Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a munkahelyi barátságok...

Mi a munkahelyi barátságok pszichológiája?

Figyelt kérdés

Az a része, hogy kialakulhat bármilyen szoros barátság (legszemélyesebb dolgokat elmesélve, tanácsok kérése stb.), hiába városon belül maradnak a felek egy munkahely váltás során, rövid idő után elhal a dolog.


Nyilván vannak kivételek, de 10ből 1 ami megmarad kb így tapasztalatokból, hallomásból ítélve.


2022. aug. 10. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Munkahelyen nincs barátság! A barátok kiállnak egymásért, egy kolléga nem fog, amint az érdeke azt diktálja minden további nélkül ellened fordul.
2022. aug. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelyi barátság alapja a közös téma. Munkahely váltás után a közös témának is vége.
2022. aug. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Munkahelyen van barátság!

Én az egyik legjobb barátomat az új munkahelyemen ismertem meg, rengeteg időt töltünk munkaidőn kívül is, egy korosztály vagyunk, közös célokkal, világmeglátással.

Sok-sok kollégámmal vagyunk úgy munkahelyi kapcsolatban, hogy többek vagyunk mint haverok. Ha nincs épp munka, rohanunk egymáshoz beszélgetni, apróságokkal meglepjük a másikat, ilyesmi.

Az egész munkaközösség jó, sok a közös buli, nincs a nőkre jellemző pletykálás, furkálás, szívesen ülünk össze iszogatni. A főnök rendes, vele is haveri a kapcsolat!



Én azt modnom, nagy kohézió, hogy ha egy munkahelyen vagyunk, így """kénytelen""" vagy a másikhoz hozzászólni, jóba lenni vele, de nálunk ez ezen felül is működik, mert nagyon megválogatott csapat van, és rendes, kedves, értelmes emberek vesznek körbe! Van olyan, aki váltás miatt már nem velünk dolgoznik, messengeren akkor is néha beszélgetünk, pedig nem volna kötelező!

2022. aug. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Van munkahelyi barátság, az első kettővel nem értek egyet. A jelenlegi munkahelyemnek köszönhetem a legjobb barátomat, akivel azután sem szakadt meg a dolog, hogy ő elment máshova. A titka annyi, hogy rengeteg mindent csináltunk együtt munkahelyen kívül, és azóta is. Meg olyan szinten sikerült egymásra hangolódni, amit korábban elképzelhetetlennek tartottam.
2022. aug. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!