Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megbántott a legjobb barátnőm,...

Megbántott a legjobb barátnőm, nekem kellene keresnem, hogy beszéljünk vagy neki? Kifejtem.

Figyelt kérdés

Mindketten fiatal felnőttek vagyunk, 15-16 éves korunk óta legjobb barátok. Sose veszekedtünk, maximális volt a bizalom, mindent meg tudtunk beszélni és sok dolgon mentük keresztül együtt. Tényleg büszke voltam erre a kapcsolatra, kivételesnek éreztem.


Nem olyan régen azonban iszonyatosan megbántott valamivel amit csinált. Nem szándékosan, bár előre tudhatta, hogy ennek nem lesz jó vége. Nem haragszom, viszont csalódott vagyok és a bizalmam is megcsappant. Nem szeretném leírni, hogy mit csinált, max privátba, de úgy gondolom nem is ez számít. Lehet , hogy másnak hülyeség és nem lenne fontos, de nekem az és ezt ő tudhatta.


Szóval azóta képtelen vagyok beszélni vele. Írt nekem, de 1-2 szón kívül nem írtam vissza, gyomorgörcsöm lett tőle.


Sokat gondolkodtam azóta, azon amit csinált, a barátságunkon, nagyon sok dolog felmerült bennem.


Így viszont már a közös társasággal sincs kedvem találkozni, akik nem tettek semmi rosszat, de megalázva is érzem magam.


Visszacsinálni nem tudja és van pár dolog amit meg kéne beszélnünk kettőnknek, de őszintén úgy érzem jelenleg nem én vagyok az akinek menni kéne a másik után.


Korábban mindig én voltam az aki hívta, ha volt valami, hogy na gyere beszéljük meg (igaz ő jóval konfliktuskerülőbb nálam).


Nem dacból nem akarom én keresni, hanem mert tényleg úgy érzem, nem nekem kéne. Sok minden megfogalmazódott bennem, amit el kéne neki mondanom, de képtelen vagyok ezek után azt mondani, hogy na akkor dumáljunk.


Kinek kellene a másikat keresni, kinél a labda?



2022. jún. 14. 11:06
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Írásban. De én ilyet nem chaten szeretnék megbeszélni.
2022. jún. 14. 12:57
 12/15 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ezt már te húzod túl...
2022. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Rendben. Akkor nekem kéne keresnem?
2022. jún. 14. 13:17
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked kéne keresned, hogy kifejezd a nemtetszésed. Attól is függ ez, hogy részedről folytatható-e ez a kapcsolat. Én voltam már így, csak ott nekem a barátság nem volt annyira komoly, hogy felkeressen, szóval lekoptattan idővel.
2022. jún. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Gondolom kicsit elkéstem a válasszal, de én a "neki kéne kezdeményeznie a megbeszélést" pártolom.

Hogyha ott, a történések után azonnal mondod hogy "nem haragszom", amikor megkérdezi, azt a kutyának se kéne komolyan vennie. Gondolom társaságban voltatok, vagy ilyesmi, és még nem is esett le neked teljesen, hogy mi a tyúkhúsleves van. Ki a francot érdekel az, hogy utána messengeren odabiggyesztett egy "hogy vagy?"-ot?! Igenis tudatában volt annak, hogy mit csinál,hogy ez téged rosszul érint, megalázó a számodra. Ismer, tudja hogy fájt... Keressen, és élőben vagy telefonon (de inkább élőben…) kérjen normálisan bocsánatot, és márpedig kezdeményezze ő a beszélgetést. Ha érdekli a dolog,megteszi, neked pedig időre van szükséged.


Egyébként azóta megoldódott a dolog?

2022. jún. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!