Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Új ember vagyok a közösségben, megismerkedtem pár lánnyal akiket nagyon jó arcnak tartottam, és barátok vagy inkább jó haverok lettünk. Még az elején ki lett beszélve 2 másik személy nekem (ne durva dologra gondoljatok) vagy hát nem tetszés lett kifejezve irántuk. Aztán láttam, hogy párszor mégis lógtak együtt, lehet ez azért van mert szobatársak meg már régóta ismerik egymást, de ki tudja. Meg is érdeklődtem, hogy akkor most mi van, mégsem olyan rosszak? És akkor jött a válasz az egyik emberrel kapcsolatban, hogy ha kettesben vannak jó fej csak társaságban nem, a másikra meg csak egy váll vonást kaptam válaszként, szóval úgy döntöttem hagyom a témát, mert hát úgysem ismerem őket meg átgondoltam, hogy nem mások véleménye miatt kéne ítélkezzek valakiről. Most jön a másik része a dolognak. Egy csomó szívességet teszek nekik mert ilyen a természetem, szeretek segíteni adakozni stb. Szinte semmire sem haragszom meg, ha meg is haragszom 2 percig tart aztán már nem érdekes, és visszatérve a szívességekhez tényleg szívesen segítettem bármiben. Volt mikor ők kértek meg, volt mikor én ajánlottam fel, nem is volt ezzel problémám, de észrevettem, hogy ez nem viszonos, persze igen nem azért adok, hogy kapjak, meg se fordult a fejemben csak, hogy fogalmazzak a barátságnak van egy alapja, hogy egymást kisegítik?! Tehát nyilván adok valamit nem várom utána a tapsot, de egyszer kértem meg őket valamire és, mindenki csak "jaj biztos nem", "fáradt vagyok" ilyenkor is csak 2 másodpercig tartott a haragom, de azért kicsit csalódtam. Nekem azért rosszul esett, mert ezzel ki is derült, hogy nem nagyon lehet rájuk számítani, pedig akkor tényleg szükségem lett volna valakire. Egyszer hallottam is hogy beszólt az egyik kibeszélt személy mikor kiment az egyik haverommal a helyiségből, a "baráti társaságomba" tartozó személy nem mondott semmit, de nem tudom mit gondoljak, mert azt nem láttam, hogy reagált rá. Mikor meghallottam ott ült velem egy másik lány is a körből és észrevette hogy hallottam, de úgy csináltam mintha nem is érdekelne, mert hát nem a barátom a csaj aki beszólt. Én csak amiatt tartok, hogy feleslegesen próbálok velük barátkozni, vagy, hogy ez az egész egy idő után átmegy kihasználásba amit nem fogok hagyni. Néha próbáltam éreztetni velük, de meg sem kottyant nekik, hogy őszinte legyek nem is nagyon kerestek, viszont bárhol összefutunk odajönnek köszönnek, megkérdezik hogy vagyok (ez is csak egyeskre vonatkozik a körön belül), olyan vegyes érzelmeim vannak és nem tudom mitévő legyek, hogy miként kezeljem őket. Szerencsére nem ők az egyetlen "barátaim", van egy barátnőm akivel már nagyon régóta legjobb barátnők vagyunk, de sajnos ő nincs itt velem én meg nem akarok mindenhol egyedül lenni, mint valami magányos farkas, egyébként jól kijövök az emberekkel mert közvetlen ember vagyok csak őket nem tudom hova helyezni. De lehetséges, hogy csak én vagyok a hülye és túlgondolom.

2022. márc. 29. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagy hülye, de túlgondolod és sokat vársz emberektől. Nem tudom hány éves vagy, de én is csak nem rég jöttem rá, hogy nem szabad mindenkire azonnal öribariként tekinteni, mert nem fog működni. Egyszerűen rajtuk abszolút látszik, hogy csak átmeneti barátok. Most elvagy velük, később elválnak útjaitok, aztán többet nem beszéltek soha. Nincs ezzel baj, csak a helyén kell kezelni a dolgokat. Ha ők nincsenek ott neked, akkor te is tanulj meg szépen nemet mondani. Nyilván nem mindig, csak ha neked a segítség ártana, mondjuk sok idődbe telik, amit másra kéne használni, akkor mondd, hogy nem. Helyezd magad kicsit előrébb.
2022. márc. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, teljes mértékben egyetértek veled, amúgy 16 évesek vagyunk. Meg fogom fogadni a tanácsod mivel ezzel tényleg csak magamot fogom a őrületbe kergetni.
2022. márc. 30. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!