Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Összevesztem egy igen jó...

Összevesztem egy igen jó barátommal és,ebben a szituációban ki a hibás és mit lehetne ezzel tenni?

Figyelt kérdés

Két srác 24-25 évesek vagyunk. Én jelenleg nagy önbizalommal rendelkezem kiterjesztett érdeklődési körrel, és igyekszem mindig fejleszteni magam személyiség ügyileg. Idegen helyeken és társaságokban nem okoz nekem gondot, hogy ismerkedjek, jól érezzem magam és mindent egybevetve közösségi ember vagyok.

Haverom viszont annyira nem rendelkezik önbizalommal és a komfortzónáját tekintve pedig nem sokszor mer kilépni rajta. Alapjába véve ő is egy extrovertált egyéniség, ahogy észrevettem. Sokat dolgozik azon, hogy ezeket a személyiségbeli problémáit megoldja.


Helyzet a következő: Aktívan keres magának csajt magának, de a komfortzónája megakadályozza ebben, hogy ismerkedjen. Példa: Ha utazik éppen, akkor nem mer odamenni egy lányhoz.

A baráti körünkben van 3 lány, akiket versenyszerű tánc edzésről ismer, én meg rajta keresztül ismertem meg őket több, mint 7 hónapja. Nagyon jól kijövünk, kedvesek aranyosak, de az elején tisztázva lett mind a két oldalról, hogy ez csak barátság. Az egyikőjük.... nezzük L-nek a haverom A. exe.

Előzményei az egész sztorinak, hogy nyár közepén volt egy tánctábor, amiben nem mert lépni egy lány felé, akit táncról ismert meg (DL). Nem volt köztük semmi előzőleg, csak több hónapon keresztüli pozitív visszajelzések (szemezés, mosolygás). Még a tántábor előtti időszakban is próbáltam neki pusholni az ötletet, hogy tegyen lépéseket, de nem ment neki. Ahogy ennél a nyári alkalomnál sem, mert közeledni, és itt szalasztotta el az esélyeit. Ez események után közvetlenül egy napra, kitalálta, hogy szeretné visszaszerezni az exét L-t. Ekkor mondtam neki, hogy ez borzasztóan rossz ötlet, és jó nem sülne ki belőle. De hajthatatlan lett, szóval úgy voltam vele, hogy ha ennyire akarja, annak ellenére, hogy mindent megtettem, hogy figyelmeztessem, megpróbálom legalább támogatni, amikor leesik a lóról. Kis idő eltelt, ki is tervelte, hogyan szeretné ezt az egészet elmondani neki és visszaszerezni. Egy közös házibuli alkalmával, ahol mindannyian ott voltunk. Ezen az estén L többször is másik pasiról vagy éppen kalandról áradozott, így azt tudom feltételezni, hogy inába szállt a bátorsága haveromnak. Mikor vége lett a partinak, végig "lelkiztük" a reggelt, hogyan legyen tovább. Tehát annak ellenére, hogy az történt, amit megmondtam (természetesen ezt nem mondam neki, hogy "nesze neked, megmondtam". Nem vagyok szívtelen), igyekeztem visszasegíteni őt a nyeregbe.

Rövides idő eltelt, míg egy másik társaságával elment kb. 1 hétre nyaralni (aminek nem vagyok része). Ott felfigyelt egy a társaságban lévő lányra. Nem sokkal később báttya segítette úgy mozgatni a szálakat, hogy elmenjenek randizni. Össze is jöttek kb. 2 hónapra, aminél bevezette a csajszi őt pár dologba. Annyit kell tudni Zs-ről, hogy könnyűvérű lány volt, nem volt hosszútávú kapcsolata, és nem is igényelt. Én ebben a helyzetben próbáltam neki tanácsot adni, h legalább egy estéig vigye el őt egy szállodába egy randi után vagy hasonlót csináljon. De nem tette A, mert arra várt, hogy majd a szülei mikor mennek el egy kisebb nyaralásra hétvégére, akkor majd hazahozná. Végül addig várt, ameddig a csaj szakított vele, hogy nem akar komolyabb dolgot.


Hozzáteszem, hogy ezalatti időszak alatt, én meséltem neki arról, hogy milyen esetleges ismerkedéseim voltak csajokkal (sose mesélek senkinek a szexuális élményeimről, maximum csak az ismerkedési fázisról), hogyan szeretném fejleszteni az életem egyes aspektusait, vagy mekkora szívás a vizsgaidőszak. Ezeket nem dicsekvőképpen meséltem neki, hanem inkább, mint aki örül, hogy a barátjával megoszthatja milyen izgalmas dolgok alakulnak az életében. Mindenek után olyan december eleje lehetett, amikor elhatároztam, hogy túl vagyok egy volt csajon, aki a világot jelentette nekem, és többre vágyok, mint közönséges egyalkalmik random csajokkal. Így belevettem magam az aktív társkeresésbe is, amit oly szinten részleteztem, hogy elmeséltem mit érzek egy csaj után, milyen a személyisége, és hogyan is alakultak a randik.


A-val beszéltem, hogy én szeretnék az ötünkkel (Én, A, L, N, és DR - 3 csaj, mi ketten srácok és ismerősök ismerősei egy házibulival) partizni. Mindenki beleegyezett, de pár napra rá, egy esti kocsikázás után közli velem A, hogy nem fog velünk partizni, mert az exéről (L) teljesen le akar szakadni és valószínűleg egyedül fog szilveszterezni. Mondom szó sem lehet róla, túlságosan tudom előző évekről, mikor még semmim és senkim nem volt, hogy milyen borzasztó is egyedül az újévet tölteni. Rendben, akkor én sem megyek velük, akkor partizunk ketten.

Mentek a vacilálások, egyezkedések, és végül arra a döntésre jutottunk, hogy egy számomra teljesen idegen helyre menjünk szilveszterezni. (Nem volt vele nagy problémám tekintve, hogy tudok ismerkedni ezzel nincs baj, de nem fentem a fogam ismerekkel tölteni a szilveszterem.) Végül úgy voltam vele, hogy rendben, megteszem érte. Majd aznap reggel hív, hogy kicsikét alakulnak a dolgok máshogy.... előző este társaságunkból N-el beszélt, hogy szilveszter éjfélkor egy fasza kiláton meglesz tekintve a tüzijáték. Mondom ez iszinyatosan király, úgy is bírom N-t és A-t tartom a legjobb haveromnak, akkor ennél jobbat nem is tudnék elképzelni, hogy velük lépjek át újévbe nézve a tüzijátékot.

Erre feleli nekem, hogy kettesben menne el vele, és ott rámozdulna. Le voltam fagyva, hogy ez most mi a fene... Akkor ezt szépen magyarázza meg, hogy mi ez az egész. Elmeséli, hogy alapjába véve mindig is szimpatikusnak tartotta N-t (táncpartnerek, szóval van közös talajuk). Mondomg, hát ez iszonyatosan remek, akkor fixáljuk most az én problémámat, hogy visszakéreckedz engem az eredeti házibulira, ahol van a közös társaságunk és még jópár ember.


Szilveszterkor, én nekem bejött egy csajszi, akivel tudtam flörtölni, ismerkedni és csókolózni is, ami átnyúlt az év első hetére. A-nak meg nem jött össze a dolog N-el. Nem mert ismételten lépni, miután egy random srác mondogatta nekik poénosan egy jó 15 percig, hogy tökre összeillenek és járniuk kéne. N erre tiltakozott, hogy csak barátok és csak táncpartnerek, semmi nincs köztük!


Itt már nem próbáltam őt visszarakni a nyeregbe, majd megoldja magától alapon. Viszont mindennek ellenére az utóbbi időben nekem sikerült megtalálnom egyetemen0 azt a csajt, akit kerestem, akiért meg tudok őrülni és hosszabbtávú mérföldköveimnél el tudom képzelni magam mellett. Természetesen barátilag meséltem róla mindenkinek, hogy mennyire oda vagyok érte.


Pár nappal ezelőtt volt egy szülinapi parti, ahol L és két barátnőjének januárban van a szülinapjuk, szóval egy szórakozóhelyen közös ünneplés volt, ahova 4-ünket meghívott L. Legalább voltunk 20-an, csajok pasik. Én nem voltam nagyon ismerkedős kedvemben sajnos, sőt hamarabb le is léptem, mert a lány, akit említettem egyetemről megkért, hogy még ne hívjam el randira, mert nemrég szakított a pasijával és rendbe akarja magát tenni. (fair enough.)

Az én elmenetelem előtt észre vettem, hogy DR-rel nagyon cseveg, ha hárman egy topikról beszéltünk, akkor fogta a pártját, és volt egy bizonyos nézése felé. Lett egy elméletem....


A héten ráírtam, hogy: neki bejön DR?

Feleli: Igen, cuki aranyos belevaló.


Erre írtam válasz: "Oké, akkor amit most mondok szigorúan, mint barátként mondom és csak jót akarok neked. Ezt abba kell hagynod. Észrevettem, h mióta a táncos csajszival nem jött össze a dolog a táborban, azóta nem mersz baráti társaságon kívülre merészkedni ismerkedés kapcsán. Miután nem jött össze DL, utána egyből a semmiből csalódottságodban és vágyadban L-t akartad visszaszerzni, majd miután nem jött össze, utána Zs, N és most DR. A komfort zónád megakadályoz abban, hogy előrébb juss az életedben, hogy feljebb törj. Beszéltem DR-el vasárnap a parti témájáról, és "ajanlottalak" *mutatom a képet beszélgetésről, hogy csak barátként tekint A-ra* Nem akarom megmondani, h mit csinálj, de ami úton vagy, az abszolút nem vezet semerre."


Egy napig nem ír, majd: "Bocsánat de kellet egy nap, hogy végig gondoljak pár dolgot.

Számomra nem elfogadható ez a gondolat menet amit te leírtál, se a tílusa se a mondavilója.

Úgy látom hogy teljesen más elképzeléseink vannak, amivel nincsen problémám. Viszont se kedvem se időm és energiám sincsen ahhoz, hogy én ezzel "vitaba" szállják veled.

Ezért nem is szaporítom a szót, és nem elröltetem a köztünk lévő kapcsolatot / kommunikációt.

Ez nem jelenti azt, hogy haragudnek vagy bármi ilyesmi, egy döntés elé hoztál amit meg kellet lépjek.

Kívánom, hogy sikerekben gazdag életed legyen, és megtaláld a boldogságot."


*kérek tőle választ*

Válasz:"Hogyan fogalmazzam meg, annak idején mikor "volt barát" elkövetett egy komoly hibát(nyulkált a telefonjában), volt egy igen rossz érzésem utánna , ez a baráti beszédes cselekvésed, ehhez hasonló érzést válltota ki, már válaszolni is nehéz ezek után neked, és úgy gondolom nem alaptalanul.


Ezek után kicsit veszekedtünk, h most komolyan szakítani akarja a barátságot? De végül egy-két dologra rájöttem, hogy beletiportam az önbecsülésébe és magabiztosságába azzal, hogy megmondtam neki a helyzetet, és ez neki nem volt szimpatikus. Ezen felül a bizalmat "rombolhattam le", ha azzal hasonlít össze, aki turkált a telefonjában.


Szóval most azon gondolkodom, h f*k that guy, és új barátok után kéne nézenem, de ahhoz nagyon sok energiabevitel kéne, amire most nincs hangulatom. És nem akarok úgy maradni, hogy csak egy barátom legyen a társaságból.



2022. jan. 27. 15:42
A kérdező szavazást indított:
Hagyd ott
Próbáljátok megbeszélni
11 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg írnál erről egy executive summary-t? :)
2022. jan. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Leírtam minden részletet, hogy érthető legyen teljesen :,D
2022. jan. 27. 15:46
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Hát akkor jó szűrő lesz, hogy ki hajlandó ezt a regényt végigolvasni... :)))
2022. jan. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Jesszasz. Te biztos, hogy dolgozol magadon? :)) Én az Anna Kareninát meg a Háború és békét is elolvastam, de ezt... ezt nem tudom.


Tényleg írd le a lényeget pár sorban.

2022. jan. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ha csak röviden leírom nem lesz ugyan az az effektus....


De aki iszonyat lusta és úgy gondolja, hogy 3 mondatból meg tud váltani 8 évnyi barátságot:

Megakarja szakítani haverom a kapcsolatot, mert megmondtam neki, hogy ne a barátiköréből halásszon csajokat.


Tessék, ezzel aztán most megtudjátok váltani a világot

2022. jan. 27. 16:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem fogtad vissza a szót :D

Elmondom én mit látok: A barátod kétségbeesetten próbálna barátnőt szerezni, de a gátlásai nem engedik. Nem tudom, hogy az exével hogyan vagy miért szakítottak, meg hogy ő azelőtt milyen volt, de lehet az is okozott nála valami törést.

A hozzá hasonló introvertált, önbizalomhiányos emberkékkel az a baj, hogy külsősként nem tudsz rajtuk segíteni, csak ha ők is tesznek érte. Végigolvastam az egészet és ahogy látom volt pár igen csak jó lehetősége, hogy összejöjjön valamelyik lánnyal, de mindegyiket elszúrta. Megértem őt, én is voltam önbizalomhiányos, tudom, hogy veszettül nehéz azt felépíteni, de ha ilyen lehetőségeket kihagyott, az azt jelenti, hogy még nem áll készen/ nem akarja igazán a változást. Így te sem tudsz nagyon semmit tenni érte, azon kívül amiket már eddig is tettél.

Viszont az a random srác aki mondogatta nekik, hogy összeillenének is hibás. Ilyen beállítottságú embereknél ez a fajta külsős "cukkolás", vagy shipelés épp az ellenkező hatást éri el, mivel csendesen, privátban szeretik intézni a dolgokat és megijednek ha valaki beleszól. Ha csendben maradt volna, lehet A mert volna lépni N felé.

Illetve az, hogy meséltél neki a te sikerélményeidről, neked lehet úgy jött le, hogy tök jó, hogy mint barátok, megosztjátok egymás sikerét a másikkal és ez lenne a természetes. Viszont ő ezt szerintem pofonként fogta fel, hogy "neki mennyi sikere volt, én meg milyen szerencsétlen vagyok". Épp ezért úgy gondolom, hogy egyelőre nem érdemes folytatni ezt a barátságot. Ha sikereket érsz el, valószínűleg rosszul esne neki és te is előbb utóbb kiakadnál, hogy semminek nem tud örülni, amivel csak még mélyebbre esne. Idővel talán változhat és akkor meg lehet próbálni újraépíteni az egészet, de egyelőre jelenleg nem.

2022. jan. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a választ. Mindenképpen gondolkodom még a helyzeten.


Jelenleg azon a gondolkodásmódon vagyok, hogyha valamilyen oknál fogva ki is békülünk (ez amiatt lenne jó, mert az 5 fős társaságban nem lesznek problémák), akkor is az lesz, hogy nem fogok vele olyan szinten kommunikálni, mint előtte. Ezen felül, ha fejlődni akar, akkor nem fogom őt lökdösni, mert én tudnám merre kell haladni. Hanem, ha kérdez felelek, de ráhagyom.

2022. jan. 27. 16:22
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem az a baj hogy hosszú lett, hanem hogy nagy százalékban össze-visszaság. A lényeg tényleg annyi, hogy ő besz-ri, nem mer lépni, te meg pusholtad és akár kavargattál mögötte, hogy segítsd.


A segítség lehet szép, de sok volt már amit csináltál. Teljesen túlgondoltad és túlszámoltad magad, ahogy ezt a leírást is. Minden bántás nélkül mondom, valami furcsaság érződik rajtad, mintha aspergeres lennél.


Ha balf-sz a barátod, akkor az, egy fokig segítesz neki és meghallgatod, de nem te éled az életét. Ha idegesített amilyen személy, akkor hagyni kellett volna az egész kapcsolatot, nem ilyen szintig eltolni.


A szavazásra a válasz hogy hagyd, de a kapcsolatotokban inkább te hibáztál, mert nem voltál képes elfogadni a balf-szságait. Ez nem azt jelenti hogy ő nem csinált másokkal hülyeségeket, de veled szemben max. a szilveszteres ügy ami felhozható.

2022. jan. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy te segíteni akarsz neki, de ha neki nem úgy jön le, akkor fújhatod. Nem elég jót akarni, az is kell, hogy mások is jónak érzékeljék. A táncban sem csak a technika számít, hanem az előadásmód is. Hiába vannak meg darabra a lépések, ha közben nem tudod a zenéhez illő módon előadni a táncodat.


Először is azt kéne eldöntened, hogy te mit akarsz elérni, mennyire fontos neked, mennyire van szükséged rá, mennyire értékes barátod, mennyire fog hiányozni, ha nem lesztek barátok. Inkább érzelmi, emberi oldalról, mint stratégia és érdekek mentén kalkulálva. Aztán ha már tudod, hogy te mennyire akarod ezt a barátságot, érdemes lehet megbeszélni vele, hogy mennyire/hogyan tudjátok működtetni.


A tánclépéseket sem magatok találjátok fel, hanem elmentek órázni tánctanárokhoz. A tánctábor, meg a közös órák mellett magánórákat is vesztek, ha vinni akarjátok valamire, mert ez az eredményes.


A pszichés problémákban, önbizalomhiányban ugyanúgy kell a megfelelő szakmai segítség. Nem véletlenül dolgoznak a komolyabb sportolók többek közt pszichológussal is - nem csak a sport teljesítményükön, hanem a többi problémájukon is, amik kihatnak az életükre és így a sport teljesítményükre is.

2022. jan. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg lehet ezt beszélni, de mindenképpen személyesen, nem írásban.
2022. jan. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!