Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan építsek tartós barátság...

Hogyan építsek tartós barátságokat?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem a gimit, és nem nagyon sikerült barátságokat kötnöm. Van néhány ember, akivel felületesen jól elbeszélgettem, de nem több. A régebbi barátaimtól kezdek elszakadni, már nagyon más az érdeklődési körünk. Próbáltam már különböző oldalakon barátokat szerezni, de ott is inkább a felületesség maradt meg. A kommunikáció nem nagy erősségem, nem nagyon tudok jó beszédtémákat felhozni, és félek, ilyenkor bunkónak, legalábbis magánakvalónak tartanak. Hogyan tudnám a felületes barátságokat tovább vinni?

2022. júl. 11. 23:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tapasztaltam, hogy a barátkozást nem lehet erőltetni, természetesen kell kialakulnia, vagy hogy mondjam.
2022. júl. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az elsőnek, a barátságok maguk fognak kialakulni, nem szabad erőltetni. Majd maguktól jönni fognak, ha találkozol olyan emberekkel, akikkel kölcsönös a szimpátiátok.

Egyébként lehet, hogy olyannal kötsz életre szóló barátságot, akiről nem is gondolnád, hogy olyan jól kijönnétek. Ez lehet jövőre, azután vagy az érettségi évében:)


De semmiképp ne feszülj rá, ez a lényeg

2022. júl. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

igazuk van az előzőknek, valóban természetesen alakulnak ki ezek a dolgok.

azt tudom tanácsolni, hogy kezdj el érdeklődni egyes dolgok iránt, hobbid legyen vagy igazából csak foglalkozz mélyebben valamivel, ami érdekel téged, így aztán lesz beszédtémád. csatlakozz szakkörökbe, így még hasonló érdeklődésű embereket is megismerhetsz.

ne félj kezdeményezni másoknál, beszélgess velük, érdeklődj róluk.

ha hívnak téged valahova, fogadd el, és ha vannak, akikkel már jobban kijössz, hívd el te őket.

ezeket tudom mondani neked, sok sikert! :) ne parázz rá, vedd lazán, kialakul idővel!

2022. júl. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!