Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért vagyok én ennyire hibás ?

Miért vagyok én ennyire hibás ?

Figyelt kérdés

Régen csomó barátom volt most pedig csak egyetlen egy van. Bármikor amikor valakivel össze barátkozok, azt elkezdem "bántani" .( nem szó szerint ) Ha bármit csinálnak én mindig leszólom őket, a hibáikat keresem és kihasználva azt bántom őket lelkileg. Az eggyik barátomat aki nagyon közel ált hozzám, nagyon szerettem, megosztottam vele mindent hirtelen egyoldalúvá vált. Próbált felém közeledni, ajándékokkal lepett el ( szülinap, karácsony, baráti ajándék ) erre én voltam olyan béna hogy tönkre tettem. Elkezdtem neki mondani mennyire egy semmit érő ember, mindenki utálja őt, szánalmas . Egyszóval próbáltam neki lelki tarumákat okozni, nem azért mert utálom ( pedig ezt mondtam neki ) hanem mert közel került hozzám. Sosem szerettem ha valaki közel kerül hozzám. Mikor ezt érzékeltem mennyire közel is van hozzám, minden errőmmel azon voltam hogy megutáljon engem. Szükségem volt rá, de túl közel ált hozzám, és ez sorra ment a többi barátaimmal akiknek csak a halálukat kívántam. Egyszerre imádtam őket és tudatalatt pedig undorodtam magamtól és tőlük is. Próbálom magammal elhitetni hogy nincsen szükségem barátokra, ami megy is. Van egy barátom akivel 13 éve hogy barátok vagyunk, olyan mintha a nővérem lenne ( 2 hónappal idősebb ) . Mindent, de tényleg mindent elmondok neki és ő is nekem, rokon lelkek vagyunk . Egyetértünk mindenben, ugyanazokat szeretjük, egyszerüen csodálatosan érzem magam és ez kölcsönös felőle. Bár van hogy hónapokig nem találkozunk de működik a távkapcsolat és minden nyáron 2-3 hetet együtt töltünk valahol. Ő tudja hogy milyen a személyiségem, és egyáltalán nem haragszik ha valami rosszat mondok neki. Tudja nem direk van, nem akarom őt bántani de ez nállam valami autómatikus védekezés . Ilyenkor megért de mindig bocsánatot kérek tőle ha hibázok, de ő az eggyetlen aki elfogadja ezt az oldalamat. Ő az akit nem sikerült még elüldözném és ahogy látom nem is fog sikerülni... de vajon a jövőben is így lesz ?


Szeretnék barátokat a közeljövőben, olyanokat akik kibírnak, de eddig sikertelenül jártam. Lehet ez jobb, vagy örökre egyedül maradok ?


17/L



2022. jún. 6. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyönyörűen leírtad az elkerülő kötődés tankönyvi esetét. Kicsi korodban anyukád nem állt rendelkezésre, amikor szükséged lett volna rá, ezért önvédelemből kialakítottál egy olyan hozzáállást, hogy nem is mersz emberekhez kötődni, mert félsz, hogy úgyis elutasítanak. De ezen tudatosan dolgozz, ne marj el magad mellől több embert. [link]
2022. jún. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, dolgozni fogok rajta ! Hasznos a link, abban pedig igazad van hogy anyukám sosem volt melletem, mindig elhanyagolt.
2022. jún. 6. 14:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Leginkább egy pszichológus segíthet ezen.
2022. jún. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is hasonló vagyok. Nagyon félek közel egedni magamhoz bárkit mert félek a csalódástól. Lehtet hogy egy olyan ember vagy aki viccesnek találja a beszologatást stb ami egyáltalán nem rossz egyszerüen ilyen a személyiséged. Én is igy veszitem el folyton a barátaimat. Engem a könyvek segitettek át ezen. Addig bújok el a könyvemben amig nem álátok valaiben esélyt. esélyt hogy el tudna fogadni.

Nagyon szerencsés vagy hogy van egy ilyen barátod. Támaszkodj rá és semmiképpen ne hanyagold el. legyen neked mindg ő az első hogy érezze és te is érezd hogy mennyit köszönhettek egymásnak

2022. jún. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!