Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoltok, lehet még...

Mit gondoltok, lehet még esélyem barátokat szerezni, kapcsolatot építeni? Vagy már annyi?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet: 23 éves férfi vagyok. Eddig nem voltam nagy barátkozós, társasági ember, inkább az az otthonülős, illetve amolyan "későn érő" fajta. Emiatt alig-alig vannak imósmerőseim, párkapcsolat meg szóba se jöhetett. Programokra se nagyon jártam


Most viszont úgy érzem, eljött egy pont, nyitnék az emberek felé, jó lenne új embereket megismerni, azonban úgy látom az élethelyzetem, hogy minimális esélyem van jobbra fordítani

1. jelenleg harmadéves végzős vagyok egyetemen, lassan államvizsga, a mostani csoporttársakat gyakorlailag még egy 3-4 alkalommal látom, utána abszolut semmi, nagy részükkel köszönő viszonyba vagyok csak, nem sikerült kiismerni őket, más egyetemi ismerőseim szintén nem nagyon vannak ilyen alsóbbévesek és társai (mondjuk itt betett a COVID is, az online oktatás, 0 közösségi élet és társaival, meg családi és ilyen-olyan egyéb problémák miatt én se nagyon szocializálódtam...)

2. Ősztől várhatóan levelezős szakon leszek - ott ugye már nincs az az egyetemi élet, javarészt családos 30-as, 40-es emberek járnak levelező szakra, meg amúgy is mindenki csak beesik az órára meg rohan haza a munka mellett, tehát itt ismerkedés már kilőve...

3. Munkába állni is szeretnék a szakomnak megfelelően hamarosan, dehát munkahelyen meg megint csak nem alakulnak ki ismeretségek...


Így aztán jelenleg nem tudom, mitévő legyek. Gondolkodtam azon is, hogy valami sportot kéne elkezdeni, vagy akármi, de nem is tudom...

Azon is gondolkodtam, hogy esetleg milyen ismerkedési lehetőségek vannak - olyan programokra is kíváncsi lennék, amik direkt azért vannak, hogy összehozzák az embereket (olyan mint pl. egyetemen a gólyatábor), nem nagyon tudok példát mondani. Utóbbi időben voltam 1-2 buliban is inkább amolyan kíváncsiságból,de ott ugye megint csak nem megy az ismerkedés, eleve a "kiindulási alapot" nem találom meg, de a bömbölő zene miatt se nagyon lehet.

És még lehetne példákat mondani.


Mit gondoltok a leírtak alapján, lehetne az életemet jobbra fordítani, vagy valóban befellegzett haverok, párkapcsolat terén?

Kinek milyen ötlete, gondolata van? Milyen programokon, vagy területeken lehetne elkezdeni az ismerkedést? (Szoktak szervezni egyáltalán huszonéveseknek barátszerző, ismerkedős programokat?)


Van/Volt esetleg valaki hasonló élethelyzetben? Hogyan sikerült jobbá tenni az életét? Kinek milyen tapasztalatai vannak?


(Ui. kérlek, ne tegyétek át az ismerkedés kategóriába a "valaki ma este tali" kérdések közé, direkt ide írtam ki, úgy gondolom a kérdésem komoly, ennélfogva normális, komoly válaszokat várok. Köszönöm!



2022. ápr. 24. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne annyi? Bőven van időd és lehetőséged.


Ebből a pár mondatból is egyértelmű, hogy a szociális készségeid nagyjából a nullával egyenlőek, kezdésnek ajánlott lenne fejleszteni rajtuk. Tanulj meg beszélgetni, ismerkedni, témákat felhozni és fenntartani értelmesen.


Ez a "hogyan" része, ezután jön a "hol", ami sokkal nehezebb tapasztalataim szerint. Mindenki rohan, menekül, fél, nagyon sok energiát kell beleölni hogy egy szimpla haveri kapcsolat is működni tudjon.


Lehet kocsmákban, érdeklődési körökben, ismerősök által, egyetemi társakat elhívni ide-oda és hasonlók. Állj hozzá 0 elvárással, mert nagyon kemény lesz.

2022. ápr. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát szentem próbálkozhatnál konditeremben, ha barátokat nem is szerzel legalább jó kondiba leszel.Vagy ha van kutyátok elvihetnéd mondjuk valamilyen kutyafuttatós (ha így hívják) helyre, ott ha mondjuk a kutyák elkezdenek barátkozni beszélgethetsz a gazdájukkal.Vagy járhatnál gyülekezetbe oda bárki mehet és a többségük nagyon befogadó, de lehet érdemes olyat keresni ahova veled egykorúak is járnak. hirtelen csak ennyi jutott eszembe, de majd még utánna nézek hátha találok jobb opciót.És nem reménytelen előtted az élet.Sok sikert!
2022. ápr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Igazándiból sok mindenről tudok/tudnék beszélgetni, és az is tény, hogy ha az ember el akar érni egy célt, akkor képes alkalmazkodni is helyzetekhez.

Itt számomra legainkább a pillanat/szituáció/körülmények hiánya ami nehézzé teszi, vagy inkább úgy valahogy nem tudom elképzelni. Tehát a helyzet kialakulása az ami hiányzik - amiből el lehet indítani az egész ismerkedési, barátkozási folyamatot.

Csak egy példa: akikkel pl. egy közegbe vagyok, lehet tartani attól, hogy már megvan a kialakult baráti társasága, stb. Tehát hogyan "csapódhat" hozzájuk az ember? Hogyan lehet udvariasan jeleket mutatni a barátkozásra? Na ez a rész az amit nem tudok elképzelni.

Meg ahogy írva van, a mai emberek rohannak, sietnek, nincs nagyon idejük "új" emberekre, stb. ez is tapasztalat sajnos


Ha esetleg van még valakinek ötlete, véleménye, szívesen fogadom!

2022. ápr. 24. 20:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdezel valamit, a válaszából megállapítod hogy barátkozós típus e vagy sem, aztán a kérdéseddel kapcsoltban elkezdesz beszélgetni.De ne legyél túl nyomulós, és vedd észre ha épp nem alkalmas neki az idő hosszabb beszélgetésre.
2022. ápr. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sosem késő, bár tényleg nehéz. Én más különböző platformokon is próbálkozók, ajánlom az interpals - eredetileg nyelvtanulós oldal de barátkozni is lehet. Vagy még tudok másik párat írj ha érdekel
2022. ápr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok, csak én már 26 leszek nemsokára. Engem az idei osztálytalálkozó ébresztett rá hogy mennyire elcsesztem a fiatalkoromat, sose voltam barátkozós, otthon ültem állandóan, pedig most esett le hogy amúgy mennyire jó érzés másokkal társaságban lenni, barátkozni, és főleg mennyire jó érzés kettesben lenni egy lánnyal. Most abban a fázisban vagyok hogy tudatosan kezdtem el változtatni magamon, hozzáállásomon, külsőmön, mindenen, hogy normálisabb ember legyek, ne egy antiszociális szerencsétlenség. Sajnos nagyon későn jött ez a felismerés, és sok élmény és ismeretség van amit már nem kaphatok vissza, de bízom benne hogy van még esélyem.
2022. ápr. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!