Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyi pénzt illik adni egy...

Mennyi pénzt illik adni egy esküvőre ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Egy barátnőmék házasodnak nyáron. Egy éve diplomáztak, egész jól kereső állásuk van.

Én végzős egyetemista vagyok és az elmúlt egy évem anyagilag enyhén szólva is húzós volt. Most jön majd a lánybúcsú, koszorúslány ruha, útiköltség mind a lánybúcsú, mind a lagzi helyszínére.

Nem tudom mennyi az a pénz, amit minimum oda kéne adni nászajándékba. A baráti társaságunkból senkinek nem okoz anyagi gondot ez, így olyan kellemetlen, hogy ők oda tudnak adni a párjaikkal 50-60-70 ezer forintot is, én meg tényleg nem tudom hogy miben gondolkozzak.


2022. márc. 14. 20:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Nem csak pénzből áll a világ. Lehet kedveskedni egyedi ajándékokkal is.
2022. márc. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%

Ezért nem kell elmenni :d 1 esküvőn voltam az is elég volt, meg minek? Úgyis szétmennek a p..ába pár év után.


Mit lehet erre írni? Csak nem akkora parasztok hogy "jajj csak ennyit hoztál" amúgy is minek adják én neki 70 ezret? Mindegy a te pénzed te gazdálkodsz vele.

2022. márc. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
A vacsora árát illik. Meg nem elfogadni a drága felkéréseket, ha nem telik rá. A koszorúslány ruhát amúgy meg neki kéne fizetni
2022. márc. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Az nem opció, hogy esetleg a baráti társaságotokkal összefogva adtok egy nagyobb értékű ajándékot? Én is most így megyek egy barátnőm esküvőjére, és 2018-ban is így voltam, akkor a társaság (munkahelyi) összefogott és egy nagyobb ajándékot adtunk, így fejenként nem volt/lesz több 15 ezer forintnál.
2022. márc. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A pár kifejezetten pénzt kér, elég egyértelműen elhintették, hogy ki az az idióta manapság, aki ajándékot ad.

Gondolom stresszes az esküvői előkészületek szervezése, így igyekszem túltenni magam az olyasmin, hogy a menyasszonynak nem volt jó az olcsóbb koszorúslányruha árnyalata, vagy a közeli helyszín, mivel ott nem szépek az evőeszközök.

Nem sok barátom van, legalább ezt a párat megtartanám mostmár. Rajtam kívül látszólag senkinek nincs baja a kavarással.

2022. márc. 14. 20:49
 6/12 anonim ***** válasza:
46%
Nekünk is azt írták a meghívóba, hogy pénzt kérnek, de mi IKEA/Jysk utalványt fogunk adni nagyobb értékben, szerintem ennek is fognak örülni, mivel valószínűleg hamarosan költöznek.
2022. márc. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

"A pár kifejezetten pénzt kér, elég egyértelműen elhintették, hogy ki az az idióta manapság, aki ajándékot ad."


Nem sok jót nézek ki a dologból. Én ennyi alapján, ezt tudva inkább nem mennék el.

A vendég nem idióta, legfeljebb javasolhatja, hogy mit ad, már ha ad.

Az egyetlen dolog ameddig nem nevezném pofátlannak az esküvői mizériát, az a vacsora áráig terjed, ennél többet szóvátenni, hogy kérnek pénzt nettó bunkóság!

Ők akarnak esküvőt, nem ti! Ők akarják, ő költségük! A magam részét a vacsorám árát felvállalom, de nehogy már én fizessem ki nekik a rendezvényszervezőt, a fotóst meg egyebeket 'ajándékként'.

2022. márc. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Adjál amennyit tudsz, és ne írd rá a neved a borítékra. Elhiheted, sokan nem írják rá,nem fogják tudni, mennyi adtál és nyilván még sem kérdezik majd.
2022. márc. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Én nem adnék semmit.. Főleg ha már a ruhát is nekem kell megvenni,pedig a menyasszony választja ki.. Max tartsa meg majd a koszorúslány ruhát amit kifizettetett velem és adja el, ha ennyire kell a pénz.

Megmondanám hogy DIÁK vagyok. TANULÓ. Nem dolgozó ember. Miből adjak? Vegyek fel rá diákhitelt?

2022. márc. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mindenkit megértek, aki azt mondja, hogy nem jó ez így, meg lehetnének tekintettel rám. Egyetértek, én is ezt mondanám egy ilyen kérdésre. A ruhában is egyetértek, én nem is kérném a barátaimat arra, hogy egyenruhájuk legyen a lagzimon, ami lehet hogy nem is áll nekik jól. Mondjuk én is el fogom adni a ruhát kb a lagzi másnapján.

Viszont tényleg mindannyian egy szűk baráti körhöz tartozunk, olyan fura lenne, ha azt mondanám, hogy 15 év barátság után ti menjetek lánybúcsúba, legyetek koszorúslányok én meg meghúzom magam és a lagziban majd beülök egy sarokba.

2022. márc. 14. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!