Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátkoznátok ilyen emberrel?

Barátkoznátok ilyen emberrel?

Figyelt kérdés

Alapból jó ember ő, a maga módján.

Csak pár hónapja kezdtünk el össze járni.

Sokszor van az,hogy akit jó és aranyos embernek tart,kibeszéli, és attól tartok ,hogy idővel engem is kifog.

Én nem vagyok az a pletykás szájú,vagy hogy bárkit is kibeszéljek, de mintha várná, hogy mondjak x emberekről rosszat.

Volt egyszer ,hogy a tudatára adtam valamit.

Pl az egyik legjobb barátnőjét kibeszélte, hogy a fiára milyen ruhát adott,egy keresztelőn,és mondtam neki,hogy lehet csak erre volt pénzük,hiszen mi sem tudunk mindig újat venni,stb stb. Amúgy tanult nő,és itt sokan is ismerik.

Nekem nem sok ismerősöm van itt,nem vagyok ide valósi, őszintén jól elbeszélgetünk másról,nekem is ,neki is vannak gyerekei,és ők nagyon jól eljátszanak


2022. febr. 28. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki mást kibeszél neked, később téged is fog, másnak.
2022. febr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen,ezen gondolkodtam én is sokat.

Jól esik néha kimozdulni,nekem is 6 hónapos a kisfiam,illetve 6 éves a nagy..

Gondoltam arra is,hogy megmondom neki,mi a problémám vele..

De most hogyan mondjam el neki,hogy többet nem akarok vele barátkozni? Itt lakik 600 méterre tőlem

2022. febr. 28. 21:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Csinálhatsz más is:


Valahányszor elkezd pletykálni vagy rosszat mondani, te az illetőről mondj valami jót. Nem erőltetve, hanem őszintén. ahogy mindenkiről lehet rosszat, úgy lehet jót is mondani.


Reagálj másképpen. Pl: "Milyen ruhát adott a gyerekre" - te: "és nagyon csinos volt benne"

Vagy: "megint mit csinált a Piroska" - te: "nehéz lehet neki is, vajon hogyan segíthetnénk?


Ha nem alakul, és rosszul érzed magad ezek miatt a társaságában, akkor egyszerűen csak maradj vele korrekt. Ne mondj ilyet, hogy nem akarsz vele barátkozni. És próbáljatok mást is bevonni a találkozókba.

2022. febr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Általában ilyen a reakcióm,de sokszor van,hogy nem mondok semmit.

Én csak el akarom kerülni,hogy engem kibeszéljen. Gondolom az ilyen ember,nem veszi észre magát.

Sok embert lenéz, butít.

Sokáig nem mondtam el neki,nekem hány osztályom van,de egyszer feljött témába,és nem akartam neki hazudni..

Azt mondta,hogy ezt nem gondolta volna,mert nem látszik meg,ha nem mondom,ő nem gondolta volna.

Azóta elkezdtem tanulni.

Lényegtelen.

Illetve sajnálom a barátnőt, mivel nagyon jó ember,és kitudja hány embernek beszéli ki.

😒

2022. febr. 28. 22:08
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül megszakítottam vele minden kapcsolatot,jó döntés volt 🙂
2022. jún. 4. 01:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!