Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek ezek barátok? Mit...

Szerintetek ezek barátok? Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Van egy "baráti" társaság, akikkel néha összejárunk. De én úgy veszem észre, hogy egyáltalán nem tisztelnek. Sokszor gúnyolódnak rajtam, persze aztán előadják, hogy ez csak vicc, de egymással nem csinálják. Ha beszélgetünk, én általában csendben vagyok, mert félek tőle, hogy ha mondok valamit, akkor belekötnek, és kigúnyolnak, meg egyébként se vagyok annyira beszédes típus. De ez idegesíti őket, ilyenkor beszólnak, hogy miért vagyok csöndben meg hasonlók. Ha viszont beszélek valamiről komolyan, egy komoly témáról, akkor meg megint csak kigúnyolnak, mintha hülye lennék, vagy mintha mindenki tisztában lenne azzal, amit én mondani akarok. De egyébként is az a tapasztalatom, hogy nem lehet rájuk számítani, ha gondom van. Igazából úgy érzem, bármit teszek vagy mondok, ők akkor is semmibe néznek.


Ti mit tennétek a helyemben?



2022. aug. 3. 01:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem barátok, csak szórakoznak rajtad és megvetnek.


Mit kéne tenned?


Otthagyni őket a csába !


Minek mész oda, ahol nem szeretnek? Mazochista vagy ?!

2022. aug. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1: De akkor miért hívnak? Miért nem hagynak békén, ha ilyen véleményük van rólam?
2022. aug. 3. 02:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2: mert te növeled az egójukat, melletted ők valakiknek érzik magukat és lenéznek rád, szórakozhatnak.


Ez olyan, mint a suliban: minden szép lánynak volt csúnya barátnője, hogy ezáltal ő jobban kitűnhessen.


De miért nem kérdezed meg tőlük, ha ennyire érdekel?


Valszeg úgysem fogják elismerni...


Mert ha nem így lenne, akkor nem így viszonyulnának hozzád.

2022. aug. 3. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tisztelnek, az tuti!
2022. aug. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező: a következőt lenne érdemes tenni: a következő gúnyolódásuk seetén azt mondod: "Nekem ez nagyon fáj, hogy ezt csináljátok, komoly téma esetén is gúnyolódtok rajtam. Lehet hogy élcelődésnek, ugratásnak érzitek, de nekem ez rendkívül fáj minden esetben, azt szeretném kérni, hogy ne csináljátok többet."

Ha nem értik meg és továbbra is csinálják, kerülni érdemes a társaságukat.

Sajnos lehet olyan "barátságok" is (nem állítom, hogy erről van szó, de nem lehet tudni), ahol mások azon szórakoznak, hogy valakit mentálisan megpróbálnak lenyomni, ebből szerezve önmaguk számára hamis önbizalmat.

2022. aug. 3. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
18%

Attól függ, hogy csak veled csinálják ezt vagy egymás között is.Mert lehet az is, hogy csak poénkodnak, egymással, veled is, és te szívod nagyon mellre, nem?

De ha úgy érzed hogy csak veled csinálják ezt, és rosszul érzed magad a társaságukban, akkor egyszerűen ne találkozz velük többet. Ennyi.

2022. aug. 3. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!