Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tapasztalatál már olyat, hogy...

Tapasztalatál már olyat, hogy egy baráti társaság rossz és káros hatással volt rád?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 24. 21:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Nekem volt ilyen. Ezért megszakítottam velük a kapcsolatot. Van bűntudatom, de összességében azt érzem, hogy nem voltak jó hatással rám.
2022. ápr. 24. 21:57
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem mind olyan volt 2016-ig bezárólag.
2022. ápr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, amikor csak arról szólt a "barátság", hogy non-stop kocsmázás & "beszéljünk ki másokat" - ez nem az én világom.
2022. ápr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, volt ilyen még általánosban, azóta jobban megválogatom a társaságomat, talán túlzottan is. Olyasmire kell gondolni, hogy te barátkozni akarsz, de egyvalaki megpróbál mégis kifúrni az adott társaságból. Másik ilyen történet az volt, hogy gyakorlatilag rám erőltették magukat, pedig nem is nagyon akartam velük barátkozni, ráadásul egy másik gyerekkel egymás ellen hangoltak minket, ezen meg jót szórakoztak ők addig.


Mondanom sem kell, hogy a legrosszabbat kívánom ezeknek az embereknek, hiába rég volt már. Voltak is bizalmi problémám sokáig emiatt, nem is voltam már az a bulizós, társasági ember középsuliban/egyetemen emiatt. Néha magam is elcsodálkozom, hogy-hogy vannak még egyáltalán korombeli barátaim.


Mondjuk az én esetem toxikus baráti társaság(ok) inkább, nem biztos, hogy erre gondoltál a káros hatás alatt, de hidd el átérzem a helyzetedet, szerintem próbálj új társaságot keresni magadnak, ha valóban úgy érzed, hogy nem köztük van a helyed.

2022. ápr. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen "miattuk lettem drog függő 8 évig...a mai napig hiányzik a cucc, ez mellett azok a haverok is, de tudom hogy nem szabad velük foglalkozni.
2022. ápr. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Picit szomorú vagyok, mert azért voltak jó emlékek.. 😕😣😔 De főleg a vége felé sokkal több negatívum volt.
2022. ápr. 24. 22:18
 7/8 A kérdező kommentje:
De nyilván én is rossz barát voltam... Mindenkit elűzök magam körül. 😔
2022. ápr. 24. 22:20
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos általánosban és gimiben is volt ilyenben részem.

Mindkét esetben én szakítottam meg a barátságot/kapcsolatot, de az utóbbinál volt csak bűntudatom, pedig mindkét helyen rossz hatással voltak rám. A gimisnél voltam úgy én is, hogy próbáltam a jó élményekbe, emlékekbe kapaszkodni, pedig a végére a negatívumok voltak messze túlsúlyban. Közben mindkét alkalomnál hamar éreztem a pozitív változást bennem, mert nagyon lehúzó közeg volt és magamon is azt vettem észre, hogy nem jó irányba haladok mellettük.

Szóval hosszútávon mindenképp jó érzés volt és a javamat szolgálta.

2022. ápr. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!