Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van egy lány, akinek támasza...

Van egy lány, akinek támasza vagyok, szerintetek fogja értékelni? Hasznos?

Figyelt kérdés

Nos, bocs, ha rossz kategória. Tegye át a modi, ha tudja, jobba.


Van egy lány. Szép, aranyos, de nagyon magányos. Ennek ellenére, vagy inkább emellett elég flegma és beképzelt. De valójában ez inkább egy pajzs, egy páncél.

Én meg vagyok, mint fiú, aki több évvel időseb nála, de borzasztóan sajnálom. És írok neki rendszeresen.

Legalább napi egyszer. Mert tudom, hogy nem jó élete volt és most sem maradéktalanul boldog.

Én lenyelem az esetleges bunkóságait, hogy ő nem kérdez vissza,ha én kérdezek valamit, hogy sokszor nem válaszol csak később, vagy kicsit flegma. Tisztában vagyok azzal, hogy nem vagyok a legfontosabb ember az életében.

De ismerem a szüleit, a nevelőszüleit, egy két volt kapcsolatát és borzasztóan sajnálom, ezért azt tűztem ki célul, hogy nekem semmibe nem kerül, ezeket elengedni a fülem mellett. És az a célom, hogy biztosítsak neki egy stabil pontot az életében. Érdek nélkül. Csak ha majd egyszer visszagondol az életére jusson eszébe, hogy volt egy ember aki nem azért volt vele kedves , mert a teste kellett neki.

(nem , nekem ő nem kell. nem akarok vele lefeküdni. barátnőnek egy ilyen gyenge lábakon álló ember pedig nem kellene. és semmit nem várok cserébe)


Vajon, ha majd egyszer belegondol, eszébe fog jutni ez? Úgy értem, szerintetek ez hasznos? Hasznos amit csinálok az ő életében, vagy abbbszzzolút de nagyon felesleges?



2022. febr. 4. 19:25
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
dehogynem. Rengeteg emberrel beszélgetek. Kövér, beteg emberekkel, depressziós leszbikusokkal, magányos emberekkel, minden nemű és testalkatú, valamint szexuális orientációjú emberrel. És szívesen teszem és nem várok cserébe semmit. Miből jött le az, hogy én nem jótékonykodok? Egyszerűen csak ezzel a lánnyal vagyok dilemmában.
2022. febr. 4. 21:03
 12/18 anonim ***** válasza:
48%
Mert nem jellemzo az emberekre. Siman altalanositottam csak. De olyanon nehez segiteni aki nem hagyja.. talan adj neki idot es probalkozz kesobb ha addig nem ir o es sajnalod
2022. febr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

hát igen, volt pár év, ami alatt nem írtam.

Elképzelem, ahogy megmondom neki, hogy szerintem hagyjuk ezt, látom, hogy nem akarsz velem nagyon kommunikálni. És kiskutya szemekkel sír, hogy "te is elhagysz, mindenki elhagy" xd valami ilyesmi lenne. Még inkább megerősíteném mártíromságában.

Nem tudom, majd kitalálok valamit.

2022. febr. 4. 21:13
 14/18 Neked csak Laci ***** válasza:
Ez a szöveg felér egy érzelmi zsarolással. Legjobb, ha nem adod alá a lovat, nem mész bele ebbe a játszmába. Ha tényleg akar valamit, ott a lehetősége, hogy őszintén kimondja. Ha pedig csak húzni akar, felhasználni téged a drámájához, te nem vagy benne partner, és a téma elhal.
2022. febr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

persze, hogy valszeg csak azt akarja. Csak én ezen túl akarok nézni. Úgymond leszrni, hogy ő hogyan kezel engem vagy mit gondol. Én csak érzelemmentesen megkérdezem, hogy milyen volt a napja és mik történtek. És nem várok érte semmit. Annyi a lényeg, hogy nekem nincsenek szenvedéseim, meg rejtett szerelmem és legszívesebben leszrnám ,csak nem akarom, hogy úgy teljenek az évek, hogy mindenki kihasználja. Majd ha lesz valaki stabil mellette, akkor eltűnök. :D

vagy nem tom :D

2022. febr. 5. 22:55
 16/18 Neked csak Laci ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy ennek a játszmának a lényege, hogy te előjössz valamivel, ő pedig értékeli, és természetesen sosem lesz elégedett, sőt még ki is kéri magának a végén. Abba, hogy ezt miért csinálja, ne menjünk bele. Viszont ha megfordítod a szitut, hogy ő kerüljön lépéskényszerbe (pl. rám számíthatsz típusú válasszal), akkor lelepleződik: vagy elhallgat, vagy tovább folytatja a síránkozást, és akkor egyértelmű lesz, hogy nem a támogatásra vágyik, hanem ugyanarra a bántalmazásra, amiben mindig is része volt. Sérült lehet, és az ilyen esetet nem lehet laikus módon kezelni. Jó dolog a lovagiasság, meg minden, beírni magad az emlékezetébe, de ez itt másról is szól. Morális szempontból az a helyes, ha a vígasz lehetőséget biztosítod a számára, de ha nem él vele, hagyod továbbmenni, nem ébresztesz magadban lelkiismeret furdalást. Más kérdés, hogy a döntés a te kezedben van, és már csak azért is folytathatod, hogy rájöjj, téged mi visz rá az ilyen helyzetekre.
2022. febr. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Most vagy egy modern kori szent vagy, vagy csak ámítod magad.

Én egészen addig reálisnak tartottam ezt, amíg nem hangsúlyoztad -immár másodjára - az érzelemmentességedet.

Ugyanis azt el tudom képzelni, hogy nem szerelemből segítesz, hanem szeretetből vagy sajnálatból, de azt, hogy "csak úgy", azt nem hiszem. Ezt szerintem tisztázd magadban, és akkor az is kiderül, mit vársz ettől pontosan.

2022. febr. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

szeretetből.

Azért hangsúlyoztam, mert nehéz ezt elhinni, tudom. Mert általában úgy segít az ember szép lányoknak, hogy majd akkor hátha belém szeret és stb.

És ezért akartam kihangsúlyozni, hogy én nem várok ilyet.

Persze nem érzelemmentes, csak úgy értettem, hogy nincsenek bennem számító, gyengéd érzelmek.

2022. febr. 6. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!