Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan dolgoztátok fel az...

Hogyan dolgoztátok fel az abból fakadó traumát, hogy minden igazságtalan bánásmód, bunkózás ami ér titeket egy olyan dolog miatt van amiről nem tehettek, a külsőtök miatt?

Figyelt kérdés

Számomra az élet emiatt nagyon traumatikus volt, többszörös traumát szereztem és totál kiégetten élek már 14 éves korom óta (lassan 30 leszek)


A hátrány ami a rossz külső (inkább fogalmazzak úgy, hogy másság, mert nem érzem magam csúnyának) miatt ért felfoghatatlan mértékű. Elsősorban a társasági életben (ami nincs) de a párkapcsolatban méginkább. Ugyanakkor munkahelyen és más közösségekben is lekezelők, kiközösítők mert azzal jönnek, hogy nem kötelesek senkivel sem barátkozni sem tisztelni senkit.


2020. nov. 24. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Valoszinu alapbol nem tudsz feloldodni ezert nem vagy jo tarsasag.
2020. nov. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Barati tarsasag nem arrol szol, hogy bungyurgatjuk nyunyokat ... mindenki szeretne jol erezni magat es nem egy nyomival foglalkozni.
2020. nov. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1,2


Félreérted. Nem nyomiról van szó hanem más kinézetűről. Ami hátrány.

2020. nov. 24. 15:08
 4/7 anonim ***** válasza:

A kisugárzásod miatt van ez. Felnőtt emberek már nem a kulsoseg alapján ítélnek elsősorban. Én sem vagyok vilagszepe, a felmutatott eredményeim amik meggyozoek, a határozottsagom, és nyitottsagom.


Valószínűleg, már bocsi, de látszik a fejedben hogy valami nem oké, nincs önbizalmad, kicsit akár besavanyodott lehetsz, olyan emberrel én sem szívesen haverkodom akinek a képen van a vilagfajdalom.


Keress egy pszichológust, oldjatok fel ezeket a gátakat meg keress olyan dolgokat, amik növelik az önbizalmad, akár egy havi szintű kozmetikus fodrász látogatás stb..

2020. nov. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Már nem bántanak, de sohasem tudtam feldolgozni. Ráadásul én nő vagyok.Valószínű azért is volt nehéz, mert a szüleim sem fogadtak el.
2020. nov. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mozgássérültként születtem: sokáig az emberek megvetettek a mozgásom miatt. Nagyon rákattantam arra, hogy ki hogyan lát, mit gondol rólam, Egy jópár ideje nem érdekel, nem fürkészem ezt, ami segített abban, hogy elfogadjam: az, ha valaki beszól, akkor az őt minősíti...

érdekes, mert a társadalom is változik, és hiába van ez a széthúzás, meg minden, valahogy egyre kevesebb olyan ember van, aki belém marna. Szerencsére.

2020. nov. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

4


Nyilván azt mondják, hogy nem ítélnek külső szerint de ha megvizsgálod a társaságok többségében milyen szerepet töltenek be más külsejűek akkor elég egyértelmű választ kapsz. Inkább megtűrtként kezelik őket mint alapemberként. Ha nagyon jó a humoruk akkor kicsit jobb a helyzet, de például túl sok szarkazmus, irónia sincs nekik megengedve mások felé, a humoruk valamilyen szinten a magukból való bohóccsinálás síkon kell mozogjon.


És ha azt mondod, hogy más külsővel könnyen lehet csinos nőket megfogni akkor nagyot tévedsz! :)


Hány más külsejű-szép külsejű párt láttál? Nagyon keveset? Ez csak azért van mert csak a rendkívül sikeres más külsejűekkel állnak le.


És pont ez a hátrány a másságnak. Kompenzálnod kell a külsődet valami mással, ami rendkívül frusztráló, zavaró és igazságtalan!!!

2020. nov. 25. 14:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!