Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ezek alapján túlzott elvárásai...

Ezek alapján túlzott elvárásaim vannak a kommunikációt illetően? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egyre többször fordul elő velem, hogy nulla reakció érkezik, amikor valakinek valamilyen alkalomból kifejezem jókívánságaimat, vagy levelezni szeretnék vele, esetleg olyan információt küldök, amiről tudom, hogy rendkívül érdekli őt (például kultúrális érdekesség, ami mindig foglalkoztatja őt)

E-mail-ben teszem ezeket, mivel a közösségi médiát nem tudom megszokni és idegenkedek tőle teljes mértékben. Rendszerezetlenül ömlenek az információk, "ki mikor hol volt, kinek a társaságában", "ki mit érez", "ki mit gondol", "kinek mi jár a fejében", stb.

Az e-mail-ben nem reagáló emberek állandóan a közösségi médiát nyomkodják (kéthetente egyszer felmegyek, vagy ennél is ritkábban) és a legjelentéktelenebb dolgokra reagálnak, de e-mail-ben nekem nem válaszolnak semmire sem. Élőben meg azt hajtogatják: "ők mennyire nem néznek fel a közösségi médiára", "99% szemét ami fent van", "rosszul vannak tőle".

Lényeg hogy minden nap jelen vannak, idejük nagy részét azzal töltik, de az e-mail üzenetre nem érkezik válasz.


Mennyire jogos ez az elvárás? Nem esik túl jól.

Tudom: "ősrégi", elavult kommunikáció az e-mail, de én emberekkel szeretek kommunikálni egyenként, nem közösségileg: "na ha valakinek névnapja van, kikeresem az összes ismerőst és akkor írok egy "Minden X keresztnevű ismerősömnek boldog névnapot kívánok" bejegyzést...


Negyvenes korosztály vagyunk.



2022. júl. 5. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is szemét ami a neten van és megy

Viszont én ott kommunikálok mindenkivel

Facen jön egy üzenet, valaszolok, elindul a kommunikáció, látom rögtön ha írnak , folyamatos a beszélgetés.

Este felnézek, rögtön látom xy írt vagy neki nem írtam stb

Az email a mai rohanó világban nekem nem menne

Nézegetni mikor jön válasz, elolvasom, valaszolok később gondolom én ha lesz időm pl de közben csinálom a dolgom , este beesek a net elé, messengeren dumalok akivel kell aztán el is felejtem az emailt akar napokra is

Annyira nem használom, hogy ha én ott leveleznék valakivel szerintem 2 hetet is várhatna a válaszomra😅

2022. júl. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A Messenger-t is próbáltam, válaszok ott is elmaradoztak, amikor az illető online volt és jelentéktelen bejegyzésekre meg reagált.

Volt hogy az elmaradt válasz után 1-2 héttel írtam egy újabb üzenetet, válasz: "jajj ezt meg csak most látom" -> és reagált rá. Ez is fura.

Facebook-on pedig a számára nem szimpatikus emberekre is reagálnak, például akik az életben keresztbe tettek nekik, megpróbálták ellehetetleníteni őket, stb, az én kommunikációs kezdeményezésemre pedig nem, pedig mindig pozitívan viszonyultam hozzájuk.

2022. júl. 5. 14:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor valószínűleg nem erdekled őket

Várd meg amig ők írnak neked

Ha nem keresnek az is egy jel

2022. júl. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, gondoltam hogy ez is fel fog merülni.

Ha nem keresem őket, végleg, örökre eltűnnek az életemből.

Azt nem tudom, "mi lenne akkor", ha a hírfolyamban zúdított információkon keresztül "tartanám velük a kapcsolatot", megosztott tartalmaikhoz hozzászólnék, lájkolnék-örömködnék, emojik tömegével tűzdelném meg mondanivalómat.

Ehhez nincs kedvem, sem erőm, sem energiám.

Számomra meghittebb az e-mail-es kapcsolattartás, bár elavultabb. Persze a legjobb lenne az élőben, személyesen történő minél gyakoribb találkozás.

2022. júl. 5. 15:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Használd okosan, tudod rejteni a posztokat úgy, hogy leállítod a követést és máris nem látszodnak ki hol mikor mit.....
2022. júl. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Alapvetően a kérdés nem a bejegyzések elrejtéséről szólt.
2022. júl. 5. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!