Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha el szeretnél valamit adni...

Ha el szeretnél valamit adni és egy barát venné meg akkor mit illik?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy autód. Eladnád.. a reális értéke a piacon ennek a típusnak 900.000 Ft és 1.400.000 Ft Között van. Állapottól nyilván függően. Én 1.200.000 Ft-ért hirdettem. Egy barátom jelezte, hogy megvenné de baráti árat akar és több 100 ezer forinttal olcsóbban szeretné. A barátságra való tekintettel én adjam olcsóbban az autót vagy neki kellene korrektnek lennie és megadni érte a reális árat?


(950.000 Ft-t akar érte adni mellesleg.)


Pedig én direkt megnéztem a hirdetéseket és ebben az árkategóriában eléggé le vannak gyapva. Az enyém viszonylag hibátlan. Mármint nem rossz rajta semmi nagyobb dolog, mint pl a klíma meg ilyenek. Motorikusan is rendben van.


2022. ápr. 24. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell olcsóbban adnod, csak azért mert barát. Mond meg , hogy ennyi az ára, te is pénzből élsz. Ha kell neki ennyiért vegye meg, ha nem akkor nem.
2022. ápr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

" kösz az ajánlatot de tartom az árat. "


250.000-el olcsóbban adni mert haver? Hülyének néz.

Még 50.000-et lealkudni oké.. Talán.. De ennyit 🤔 Pofátlan.

2022. ápr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, hogy beszólnék neki, hogy barátságunkra való tekintettel adjon 100 ezerrel többet érte. ;)


Ill. mondhatod diszkrétebben azt is, hogy bocsi, de elvből nem kevered az üzletet sem a rokonsággal, sem a barátsággal, és ezzel rövidre is van zárva a téma.

2022. ápr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam, hogy 1 150 000 Ft-ért már oda is adtam volna, talán még 1 100 000 Ft-ért is neki, mivel tényleg a barátom. De szerintem 20%-t alkudni nagyon sok.
2022. ápr. 24. 10:02
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Ha igazán barát lenne, nem akarna átbacni.


Ez sok pénz, èn rohadtul rosszul érezném magam miatta.

2022. ápr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem annyira sok pénz, de most egy havi fizetés kb amit alkudni akar és akkor nem keresel rosszul.
2022. ápr. 24. 10:43
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Rövid távon nyilván neked szar. De szerintem egy 100-as engedmény belefér ha nagyon jó barátod. Blöfföld neki, hogy tudnád többért is adni, de neki odaadod 100al olcsóbban és így azt fogja érezni, hogy tényleg engedményt adsz neki (50-et idegen is lealkudna). És igy a te lelkiismereted is jól lesz meg ő is örülni fog. Később pedig sosem tudni mit hoz az élet, ha fordított lesz a helyzet bármivel kapcsolatban, akkor így hajlamosabb lesz ő is segíteni rajtad.
2022. ápr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Régi barát? Neki milyen az anyagi helyzete?
2022. ápr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

"hajlamosabb lesz ő is segíteni rajtad" persze, vagy örül neki, hogy milyen jó üzletet csinált, és ugyanúgy otthagy a francba, mint autó nélkül tenné...

sose lenne pofám beállítani egy barátomhoz (ha közeli, azért, ha éppcsak haver, azért) azzal, hogy figyelj, én vagyok a haverod, add nekem mert tőlem nem kérhetsz pénzt... öcsémnek is kifizettem a tabletet amit el akart adni, nem abból fog tudni újat venni, hogy "a testvére vagyok és szeretem őt"

2022. ápr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adnám el neki.

Akkor se, ha nem alkudozik.


Ha BÁRMI kis baja lesz a kocsinak a közeli, vagy nem túl közeli jövőben, azzal fog jönni/jöhet, hogy te tudtál a rejtett hibáról, és nem szóltál.

Te leszel a szemét, hogy így is ennyit kértél érte, és elvárja majd, hogy fizesd a javítást.

Vagy magában puffog, az se jobb.


Megmérgezi a barátságot.


Ha úgy érzi ennyit ér, akkor vegyen egy másikat, tele a használtautó piac.

Te meg add el másnak.

Ebből nincs akkora sértődés, mint egy adás-vételből, mert valaki törvényszerűen azt fogja érezni, hogy át lett vágva.

Sajnos még akkor is, ha nincs így.

2022. ápr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!