Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Várható konfliktust felvállaln...

Várható konfliktust felvállalni vagy elkerülni helyesebb?

Figyelt kérdés
Ígéretet hazudott és szegett meg, hazugságspirálba keveredett, hitegetett és az egészet előre megtervezte, végül mindent bevallott!

2022. máj. 13. 13:10
A kérdező szavazást indított:
Felvállalni, mert mindenkinek ki kell állnia a saját igazáért
Elkerülni, mert jobb békében meghátrálni és elviselni mindent szó nélkül
Azelőtt kellett volna megszakítani a kapcsolatot, hogy idáig fajult a helyzet
11 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Utólag könnyű okosnak lenni. Megmondanám neki, hogy velem ezt nem lehet megcsinálni, innentől hanyagoljuk egymást. Lehet, hogy beszól, szabadkozik stb. nem kell vele foglalkozni.

Több okból kell elmondani: jót tesz az önbecsülésednek, hogy kiállsz magadért, nem mardos tovább a sérelem akkor is, amikor már nincs veled, tanulod a konfliktuskezelést. Ha legközelebb hasonló szituba keveredsz valakivel, már sokkal könnyebben képes leszel megbeszélni, és nem megy rá talán a barátság.

2022. máj. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Helyzetfüggő. Szerintem ebben az esetben nyugodtan vállald fel, mert semmit nem veszítesz vele, még ha ezzel vége is lesz ennek az ismeretségnek. Sőt, az ilyen fajta ember akiről az írásod szól, tapasztalataim szerint ugyanezt a fajta viselkedést folytatná veled a jövőben is ha hagyod neki. Így legalább meglesz az esélye hogy elgondolkozzon, plusz a határvonalak is tisztázva lesznek köztetek. Ha elfogadja, utána még lehettek jóban is. Ha összeveszés lesz, ahogy mondtam szerintem azzal sem veszítesz sokat, és legalább végeszakad a hazugságokkal kábításnak.
2022. máj. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!