Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vannak itt emberek, akiknek...

Vannak itt emberek, akiknek furán szakadt meg barátsága? Hogy dolgoztad fel?

Figyelt kérdés
Szóval, kb 20 éves barátságról van szó, én vagyok az, aki megszakítottam a kapcsolatot, azt éreztem, hogy már nem vagyok fontos neki, nem nagyon keresett, ritkán érdeklődött felőlem. Nagyon fájt ez és már nem is tudtam vele beszélni. Több mint a fél életemet vele töltöttem el, fájt meghozni ezt a döntést, most is nagyon fáj. Fura, hogy fél órár lakunk egymástól és már két éve nem beszélünk. Ambivalend érzéseim vannak vele szemben nagyon hiányzik, mégis úgy érzem, hogy idegen már. Ha meghlátom vagy hallok róla valamit megint elkezdem érezni, hogy mennyire fáj és mennyire hiányzik, de nem tudom neki megbocsájtani, hogy ennyire hanyagolt. Nem zártuk le ezt a barátságot, nem beszéltünk róla, azóta nem beszéltünk. Igazi lelki társak voltunk, nagyon fáj, hogy ez lett belőle. Hogy lehet ezt feldolgozni? Mit lehet evvel kezdeni?

2022. febr. 27. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

De miért kellett lezárni attól mert már nem úgy kerestétek egymást mint régen?

A legjobb barátommal együtt nőttem fel. Egy ovi, egy suli, ráadásul szomszédok voltunk. Rengeteg buli, közös élmények a lelkitársam.

De felnőttünk, kapcsolatom volt ,neki is, plusz meló, új ismeretségek stb és úgy ,hogy szomszédok voltunk is volt hogy legalább fél évig nem futottunk össze ,de még telefonon se beszéltünk mert mindenki el volt foglalva a saját életével

Aztán hónapok után újra össze futottunk és onnan folytattuk ahol abbahagytuk.

Volt hogy írtam neki és 2 héttel később válaszolt, vagy ugyanez fordítva.

Felnőttünk, mindenki éli az életét

Én azóta 200km-rel arrébb élek tőle, 1,5 éve nem találkoztunk, és kB 2 havonta írok rá vagy én vagy ő rám hogy mizu.

De ha sikerül találkoznunk minden olyan mint régen...

Szerintem Ez természetes.

2022. febr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mert annyira hiányzik, nekem ígényem lenne több beszélgetésre, kb már semmit nem tudtunk megbeszélni, csak kb annyit, hogy hogy vagy, azt is mindig én kérdeztem.
2022. febr. 27. 22:39
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Változnak az idők

Mindenkinek saját élete lesz , elfoglaltságai, párkapcsolat ,munka stb

Semmi sem lesz olyan mint 20 évvel ezelőtt

Oke hogy többre van igényed de neki nincs úgy ideje stb akármi

Ettől nem kell bedurcázni és megszakítani a kapcsolatot

Így aztán az a minimális beszélgetés sincs már meg ami volt

Megérte?

2022. febr. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Ez a baj a barátsággal, hogy van aki elkezdi betegesen túlgondolni az egészet mintha valami sírigtartó párkapcsolat lenne.


Pedig az élet egyszerűen ilyen. Felnövünk, változunk és ezzel változik a társaságunk, baráti körünk is. Van úgy, hogy másra vágyik már az ember, mint a beszélgetésre mindig ugyanazzal az emberrel.


Nekem vannak barátaim akikkel évek óta csak alkalmanként találkozunk. Midnenki éli az életét. Van amikor jó lenne többször, van oylan is amikor úgy alakul, hogy egy helyen dolgozunk, sokat össze tudunk futni, több programot szervezünk.


Ettől még valahol barátok vagyunk, csak már nem az a minden nap beszélünk kategória.

2022. febr. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem az ugyanúgy fájt, mint most, nem tudom elviselni a felszínes kapcsolatokat és úgy éreztem, hogy ez arra tartott. Nagyon kevés embert engedek magamhoz közel, ő volt az egyik. Egyszerűen nem látom a felszínes kapcsolatok értelmét, ha az életem része, akkor igenis legyen ott és lehessen rá számítani. Nem egy évbe fussunk össze fél órára. Nekem is van munkám, hobbim, mégis az igazi barátokra tudok időt szakítani.
2022. febr. 27. 23:01
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én barátaim számíthatnak rám

.. de én sem tartom velük napi szinten a kapcsolatot.

Van hogy kimaradnak hónapok, felszínesen megkerdezzuk kivel mizu ,de ha gebasz van és segítségre van szüksége akkor ott vagyunk egymásnak.

Szerintem te ezt nagyon túl gondolod

2022. febr. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hajlamos vagyok a túlgondolásra. Ez normális lenne? Ilyen az élet? Nagyon hiányzik a kommunikáció és a mély beszélgetés és akkor is úgy érzem, hogy ez a barátság leépült.
2022. febr. 27. 23:13
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

Az a baj, hogy alapvetően betegen kezeled a kapcsolatokat ezzel a "legyen mindig ott ha kell" hozzáállással és azzal, hogy minden ami ettől eltér az felszínes.


Ráadásul hosszú távon szerintem fárasztó amikor valaki folyamatosan igényli a mély beszélgetéseket és nem hagy levegőt a másiknak.

2022. febr. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
Az én legjobb barátnőm egy ribi lett, ezért szakítottam meg vele a kapcsolatot. Elég fura, és még most is furának gondolom, de ha valaki elmegy egy olyan irányba, amit már nem lehet tolerálni, nem szabad vele vesződni. Igaz ez bármire.
2022. febr. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
80%

Nekem akkor szakadt meg, mikor nem ugyanarra az egyetemre mentünk. Én próbáltam megmenteni a helyzetet, de ő azt mondta, hogy nincs ideje rám és vannak olyan ismerősei, akiknek nagyon rossz a családi hátterük... Nekem is az volt, de ő egyszer sem kérdezte meg...

Azóta azon az egyetemen segítek ki, ahol ő van. Úgy tesz, mintha nagy puszi pajtások lennénk, de én távolságtartó vagyok.

2022. febr. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!