Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Aggódom a párom miatt?

Aggódom a párom miatt?

Figyelt kérdés

Nagyon aggódom a párom miatt. Az egész történet ott kezdődik, hogy ő 18 évesen, amikor felkerült Budapestre egyetemre, akkor belekerült egy nagy baráti társaságba, akikkel gyakorlatilag a következő tíz évet folyamatosan töltötte. Mi 8 éve vagyunk együtt, van két gyerekünk is, de a társaság mindig ott volt, később az én barátnői is az ő barátainak párjaiból/feleségeiből kerültek ki. Két héttel ezelőtt a társaság egyik tagja, nevezzük Zolinak, nagyon hirtelen meghalt. A párom teljesen összeroppant, gyakorlatilag árnyéka önmagának, hihetetlenül maga alatt van. Tegnap éjjel, miután a gyerekeket lefektettük, és elaludtunk, észre vettem, hogy nincs ott, ő kiment az erkélyre és magzatpózban sírt. Engem is nagyon megviselt, próbálok vele nagyon sokat beszélni erről, ott vannak a többiek is, de ő viseli mindezt a legrosszabbul. Hogyan tudnék neki segíteni a lehető legjobban?


Ő egyébként 30 éves, én 28. Három gyerekünk is van.



2022. júl. 15. 00:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A gyász mindig időt vesz igénybe. Két hét meg még semmi. Hagyj neki időt, hogy feldolgozza, kisírja magát stb. Ezt a folyamatot felgyorsítani nem tudod.

Persze jó, ha tudatod vele, hogy együttérzel, és megoszthatja veled a gondolatait/érzéseit, ha szeretné. Beszélgethettek Zoliról, feleleveníthetitek az emlékeket az együtt töltött időkről.

2022. júl. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A gyászról nagyon jó írások vannak. Bármit ajánlok, ami tudományos jellegű (ezotérikus, vallási témákat kerülném)

Google...

2022. júl. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
81%

> van két gyerekünk is

> Három gyerekünk is van.


De gyorsan szaporodnak azok a gyerekek :D

2022. júl. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!