Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ezért el lehet dobni egy...

Ezért el lehet dobni egy barátságot?

Figyelt kérdés

Nemrég beszéltem az egyik barátommal, aki azt mondta, hogy azért nem akar már velem barátkozni, mert szerinte túl visszahúzódó lettem. Ezt teljes mértékben nem értem, mert egyáltalán nem lettem visszahúzódóbb, csak szimplán kevesebbet találkozunk amiatt, mert én már egyetemre járok, és egyszerűen alig tudunk olyan időpontot összehozni, hogy mind a kettőnknek jó legyen. (tanulnom kell, saját magammal pedig nyilván nem fogok kicseszni. Azt kaptam meg tőle, hogy ő inkább olyanokkal szeretne lenni, akik nagyszájúak ez a "gyere g.ci..." stílus. Hozzáteszem, én is tudok ilyen lenni, ha akarok, de nyilván nem megyek bele olyan dolgokba, amikből tudom, hogy bajom származhat. Azt persze teljes mértékben elfelejtette, hogy hányszor hallgattam meg, segítettem neki a problémáiban, és rúgtunk be nem egyszer, de úgy látom, hogy ez már nem érdek neki. Alapból fura volt már az utóbbi hetekben, végül kiderült, hogy ez a baja. Mondtam neki, hogy rendben van, "ha így akarod akkor legyen így, én nem akadályozom meg", csak nem értem, hogy miért. Ha valami esetleg nem tiszta, privátban vagy itt szívesen válaszolok még.


21/F



2022. máj. 7. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem ok barátnak. Ha valakinek fontos vagy az 2 havonta, évente sem jelenti ki, hogy nem akar barátkozni, ha nem találkoztok.

Azért, mert sosem volt a barátod, időtöltés voltál, csak haver, ha nem érsz rá, akkor nem vagy értékes.

2022. máj. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fura belegondolni, de így van, én is ezt érzem sajnos. De hát, ha ezt akarja, akkor legyen így.
2022. máj. 7. 16:47
 3/7 A kérdező kommentje:
Plusz hozzáteszem, van akivel nála sokkal kevesebbszer találkozom a baráti körömből, mégis minden áldott nap beszélünk egymással, és amikor találkozunk, rengeteget beszélünk.
2022. máj. 7. 16:54
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Lehet.

Az ezerszer szarabb érzés ha lassan távolodunk el egy barátunktól, egyre kevesebbet és kevesebbet látjuk, beszélünk vele, egyre kevesebb között élményeink és témáink vannak, stb.


Nem a te hibád, nem is az övé, hogy mások az igényei. Csak simán ilyen az élet.

2022. máj. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

4-es Ezt megcáfolnám. Az a természetes, hogy egy iskolában, munkahelyen szerzett baráttól eltávolodik az ember 5-10 év távlatában. A kérdező 21 éves nyilván az általános iskolából az 5-ből 2-vel beszél, a középiskolai 3-ból 1-el.

Az viszont, hogy valaki azt mondja, hogy helyetted mást választok, mert nem érsz rá, az parasztság!

2022. máj. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

#5 Ezt meg én cáfolom meg; 31 eves vagyok, még gimi első évében barátkoztam össze a legjobb barátommal, akivel mára alig beszélünk, de sosem lett kimondva hogy oké, ennyi volt. Sok barátságom szakadt meg azért, mert más felé sodort az élet (ami normális) de soha, egyik sem fájt olyan mélyen, mint ez.


Mindenki tudja hogy mi a saját igénye barátok terén. Vannak akiknek az, ha az élete aktív része vagy, és sokat látod, másoknak meg az is elég, ha havonta/hetente/fél évente 3szor egymásra írtok. Mindkettő pont ugyanolyan jogos. Annak nincs értelme ha hiányérzeted van, és a másik csak arra emlékeztet hogy milyen jó volt régen.

Az emberi érzelmekről beszélünk, nem pedig üres gondolatkísérletekről.

2022. máj. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Az igazi barátok akkor sem sértődnek meg,ha fél évente egyszer találkoztok,beszéltek. Folytatjátok ott,ahol legutóbb abba hagytátok,sértődöttség nélkül. Legalábbis velem így van,azzal a két emberrel,akit tényleg örök barátoknak tartok.

Gyerekes viselkedés,véleményem szerint.

30N

2022. jún. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!