Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy ne foglalkozzak egy...

Hogy ne foglalkozzak egy olyan emberrel, aki csak akkor húz elő ha unatkozik?

Figyelt kérdés
Én sajnos mindig bízom az emberekben, elhiszem, hogy tényleg barátnak tartanak, de aztán kiderül, hogy valójában csak részemről barátság az egész. Sajnos hajlamos vagyok arra hogy ha egy kicsit több törődést kapok (ami nálam szokatlan), akkor megenyhülök még ha tudom is hogy az adott ember amúgy annyira nem törődik velem. Ha kimutatom hogy rosszul esik kb 2 napig odafigyelnek aztán kezdődik megint hogy nem foglalkoznak velem. Hogyan tudnám úgy alakítani hogy engem se foglalkoztassanak azok akiket én nem?

2022. máj. 7. 08:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Tartás kell
2022. máj. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az illetőnek nagyobb közössége van, nagyobb társasági életet él, mint te, és jobban megosztja a saját életét, kiosztja a "szerepeket". Neked a "segítő" szerep jutott, akihez folyton segítségért lehet fordulni, néha kell egy jó szó neki, de annyira nem köti le, mert valószínűleg más a mentalitása, nem tud igazán veled azonosulni. Neked nincs társaságod, egy-egy emberre cuppannál így rá, és ez lehet neki is terhes, sok. Magadfajta magányos emberekkel kéne barátkozni.
2022. máj. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Legyen saját hobbid, életed, és legyen olyan, hogy TE nem érsz rá, amikor ő keres.

Olyankor beszéljetek, találkozzatok, amikor mindkettőtöknek jó, és ne arra várj otthon ülve, hogy mikor hív téged valaki.

Ha így lesz, mindjárt nem fogok azt érezni, hogy "csak akkor húz elő, ha unatkozik", mert valójában nem erről van szó, csak arról, hogy neki van más is az életében, te meg ülsz, és vársz rá.

2022. máj. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*fogod
2022. máj. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Csak hogy mindig arról panaszkodik hogy nincsenek barátai, és hogy én vagyok a legjobb barátja

Nekem is van legjobb barátom, de vele nem ilyen, mint vele

2022. máj. 7. 09:36
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is az a megoldás, hogy ne állj folyton rendelkezésre. Mindjárt más lesz a helyzet.
2022. máj. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ennek a te vagy a legjobb barátom dumának soha nem szabad bedőlni! Én is többször megjártam, pláne mikor az ellenkező nemhez tartozott az illető, mert mikor talált olyant akire párjaként tekinthet, onnantól egyik napról a másikra kivágtak az életükből.

Vagy ott van a volt kolléganőm. Szoktunk telefonon beszélgetni, de elég röhelyes, hogy csak akkor, ha dolgozik, és a szallagon nincs a közelében senki. De otthonról nem hív fel sosem, mert, hogy csinálja a dolgát. Na persze, azzal a bizonyos "csávóval" mégis volt ideje beszélgetni. Tegnap meg is írtam neki a magamét, hogy ne nézzen már engem valami személyes szórakoztató eszköznem. Gyanítom, hogy mostanában nem fog keresni, de nem is baj.

2022. máj. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
sehogy, nem kell tárgyként élned, mert nem vagy az. te egy csodálatos személy vagy.
2022. máj. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nézd levegőnek
2022. máj. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha a barátodnak tekinted, akkor mondd meg neki, hogy mit érzel, és mit szeretnél. Beszéljétek meg. Vagy sikerül tisztáznotok, vagy nem, de egy beszélgetést talán megér.
2022. máj. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!