Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Csúnya emberek, a pszichológus...

Csúnya emberek, a pszichológus segített elfogadnotok magatok?

Figyelt kérdés
Csak gondolkodom, hogy milyen tanácsot tud adni egy pszichológus erre. Mert nekem úgy tűnik, hogy a csúnya sors egy állandósult, megszüntethetetlen fájdalommal jár.
2022. júl. 29. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Nincs csúnya ember csak lusta
2022. júl. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
de,van,sajnos, aki nagyon eltér az átlagostól, csúnyának mondják, és annak is érzi magát. De a külsőségekre lehet még egy lapáttal rádobni, ha valaki emiatt állandó elégedetlen és frusztrált és irigy a szerencsésebb társaira, ez még rengeteget ronthat az összképen. De,ha valaki legalább megpróbál kedves lenni, az fényéveket javít a dolgon.
2022. júl. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
Nincs csúnya ember, max igénytelen. Senki sem tökéletes.
2022. júl. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Annyi a lényeg hogy ne hidd magad csúnyának, csak mert anno pár gyökér lenézett, vagy pár nagyképű nő nem akart veled ismerkedni, az még egyáltalán nem jelent semmit.
2022. júl. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Eljutottam odáig, hogy nem utálom magam, mert tudom hogy vannak belső és külső tulajdoságaim is amiket szeretek, akkor is ha külsőleg nem tetszik az összkép. Régen egyetlen dolgot sem tudtam volna mondani amit vonzónak találtam magammal kapcsolatban. Kihozom a külsőmből a maximumot, próbálok az előnyös dolgokra fókuszálni, de nem engedem, hogy az határozza meg a teljes önértékelésemet. Szóval szerintem megéri elmenni, ha úgy érzed hogy nyomaszt, vagy nagyon alacsony az önbizalmad, utálod magad, stb.
2022. júl. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5


Szerintem az önértékelés egy nagy része a külső. Talán 60-70%. Külső nélkül nem is kapsz pozitív visszajelzéseket így az önbizalmad sem nagyon alakul ki.

2022. júl. 29. 17:44
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Nekem sajnos nem segített. Többnél is jártam. Nagyon sokáig jártam. Egy betegség miatt nem tudok lefogyni, aránytalan az alakom, nincs szép arcom, emellett fiús ruhákban érzem jól magamat. Javasolta hogy próbáljak meg kilépni a komfortzónámból, ismerkedni stb jót fog tenni. Hát nem tett jót. Az emberek pl Tinderen nem is írnak (még ha én írok akkor sem), vagy ha igen beszólnak. Jártam edzésre, csoportosra, próbáltam többször is beszélgetni másokkal, senki sem volt nyitott rám. Azóta csak egyre jobban fokozódik az, hogy öngyilkossági gondolataim vannak, mert ez így nem élet. Adhatsz egy esélyt a pszichológusnak, mert igen, meghallgat, de az emberek attól még ugyanúgy le fognak nézni minket, emberszámba sem vesznek majd. Vagy csak egy jó hecc miatt.

Természetesen ez csak egy szubjektív vélemény/tapasztalat.

25/N

2022. júl. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7


Köszi. Amióta ráeszméltem arra, hogy a külső nagyjából minden a társas kapcsolatokban, akkor hatalmasat esett az önbizalmam és elég mély depresszió gyötör.

Nem találom a kiutat.

2022. júl. 30. 12:07
 9/9 anonim ***** válasza:
58%

Edzés + étrend + plasztika sokkal jatátosabb. A sport jobban hat az elmére, önbizalomra, mint a pszichológus.


De persze a pszichember is jó, mellé önismeret, önérvényesítés témákat érdemes tanulni

2022. júl. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!