Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért felejtett el az egyik...

Miért felejtett el az egyik barátom?

Figyelt kérdés

3 és fél éve ismerjük egymást, egész jól elvoltunk idáig: együtt jártunk edzeni, gyakran áthívott videojátékozni, vagy néha nálunk grilleztünk. Szóval 3 évig tök jól elvoltunk, legtöbbször én hívtam el, de volt, hogy ő dobott fel programot hétvégén.


Fél éve viszont megritkultak a beszélgetések és a találkozások. Ha ráírok, csak egyszavas válaszokat ad. Ha felhívom, kicsit ingerülten veszi fel (na heló, mondjad..!). Ha személyesen összefutunk, akkor alig beszél és fél óra után már el is húzza a csíkot.

Amúgy ha tudok vele beszélni, mindig megkérdezem tőle, miújság, hogy van. Erre mindig csak annyit felel, hogy jól. Vagy minden rendben. És ennyibe fullad a beszélgetés.


Megmenthető még ez a barátság?


Kérlek úgy válaszoljatok, ahogy Ti magatok is tennének ilyen helyzetben.

Szóval nagyokosan, könnyen ide lehet pötyögni, egy "keress új barátot!" hozzászólást, de aki tényleg volt már ilyen helyzetben, nyilván tudja, hogy nem ilyen egyszerű.

Nagyon kedvelem ezt az embert, és rosszul esik, ha arra gondolok, hogy vége a barátságnak és a közös programoknak.


24F



2021. okt. 5. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha tényleg ennyire jóban voltatok, akkor nincs abban semmi, ha rákérdezel a dologra. Nyilván ő tudja ezt megválaszolni, nem mi
2021. okt. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig úgy fest, hogy vége. Annyi nincs benne, hogy veled is megbeszélje, ha valami miatt már nem kíváncsi rád többet, inkább passziv-agresszívan koptat le, egyszer hátha megunod.

Nem akarnék rajta lógni, ha láthatóan nincs igénye rám, mert senkinek nem jó, ha teher valaki számára.

Ha fontos neked, egy tisztázó beszélgetest megér. Neki annyira nem az, hogy magától tegye meg.

2021. okt. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam hasonló helyzetben az volt a háttérben, hogy talált egy másik társaságot, ami jobban lefoglalta, velük járt bulizni stb. Így már nem voltam olyan fontos számára.
2021. okt. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérdezd meg tőle, hogy miért lett ilyen, miért változott meg. Valami oka biztosan van, ha korábban normális volt, azután ilyenné vált.
2021. okt. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy bármi konkrét baja van, valószínűbb, hogy egyszerűen rád unt. Szomorú, de sajnos előfordul. Én az ilyet néhány kísérlet után hagyom a francba, nem szoktam magam faggátózással még kellemetlenebb helyzetbe hozni.

Még az is lehet, hogy ha te nem keresed többet, egy idő után elkezdesz hiányozni neki, és megkeres. Ha így történik, eldöntheted, hogyan tovább. Ha nem, akkor ez a barátság kifulladt.

2021. okt. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert soha nem volt igaz barátod, azért. Nekem is volt egy ember az életemben, akiről hosszú ideig azt gondoltam, hogy a barátom. Aztán az idő múlása letisztította a párát a szemgolyómról, - mert amikor abba hagytam az alkoholizálást és családot alapított, akkor úgy tűnt el az életemből, mint az aranyóra. Ivócimbora voltam számára és egy menedékhely az otthonom, ahol a délutánokat töltötte, - mert nagyon rossz családi háttere volt. De az idő kegyetlenül teszi a dolgát, - a múlásával sok körülmény letisztul az emberek körül.

Nem írok semmi újat: Az igaz barátot akkor ismered fel, amikor nagy bajban vagy! Aki(k) akkor melletted marad(nak), arra (azokra) számíthatsz, - a többi csak mézes-mázas képmutatás!

2021. okt. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mert gyűlöl
2023. szept. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!