Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tudnék kezdeni gyerekként...

Mit tudnék kezdeni gyerekként egy ilyen ismerőssel?

Figyelt kérdés

A szüleim barátairól van szó, akikkel nagyon jóban vannak, van két lányuk is, az egyikük 19, a másik 13 éves, én 16 éves vagyok, és kiskorom óta jó barátságban vagyok a kisebb, 13 éves lányukkal.

Sokszor kirándulunk együtt, így megy ez már gyerekkorom óta, ritkán veszekednek a szüleim az ő szüleivel, és mi sem szoktunk. Viszont elég sokszor amikor kirándulunk, az ő apja, mindig keresi, hogy hogyan tudna belém kötni. Példáúl, kb 1 éve lettem vegetáriánus, bizonyos egészségügyi okokból, nem eszem húst, ami mindig témába kerül amikor vendéglőkben eszünk együtt, hogy mit rendeljek, ami megfelelne, vagy ha hozzánk jönnek, akkor is ez a téma. Mivel az apja nagyon szűklátókörű, és eléggé megrögzött, ezt nem képes elfogadni, folyton piszkál emiatt, olyanokat mondd, hogy ha majd férjem lesz, akkor majd meglátom, hogy egyből abbahagyom ezt a hülyeséget, mert, hogy akkor majd azt kell főzzem amit a férjem akar, és, hogy majd biztos befejezem ezt a gyerekes hisztit. Nem képes megérteni, hogy én nem finnyásságból nem eszem meg a húst, hanem egy egészségügyi probléma miatt. Mondja, hogy ezt is a mai fiatalok találták ki, mert az ő korában ilyen nem volt, hogy valaki nem eszi meg a húst. Én nem értem, hogy neki mi köze ehhez egyáltalán, miért nem száll le rólam. Arra is volt már példa,

hogy rám szóllt, hogy én biztos azért eszek keveset (amúgy ez nonszensz, mert normálisan eszek, se sokat se keveset), nem akarok elhízni. Én gyerekként, csak tűrhetem ezt az egészet, nem szólhatok oda, hogy fejezze be, meg máskülönben is, egyszer amikor piszkált, a felesége rászóllt, hogy hagyjon már békén, mit foglalkozik velem, erre meg csak azt mondta, hogy dehát ő csak viccelt. Mit tehetnék, hogy ne érezzem magam annyira kínosan, amikor piszkál?

A szüleimnek is mondtam, hogy ez eléggé kellemetlen, de mondják, hogy sajnálják, de nem akarnak haragban lenni velük, eléggé sértődékenyek.



#Szüleim barátai
2022. aug. 19. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, egy ilyen monológnál én elszólnám magam, hogy a párom nem lesz ilyen primitív, így ez nem gond.

Mégis ki a fenét érdekel, hogy megsértődik?

2022. aug. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez az én ügyem - mondanám.


Ha ő erre azt mondaná, hogy csak viccelt.


Én nem nevetek - mondanám.

2022. aug. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálam biztos süket fülekre találna, semmi reakcióm nem lenne az ilyenekre. Csendben nézelődnék vagy ennék tovább, mintha meg se hallanám, vagy témát váltanék azonnal:

- az én időmben nem volt ilyen hülyeség, hogy nem eszünk húst, majd kinövöd ezt a hisztit

- jaj képzeljétek, múltkor az egyik barátnőmmel voltunk moziba és olyan jó filmet néztünk

2022. aug. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg elég ronda dolog a szüleidtől, hogy nem állnak ki érted. Én simán megmondtam az ölelgetős haveromnak négyszemközt, hogy inkább ne ölelgesse a kamaszlányomat, mert neki ez most kellemetlen tőle.

Nem kell összeveszniük, lehet kicsit csúsztatni, és enyhe gúnnyal irányodban megmondani a pasasnak, hogy kérlek, tudod milyen érzékenyek a lányok ennyi idősen, és Margitkának ez az étkezés amúgyis gyenge pontja. És összekacsintanak, a pasi nem sértődik meg, de talán bekussol, te meg hozhatsz ennyi áldozatot a békéért.

2022. aug. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Találj ki alami ostobaságot és teljesen komolyan magyarázd el neki, hogy ezért nem eszel húst. Pl. Kiderült, hogy 2017 óta, azok a húsok amiket boltokban veszünk,vagy éttermekben adnak, erre a célra tenyésztett emberekből vannak. Amikor már vörös fejjel tépi a haját, hogy miért vagy ilyen hülye, akkor mond meg, hogy csak vicceltél.
2022. aug. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazából miért ne lenne jogos szólni neki, hogy kussoljon, a te dolgod? Hiába vagy gyerek, nem tehet veled azt, amit csak akar. Mondd csak meg neki bátran, hogy a véleményét tartsa meg magának, te nem vagy rá kíváncsi. Kész. Hadd sértődjön meg amúgy, ilyen "barátokra" nincs igazából szükséged.
2022. aug. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!