Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan legyek jó barát?

Hogyan legyek jó barát?

Figyelt kérdés

Félek, hogy nem vagyok jó barátnő. Általaban ha van valami problémám egyedül oldom meg, nem a barátaim segítségével. Nem is mindig kell a lelki támogatás. De az a baj, hogy ezért én sem tudok jó baratnő lenni. Nem tudok jó tanácsokat adni, ott lenni ha kell. Attól is félek hogy valami rosszat mondok vagy teszek. Hogy nem vagyok elég neki. Nem tudok jó baratnő lenni, akármennyire is szeretnék. Én tényleg próbálok olyan lenni akire bármikor számíthatnak, csak félek, hogy ez nem elég.

Szerintetek hogyan változtathatnék ezen? Miben mutatkozik meg a jó barát? Mit tehetnék a barátaim kedvéért? És ha lelki mélyponton vannak?



2021. jan. 2. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Kérj segítséget néha, akkor is, ha igazából nincs rá szükséged. Nekem is van egy elég önálló ismerősöm, aki nagyon ritkán kér bármiben is segítséget és engem picit zavar ez, mert nagyon szívesen segítenék neki bármiben. Ha valakitől segítséget kérsz, akkor ott igazából azt közlöd vele, hogy számítasz rá és megbízol benne, kicsit összekovácsol.
2021. jan. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
" Attól is félek hogy valami rosszat mondok vagy teszek. Hogy nem vagyok elég neki." Ne félj ettől,ha így érzed akkor nem a barátaid.
2021. jan. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 nincs olyan ember, akivel nem így érzem.


De pl én szorongok, elég nyomós okokkal, mert a múltban megjártam néha teljesen igazságtalanul.

2021. jan. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Félreérted az egészet. A barátság nem arról szól, hogy megoldjuk egymás problémáit, hanem arról, hogy szeretjük a másikat, és szeretünk vele beszélgetni, időt együtt tölteni stb. Ha simán csak megkérdezed a másiktól, hogy van, többet tettél a barátságért, mintha egy konkrét dologban segítettél volna neki. Egy barát nem csecsemő, akit ápolni kell.
2021. jan. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!