? Vagy inkább, vannak még olyan emberek akiknek ha nyújtom a kezem nem akarják letépni a karom? Hiába kezdek bele egy haverkodásba, vagy lánnyal ismerkedésbe nagyon hamar rájövök hogy nem lehet megbízni bennük. Féllreértés ne essék, nem vagyok féltékeny ha együtt vagyok valakivel egyáltalán, nem csak önmagammal van bajom hanem a külvilággal is. Viszont, soha nem voltam még szerelmes azthiszem, vagy nem is tudom. Általába addig érdekes egy csaj amég meg nem kapom aztán hirtelen magamat okolom hogy lefeküdtem vele, meg őt is megutálom indokolatlanul miközben nem tett semmi rosszat. Teljesen úgy érzem, hogy engem nem ért meg senki, teljesen máshogy gondolkodok mint a világ, és egy olyan szerepet kell játszak hogy szimpatikus legyek másoknak amit amúgy utálok. Arra vágyok hogy legyen pár olyan ember az életembe akivel őszintén beszélhetek, szeretjük egymást stb.


Ne haragudjatok a rendkívül hosszú, önsajnáltatónak tűnhető szöveg miatt, de előjött belőlem rengeteg évnyi elnyomott érzelem.



2022. jan. 27. 02:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fordulj szakemberhez, esetleg menj pszichoterápiára. Tudom, ez elsőre talán cikinek hangzik, de nem az, és sokat segíthet.

Lehet az is, hogy nem a megfelelő körökben mozogsz. Ha ilyen "flegma f*sz" emberként adod el magad, akkor nyilván nem az érzékeny és empatikus embereket fogod vonzani.

2022. jan. 27. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az "érzékeny és empatikus" emberek is úgy átkúrtak mint sz*rt a palánkon :)
2022. jan. 27. 02:54
 3/12 anonim ***** válasza:
12%

Én ezen az alapvetően vallásellenes oldalon most azt tanácsolnám, hogy JÁRJ egyházi körökbe! Hittanórákat, bibliaórákat keress!


Nem feltétlenül kell a római katolikus egyházba - ott úgyis eltévednek a mindenféle "szentek" életének magyarázatával, az engem sem fogott meg.


Hittan vagy bibliaórák főleg a protestáns - evangélikus, református - egyházban vannak. (Valószínűleg egy rossz társaság miatt szakítok a reformátusokkal - sokáig nagyon-nagyon jót tapasztalatom volt velük, de amióta újak jöttek, brrr...)


Istentiszteletekre hétköznap is el tudsz menni, nem érdemes a vasárnapokat megvárni. Hétköznap reggel is van lehetőség és esténként általában 18 órakor a legtöbb helyen - de lehet eltérés bármilyen időpontokban.


MENTSD MEG A LELKED BÉKÉJÉT - ILLETVE PRÓBÁLD HELYREÁLLÍTANI! Hidd el, hogy az egyház NEM VÉLETLENÜL van szakosodva lelkigondozók alkalmazására!


Én is ilyen helyen/alkalmakon kezdtem IGAZÁN MEGGYÓGYULNI, RENDBEJÖNNI lelkileg. A "szakemberek" engem inkább majdnem mind tönkretettek - 1-2 ember kivéve.


Egyházi körökben azonban tényleg találhatsz olyan mentálhigiénés végzettségűeket, amelyek AKÁR MESETERÁPIÁVAL gyógyíthatnak. (Most úgy tudom, hogy online elérhetőek a legtöbben, nem személyesen.)


SOK SIKERT KÍVÁNOK ÉS SZÉP EREDMÉNYEKET! :)

2022. jan. 27. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Ezért nincsenek barátaim. Megjátszani nem fogom magam, de a legtöbbnek meg nem nyílnék meg. Ilyen csendes, rendesnek néznek, csak mert nem bújok ki a burkomból.
2022. jan. 27. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, de pont ezzel okozom a legnagyobb problémát.
2022. jan. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van lehetőséged, akkor költözz máshova és kezdj új életet a valós személyiségeddel. Vagy apránként mutasd meg magad a mostanin és "változz meg". Ha erre van igényed. Ne játszd meg magad. Én se teszem csak 1 bizonyos udvariassági szintig, de ettől még résen vagyok, mert én se bízom 100%-ban az emberekben. De flegmázni se fogok azért, hogy megvédjem magam, mert ez papír pajzs. Az jobb nekem, ha szimplán nem lepődök meg embereken. Nincs csalódás. Próbáld ki.
2022. jan. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Akik már párszor megszívták az emberekkel valamilyen okból, azok nehezen bíznak meg bárkiben is. Ezzel én is így vagyok. Vannak barátaim, ismerőseim, de senkinek nem adom ki magam 100%-san. Bizonyos infókat megosztok magamról, de a legbelsőbb intim dolgaimat nem mondom el senkinek. Lehet rám mondani, hogy bizalmatlan vagyok, engem ez nem érdekel. Mindenki úgy védi a lelkivilágát ahogy tudja.

Vannak akik már százszor megszívták, de még mindig tudnak bízni az emberekben. Koppannak egyet de a bizalmuk töretlen. Én nem ilyen vagyok.

Ha megfigyeled a társadalmi elvárások miatt mintha mindenki szerepet játszana. Egy főnök is bemegy a munkahelyére és "felveszi a főnök szerepét", mert ez a követelmény, így halad a munka. De ha hazaér a munkából, otthon önmaga lehet. Valahol mindkettő a személyisége része.

Szokták azt is mondani, hogy az egész élet egy nagy színjáték, ahol mindenki játsza az adott szerepét (így illeszkedünk be a társadalomba). Azt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy hány embert fogad a bizalmába, ki az aki érdemes arra, hogy közel engedje magához.

Neked is érdemes lenne szerintem egy lányt megismerned és ha őt arra érdemesnek találod, akkor előtte teljesen megnyílni. Nem kell sok emberbe megbízni, elég egy is.

2022. jan. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem ismerek olyan nőt akiben meg tudnék bízni, ha elkezdek ismerkedni abból az lesz hogy a végén eltűnök mert rájövök hogy nem is kell nekem, aztán meg én vagyok a sz4r alak mert kihasználtam.
2022. jan. 27. 14:33
 9/12 anonim válasza:

Kérdező tudsz angolul?

M

2022. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, és pont ez a probléma, mert csak a bajt okozom ezzel magamnak.
2022. jan. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!