Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért csak kevés emberrel...

Miért csak kevés emberrel kerülök baráti viszonyba?

Figyelt kérdés

Az osztálytársaimhoz is mindig nekem kell odamennem, ha beszélgetni akarok. Nem utasítanak el, de maguktól nem jönnek oda. Nem vagyok jó, könnyen szerethető ember, de megtanultam hogy hogyan kell viselkedni, mosolygok, sokat kérdezek, úgy viselkedek, hogy az emberek kedveljenek. Miért nincsen több barátom? Mondjuk engem is kevesen érdekelnek közülük

18 f



2022. júl. 13. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell, hogy sok barátunk legyen?

Nekem sincs sok barátom. De nem is akarok. Nem a mennyiség a lényeg.

2022. júl. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De magányos vagyok, és szükségüket érzem.
2022. júl. 13. 22:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha kedves és érdeklődő vagy, akkor kedvelni fognak az emberek, de nem lesznek a barátaid. Az embere ahhoz megy társalogni, aki számára van mondanivalója. Nem fognak amiatt odamenni hozzád, hogy kérdezzél már tőlük dolgokat, mert szeretne kérdésekre válaszolni.

Ha valakivel kölcsönösen élvezitek egymás társaságát és nem csak úgy viselkedsz, hogy egy pozitív véleménye legyen rólad, akkor majd igazi barátság is kialakulhat és akkor ő is oda megy hozzád.

2022. júl. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A barátsághpz kell a kémia is. Nekem is vannak ismerőseim akikkel tudok beszélgetni, de valahogy nem alakul ki egy kötődés, hogy velük osszam meg a dolgaimat, hogy szívesen ott legyek nekik akármikor, hogy az ő társaságukat keressem.
2022. júl. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első dolog, amire barátilag felhívom a figyelmed, hogy az teljesen oké, hogy igyekszel asszimilálódni, de arra nagyon figyelj, hogy a valódi éned sose nyomd el, mert akkor sosem fognak megtalálni azok az emberek, akikkel igaz barátságot tudnál kötni. Ezt tapasztalatból mondom. :)

A másik, hogy eleve mindenki el van foglalva magával, ha visszaemlékszem a gimnazista éveimre, akkor már mindenki örült, mint majom a farkának, ha legalább egy embert a barátjának tudhatott, így inkább klikkek alakultak ki az osztályon belül, mintsem egy nagy összetartó közösség.

Megoldás: Szocializálódj, próbálj minél több emberrel kapcsolatba kerülni, mert ezáltal nemcsak tapasztalatokat gyűjtesz másokról, de a saját elvárásaidat is jobban fel tudod térképezni és a későbbiekben ez segíthet, hogy milyen közösségek felé nyiss!

2022. júl. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Négyes valaszoloval értéke egyet, kell egyfajta kémia is, most ne olyan értelemben értsd ezt, valami ami megfog benne
2022. júl. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!