Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Féltékeny rám az egyik barátom?

Féltékeny rám az egyik barátom?

Figyelt kérdés

Na szóval, van egy barátnőm, akinek szószerint én vagyok az egyetlen barátja, senki mással nincs jóban, max beszélő viszonyban. Vele ellentétben nekem rengeteg barátom van, több baráti társaságban is benne vagyok, ami neki láthatóan nem tetszik. Sokszor számonkérő, ha pl megírom neki, hogy megyek ide-oda, megkérdezi mindig, hogy kikkel, hova, meddig stb. leírom neki, és leláttamoz. Bármikor ha szóba jön, hogy milyen jól éreztem magam xy-nal, akkor sokszor rosszindulatú megjegyzést tesz, például ilyeneket, hogy “ne bízz meg benne, mert csak kihasznál”, vagy leszólja a programokat, hogy milyen unalmasak és, hogy ő biztos nem menne. Még jó, hogy neki nem is kell.🤷🏻‍♀️ Most hétvégén elmentünk 10-15en egy rave buliba, erre ilyet szól, hogy oda csak drogosok járnak. Kezd már kicsit zavarni, mert nagyon toxikusan viselkedik, de közben gyerekkori barátom és sajnálom őt, mert más barátai nincsenek.

Mit tegyek, építsem le, vagy próbáljak meg vele erről beszélni?



2022. júl. 17. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Két oldala van azért a dolognak. Valóban szr ahogy viselkedik, de te pedig az orra alá dörgölöd mennyire jó nélküle, mikor pontosan tudod hogy egyedül vagy neki a barátja. Mintha élveznéd hogy függ tőled és irigy rád.


Ha valóban a barátja lennél, segítenél neki másokkal ismerkedni, neki is társaságokat találni, segíteni barátkozni. Ha a barátja lennél, nem azt írogatnád neki hogy a Juli mennyire király volt, hanem szerveznél vele olyan programokat, ahol másokkal tudtok szórakozni, együtt lenni. Nem muszáj a meglévő társaságokkal, lehetne új emberekkel, új programokon, olyan eseményeken ahova csak vele mész.


Mindenképp érdemes beszélni vele, hogy ez a "barátság" elég rossz irányba megy. Elmondani hogy te is hibáztál, nem akartad hogy azt érezze nélküle jobb lenni. Megkérdezni van-e kedve valami kisebb társaságot összehozni, mert akkor ő is mehetne másokkal, vagy többen összejöhetnétek különböző eseményekre, mennyire jó lenne.


Ha nincs benne, marad a toxic viselkedés, elmar másokat, mindenre nemet mond, akkor vagy visszaveszel teljesen és nem osztasz meg másokról infót vele, megnézve hogy alakul úgy a kapcsolat, vagy lezárva az egészet továbblépsz. Így viszont legalább megtetted amit egy valódi barát tenne, nem pedig élvezkedtél a másik szenvedésén.

2022. júl. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kedves egyes! Köszönöm a hosszú választ, viszont ha megengeded, leírnám, hogy mikkel nem értek egyet.

Először is, hívtam már őt többször társaságba, volt hogy jött velünk, de nem volt meg a kölcsönös szimpátia közte és a többiek között. A többiek szerint idegesítő volt és megkértek a 2. alkalom után, hogy többet ne hívjam, mert nem voltak jók a vibejai. A másik baráti társaságomnak be se mutattam, mert mi mindnyájan egy közös sport által ismertük meg egymást, amit a kérdésben szereplő barátnőm elég sokszor leszólt már nekem négyszemközt. Nem szeretném, ha mások előtt is ezt csinálná, ezért inkább el se hívom velük. Tehát ez az állítás, hogy “élvezkedek a másik szenvedésén” kicsit sem helytálló, mert próbáltam neki segíteni és új társaságba bevonni, de van egy stílusa, amit sok ember nem tud elviselni sajnos. Én tudom, hogy a szíve mélyén jó ember, de aki nem ismeri hosszú ideje, az azt fogja gondolni, hogy egy nagyképű, flegma nő.

2022. júl. 17. 20:11
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Én nem bírom az ilyen flegma gyászokat, hagynám magában. Okkal nincs senkije amúgy. És nem, nem jó ember a szíve mélyén, csak te képzeled be. Ha igazán jó barátja vagy, akkor közöld vele ezt, hogy gyászul viselkedik és szedje össze magát, mert nem lesz senkije, te is már unod a bánat formáját. Meg fog sértődni, de ha van esze, akkor átgondolja.


Másik opció, hogy ugye nem osztasz meg vele semmi ilyesmit. Nem tartozik rá, hogy mással mit csinálsz és kész. Azt is mondhatod neki, hogy a negatív reakciók miatt nem osztod meg vele örömöd.


De, hogy őszinte legyek, mivel ez már régóta tart így nálad, én elengedném, szépen lassan leépíteném. De mondom, én nem bírom az ilyen embereket.

2022. júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is volt egy ilyen barátnőm

Fősulin ismerkedtünk meg

Nekem volt pasim, neki nem

Aztán mi is szétmentünk, akkor gyakrabban jártunk el ide-oda meg szórakozni is.

Sose volt pénze, mindent én én fizettem.

Poshadt egy rossz munkahelyen, vágyakozott egy fiú után aki kb egyszer köszönt neki

Depizett, hogy senkinek se kell, utálta magát, legalábbis ezt kommunikálta. mindig megjegyzéseket tett, hogy nekem milyen könnyű, mert vékony vagyok (igen, rendszeresen sportolok), ő tenni ezek ellen semmit nem tett pl frizuraváltás, fogyókúra, smink… nem mindenhez kell pénz


Na lényeg, én léptem egy merészet, elköltöztem otthonról és saját lábon próbáltam boldogulni. Lettek új kollegák az új munkahelyen, ismerősök, akikkel kimentem a városba, akikkel új helyeket fedeztünk fel…

Na erre ő is totál kiakadt, mondván vele nem megyek sehova és sajnáltatta magát neki milyen rossz egyedül otthon, óránként dobta az üziket, hogy mi történik a sorozatában, meg hogy hova kellene együtt elmennünk szórakozni

Felajánlottam jöjjön be a városba hétvégén, válasza: nincs pénze és busszal nem talál oda, vezetni nem tud a városban

Lett pasim, ő továbbra se talàlt senkit, még féltékenyebb lett

Férjhez mentem, lett gyerekem, 2 éves kora után látogatta meg, indok: kocsit nem mer vezetni a városban, egy rokona jött erre és elhozta őt is.

Felújítottunk egy házat, teljesen új, ennek ellenére mindent kritizált: miért fehér a fal (kisgyerek miatt, ha véletlen firkálna), miért világosbarna az ajtó, miért bézs a járólap… neki nem tetszik a sonoma, miért nem más színü a bútor, amúgy mindenünk új és sonoma-fehér, ezeket szerettük volna és pont, nekünk tetszik. Na mindegy, kiborított, pedig náluk tényleg 70-es évekbeli minden


Miután elment, a férjem jelezte, bolond és nagyon energiavámpír.

Érdekes módon azóta sem keres, köszöntésekre válaszol de ő nem keres.


Engedd el. Nem szabad ilyen barátokkal lenni, nem visz előrébb csak megrekedsz vele

Talál majd mást akit szívhat nyugi

2022. júl. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez a viselkedés egyáltalán nem alap következménye annak,hogy ő neki senkije sincs. Tökéletes ellenpélda az én gyerekkori barátságom,ahol a barátnőm volt a népszerű,mindenki körülötte forgolódott,mégis ő volt megsértődve,ha mással is mertem beszélni,ellenben én sokkal engedékenyebb voltam vele szemben,azzal haverkodhatott,akivel csak akart. Ő viszont tényleg elvárta,hogy rajta kívül senki se legyen mellettem.
2022. júl. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem ne pocsékold az ő és a magad idejét,ez felejtős. Eleve egy jó szót nem mondtál róla,hogy miért is vagytok barátok,egyedül arra tettél utalást,hogy sajnálod. Na ezért aztán atom felesleges valakivel kapcsolatot tartani.
2022. júl. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ha igazán jó barátja vagy, akkor közöld vele ezt, hogy gyászul viselkedik és szedje össze magát, mert nem lesz senkije, te is már unod a bánat formáját."


Ha igazán jó barát,akkor nem beszél így. Lehet és kell is építő kritikát megfogalmazni a másikkal szemben,de ebből a primitív stílusból nem sokat tanul. Ha te így közlöd a barátaiddal,ha valamit nem jól csinálnak,akkor ellenségre már nincs is szükségük.

2022. júl. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!