Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan legyek jó barát?

Hogyan legyek jó barát?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nekem régebben sem volt sok barátom. Vagyis barátom talán 1-2, inkább haverom.

Most középsuli 3.-ban lettem jóban az egyik osztálytársammal. Nagyon nagyon egy hullámhosszon vagyunk, sok közös van bennünk, sőt sokszor olyan mintha a tükörképemmel beszélnék vagy látnám.


Egyszer közöltem vele hogy nekem ő a legjobb barátom meg hogy örülök, hogy jóba lettünk, erre azt írta, hogy ő is nagyon örül. Nem tudom, hogy ez a legjobb barát jelző kölcsönös-e.

A lényeg az, hogy úgy érzem nem vagyok jó barát. Régen is úgy éreztem. Volt egy nagyon jó baráti társaság, de az részemről felbomlott. Ott is úgy éreztem én voltam a hibás… önbizalmam egyenlő a 0-val, lehet ezért érzek így… nem tudom.


A kérdés továbbra is, hogyan legyek jó barát, ha esetleg a másiknak problémája van, akkor hogyan áljak mellé… tippek? Tanácsok? A lekezelő, gúnyos kommentelők kerüljenek. Előre is köszönöm!


17f és a barát szintén 17f



#barátság #jó barát #Fiúk barátsága
2022. febr. 27. 21:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Egy kicsit talán extrovertált vagy, ha változtatni akarsz akkor adj magatoknak bizalmat ne akadj ki ha pár napig nem dumáltok stb. Ezen kívül csak annyit tudok mondani amit te is írtál légy ott ha baja van, hallgasd meg, a helyzet adja a tanácsot így, hogy hogyan állj hozzá azt nem tudom megmondani pontosan. Tudom hogy nyálasan hangzik de bizalom, őszínteség és titoktartás, odafigyelés ettől lesz szerintem valaki igaz barát.
2022. márc. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!