Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek mekkora összeget...

Szerintetek mekkora összeget adjak barátnőmnek esküvőre?

Figyelt kérdés

Egyetmista vagyok, párommal együtt, 22 évesek vagyunk. Van egy nagyon jó barátnőm, 25 éves, augusztusban lesz az esküvője. Barátnőm tudja, hogy sajnos nincs bevételünk (ami kevés diákmunkából van, az elmegy nagyrészt a lakhatásra, kajára). Az esküvői meghívón szerepel, hogy ajándék helyett az atra szánt összeget borítékban adjuk át.


Szerintetek hogy illik, mennyi pénzt adjak neki?



2022. júl. 8. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi 40 ezret adtunk közösen a barátommal. Ugyanilyen helyzetben voltunk akkor mint most ti.
2022. júl. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A ti helyzetetekben 20 és 40 között adnék.
2022. júl. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
10 ezer max
2022. júl. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Elmentek a szertartásra, a lagziba nem, akkor elég csak gratulálni nem kell semennyi pénzt adni. Ha olyan jó barátok vagytok, meg fogja érteni!

Egyébként ilyen kapcsolat esetén, ha valaki elmegy a lagziba, akkor általában a fogyasztásának megfelelő összeget adja.

2022. júl. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

"Az esküvői meghívón szerepel, hogy ajándék helyett az atra szánt összeget borítékban adjuk át."


Úgy utálom az ilyen parasztokat akik ezt külön kihangsúlyozzák, nem az 1980-as években élünk könyörgöm... Mégis mire számít, hogy turmixgépekkel meg kenyérpirítókkal jelenne meg a rokonsága, ha ezt nem írja ki? Aki ilyet egy esküvöi meghívón kihangsúlyoz az egy pénzéhes tapló, minél többet annál jobb...

2022. júl. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Alapból 2 emberre, ha hivatalosak vagytok a lagzira is, 30-40-et adnék. Mivel kihangsúlyozták, hogy pénzt kérnek, max. egy 20-ast :D Ha csak a szertartásra mentek, akkor nem adnék semmit.
2022. júl. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

20-30.000 Ft szerintem.


Érthető ebben a helyzetben

2022. júl. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
10db kaparós sorsjegy borítékban
2022. júl. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora kőbunkó esküvőjére el se mennék. Én egy rokonoméra fogok menni most. Amikor én házasodtam annyit nem mondott, hogy sok boldogságot. Én ettől rendesebb leszek. Kap egy jelképes 10000Ftot. Sajnos nem olyan az anyagi helyzet, pláne ekkora válságban, hogy csak úgy két kézzel szórja az ember a súlyos 10 ezreket. Én pl nem is szívesen megyek arra az esküvőre.
2022. júl. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Annyit adjatok amennyit gondoltok és ki tudjátok gazdálkodni.


Én mindig úgy adtam hogy fedezze a fogyasztásomat, illetve még maradjon nekik ezen felül. De ha te kevesebbet adsz az is teljesen rendben van!! Mindenkinek más az anyagi helyzete.


Nekem most volt az esküvőm és mi is ráírtuk persze nem így hanem burkolt vicces versben. Azért írtuk rá mert nagyon sokan megkérdezték mit szeretnénk! Nem azért mert bunkók vagyunk.

2022. júl. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!