Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek vége ennek a...

Szerintetek vége ennek a barátságnak?

Figyelt kérdés

Van egy személy az életemben, akit a legjobb barátomnak tartok. Azért fontos ezt kiemelni, mert soha sem volt erre példa előtte. Eszméletlen mód összekovácsolódtunk, és nagyon megszerettem, ragaszkodom hozzá.

Viszont lassan 1 hete valami nagyon nem jó, valami nagyon rossz irányba indult el... Összevesztünk kicsit egy pitiáner dolgon, de semmi komolyat nem vágtunk hozzá a másikhoz, és látszólag meg is beszéltük még aznap.

De azóta valami nincs rendben közöttünk... aznap, meg még másnap is írt valamennyit, viszont a rákövetkező naptól kezdve egészen mostanáig alig beszél velem. :( Kérdezősködtem, hogy haragszik-e, vagy ilyesmi, válaszolt is rá, hogy nem, csak nincs ideje, sok a tennivalója, stb., illetve nem csak nekem nem ír, nagyon sokan keresik, nekik sem szokott...

Ma sem írt egy szót sem, de közben egész nap jelezte a facebook, hogy elérhető, kis kihagyásokkal. :(

Szóval ez megy most egy ideje, hirtelen változott az egész, mert eddig minden nap beszéltünk, nem sokat, de egy kicsit mindig. És szerintem neheztel rám, csak nem akarja elmondani.

Borzasztóan szomorú vagyok, mert így szakadt meg egy barátságom pár hónapja, annyi különbséggel, hogy ott vita sem volt, szimplán egyre kevesebbet írt vissza, majd teljesen elfelejtette, hogy létezem... És attól félek, ez most megint megtörténik, ráadásul ezzel a barátommal, akit tényleg nagyon szeretek. :/

Próbáltam nyitni mások fele, de nem megy... emiatt a dolog miatt minden nap megvan pecsételve a kedvem, így nem tudok érdemi kommunikációt létrehozni másokkal sem, mert ez jár a fejemben non-stop... nem akarom elengedni.

20-as éveink elején járunk mindketten, ha számít ez bármit.


Ti mit tennétek a helyemben? Mit tanácsoltok?


2022. jún. 14. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha aznap megbeszéltetek, akkor még tennék egy utolsó próbát, de csak a saját lelkiismeretem megnyugtatasa miatt... Ha nem vevő rá, akkor viszlát, engedni kell.
2022. jún. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Kölyök szerelem.
2022. jún. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha te megkérdezted (=nyílt kommunikáció), ő azt válaszolta, nem, és közben mást gondol, vagyis neked nem az igazat mondta, az róla szól. Neked az ő esetleges hazugságával, érzelemnemfelvállalásaival nincs dolgod. Mindent jól csináltál szerintem.
2022. jún. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez megnyugtat, én is benyomom reggel a laptopot, nyitva van a Facebook egész nap, kb mindenki azt látja, hogy ott lógok, de közben a lakásban sem vagyok.


Mobil se pontosan jelzi, hogy ki mikor elérhető és meddig. Nekem is van, hogy ha nincs a laptop este benyomva, felmegyek messengerre 3 másodperc múlva lekapcsolom, becsukom a szemeimet, elkezdenék aludni, aztán 2 perc múlva írják, hogy "Miért vagy elérhető ilyen későn?"

2022. jún. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha másoknak sem ír, nem elképzelhető, hogy tényleg nincs ideje/kedve?
2022. jún. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Pár nap nem beszéléstől nem szakad meg egy barátság, ne viccelj már. Van, hogy az ember simán elfoglalt. Senki nem ér rá 0/24-ben csevegni.
2022. jún. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy sokat jelent ő neked, szóval már ezért is még egy utolsó próbát kellene/lehetne tenni, aztán az ottaniak alapján eldönteni hogyan tovább. Lehetséges, hogy nála még ülepednie kell a dolgoknak, de az is valószínű, hogy nem mondott igazat, és igenis bántja az egész, haragszik, csak akkor meg ott ment félre az egész, hogy mást mondott.

Nem feltétlenül jelenti a barátság végét, bár az tény, hogy az ő őszinteségére is szükség van ahhoz, hogy ezt rendesen meg tudjátok beszélni.


A Messenger elérhető-állapotos dolgot pedig nem érdemes figyelni, nagyon nem működik megbízhatóan. (engem akkor szokott elérhetőre dobni, ha valaki rám ír, hiába nincs is netem, emiatt ki is kapcsolatam egy jó ideje)

2022. jún. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ilyeneket én is csináltam már. El is gondolkoztam, hogy kellene süttetnem egy tortát, "sajnálom, hogy offoltalak egy hónapig a mentális egészségem miatt" felirattal.

Nem te tehetsz róla, valamiért rossz kedve van, vagy besokkallt az emberektől. Hagyd, hadd rendezze magában a dolgokat, majd ha készen áll, akkor elmondja, mi volt. Nem hiszem, hogy ez ellened szól, és valószínűleg ő is borzasztóan érzi magát, amiért nem képes úgy beszélgetni veled (meg másokkal), mint régen.

2022. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

" illetve nem csak nekem nem ír, nagyon sokan keresik, nekik sem szokott..."


Komolyan nem is értelek... Még ha másnak írna csak neked nem, de így?

2022. jún. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!