Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kerjek bocsanatot a legjobb...

Kerjek bocsanatot a legjobb baratomtol?

Figyelt kérdés

Nagyon bant a dolog, 2 hete nem beszelünk a gyerekkori baratnömmel.

Az utobbi idöbe ugy erzem mindenbe bele köt. Vasaroltunk egy lakast a parommal es bele kötött a szag el szivoba, hogy akarmilyen draga ugy is büdös lesz bent, a tarsas haz az ugy se haz stb.. vagy peldaul csak annak van multi cookere aki nem szeret fözni, vagy nem tud. Gyerekem 1 eves mult, vele kapcsolatba is ha mondok valamit vagy panaszkodok, hogy nem eszik, az a valasz, hogy igy szoktattam azert kényeskedik. Egy idö utan be telt a pohar es irtam neki, hogy most mar eleg es ezek a be szologatasok sz*rul esnek, erefel azt mondja ö csak viccelödött velem meg azt se lehet, ez az eset ota nem beszelünk. Nem tudom mitevö legyek, csak az utobbi honapokba volt ilyen. Nem mondta, hogy bantja valami. Nekem nagyon hianyzik



2022. ápr. 21. 08:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Örülj, hogy megszabadultál egy rosszindulatú embertől.

Nem is értem, hogy sokan miért szeretnek szenvedni.

2022. ápr. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Többre mennél, ha emberekkel ápolnál kapcsolatokat.
2022. ápr. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Menjél házhoz a pofonert.
2022. ápr. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 HoneyBunny ***** válasza:
100%
Ez a csaj egy irigy peecsa. Ha meg ezek utan te kersz toke bocsanataot, azzal porig alazod magad. O mar regen lezarta ezt a baratsagot magaban, tedd ezt te is.
2022. ápr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez hiányzik neked, hogy egy gyökérként viselkedett veled? Gondolom neki se pár, se gyerek, se lakás, se drága cucc. Na, szerinted mi baja?
2022. ápr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánatot semmiképp ne kérj azért, mert őszinte voltál vele. Szóltál neki, hogy zavar a bunkóság, és ezt jól tetted.

Ha úgy gondolod, hogy folytatnád még vele a barátságot, akkor ráírhatsz, nyithatsz, okos enged, szamár szenved alapon, de semmiképpen nem kell bocsánatot kérned, nincs miért, sőt, neki kéne, ha nagyon nézegetitek a dolgot.

Ha késztetést érzel abban, hogy kitárgyaljátok, hogy ez mi volt, akkor szóba hozhatod, de felül is emelkedhetsz rajta, max ha újrakezdi, akkor rákérdezhetsz, hogy ez miért csinálja, mert nagyon irigység-szaga van.


Szóval egy - max két esélyt adnék még neki, aztán tényleg lezárnám, ha nem képes változtatni a viselkedésén. Esetleg mondd el neki, ha legközelebb szóba kerül, hogy konkrétan mit szeretnétek, milyen viselkedést egymástól, hogy kölcsönösen jól érezzétek magatokat.


Pl. lehet, hogy őt baromira irritálja a baba-téma, mert neki pl. nincs, nem tud hozzászólni, lakás-ügy is nyomasztja... tehát ezt se kell neki mutogatni, és akkor szürcsölhettek egy teát egy teázóban, vagy hasonló.


De én jelezném, hogy a rosszindulatú megjegyzések nem férnek nálam bele a barátságba.

2022. ápr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem az őszinteséggel van a baj egy baráti kapcsolatban, hanem a vélemény neveletlen, tapintatlan tálalásával. El lehet mondani akármiről is a nem tetszésünket, de ez nem jelenti azt, hogy vég nélkül lehet sértegetni egy olyan embert, aki a bizalmába fogadott minket. Mindennek van határa!
2022. ápr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
#7 Szerintem olvasd el újra a hozzászólásomat, és akkor talán nem fogod félreérteni.
2022. ápr. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen neki se lakas se gyerek, se ferj, 10 eves kapcsolat es ennyi. Ami nem problema ha nincs mert nem is kell ez elet celja legyen senkinek, hogy szüljön meg ferjez fogjon, csak tudom, hogy a szive melyen csaladra vagyik.

Az igazsag az, hogy most gyerek nevelesin vagyok otthon es tul sok dolog, inger nem er a fözesen es babazason kivül :(

Ha meg kerdezi valaki milyen napom volt mit csinaltam kb ezt tudom el meselni, hogy pl faraszto mert ma nyügös volt a gyerköc alig evett alig aludt.


De az ö eletet en is irigyelhetnem, olyan munkaja van amire en mindig is vagytam, tökeletesen vezet autot, amibe en mindig is bena voltam, fenekig erö haja van amit van ideje apolni, nekem vall magassagban mindig le törik.

De en sose irigykedtem söt biztattam, hogy milyen ügyes es de jo neki, bar en dolgozhatnek ott.

2022. ápr. 21. 22:49
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha jó barátnők vagytok, akkor jó lenne ezt kibeszélni, kipiszkálni ezt a tüskét, talán ő is tudna örülni a te örömödnek, ahogy te is az ő örömének.


"A barát öröme áldás" - ez valami tibeti filmből vett idézet, ami bennem maradt.


Tényleg gáz, ha meg kell tagadni magadat, mint ahogy neki se kell a munkát, a haját, az ügyességét titkolnia. De próbáljátok ezt megbeszélni, ne menjen már rá egy barátság valami idiótaságra.

2022. ápr. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!