Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » "Legjobb barátot találni...

"Legjobb barátot találni olyan, mint szerelembe esni." Szerintetek ez igaz?

Figyelt kérdés
Vannak ugyan biszexuális hajlamaim, de ez sose volt hatással a barátságaimra, sok lány barátom van. A legjobb barátnőm iránt viszont szerelemhez hasonló érzéseim vannak, szexuális vágy nélkül. Abszolút nem vondzódom hozzá testileg, de lelkileg tényleg hasonló az érzés. Pl.néha szerelmes zenéket inkább hozzá tudok kötni, mint a páromhoz. Sokáig nem értettem miért van ez aztán most találtam egy cikket, amiben azt írják, hogy legjobb barátot találni hasonló érzés, mint szerelmet. Szerintetek ez igaz? Szerintem testi vonzalom nélkül nem lehet szerelmesnek lenni, de akkor miért érzek így?
2022. febr. 23. 06:07
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Nálam maximum annyiból igaz, hogy egy egy barátság vége (lányként lánnyal) engem sokkal jobban megviselt mindig, mint egy pasival történő szakítás. Bár az is igaz, hogy a pasikkal mindig én szakítottam, a barátságaimat meg mindig a másik fél szakította meg.
2022. febr. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Hát nem igazán :d egyébként volt bisex csajom, szerettem nézni amikor más lánnyal csókolózik mondjuk előttem szexi volt, ezt csak úgy leirtam.
2022. febr. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Kösz a lepontozást, mit is várhatunk egy ferde hajlamútól.
2022. febr. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, de én pont, hogy hasznost adtam neked, a 88%os vagyok.
2022. febr. 23. 08:16
 5/9 A kérdező kommentje:
De tessék akkor lepontozlak, hogy neked legyen igazad. :)
2022. febr. 23. 08:17
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az életkortól függ. 19-20 évesen engem egy fontos barátság kb. megszakadása (nem szakadt meg, csak szinte napi kontaktból átment évi pár kontaktba) kb annyira megviselt mint egy szakítás.

Ugyanakkor a párkapcsolataimban egyre ink

2022. febr. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
*egyre inkább az aktuális párom lett a legjobb barátom is egyben. Persze többéves kapcsolatokról beszélünk.
2022. febr. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy munkatársammal most enis igy vagyok :(
2022. febr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

Én átéltem ugyanezt baráttal. (Leszbikus vagyok, ő heteró, a vonzalom legkisebb mértékben sem volt jelen soha.)

Középiskolás éveim alatt ő volt a legfontosabb és bár sok barátom volt, ha csak ő lett volna, azzal is teljes lett volna az boldogság. És biztosra tudom, hogy ő ugyanígy volt vele. Lehet akár a szerelemhez is hasonlítani, de én inkább azt mondanám, hogy egy mély szeretet és kötődés. Az ember lelkitársa barátként is megtalálhat. Ne agyalj rajta, csak örülj, hogy rátaláltál egy ilyen barátra. :)

2022. márc. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!