Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rendszeresen olyan helyzetbe...

Rendszeresen olyan helyzetbe kerülök, hogy egyoldalúan lelki szemetesládának használnak az ismerőseim. Hogy tudnám ezt megakadályozni?

Figyelt kérdés
Empatikus vagyok és szívesen meg is hallgatom ha valakinek baja van ha a másik fél is kíváncsi velem mi van és nem ipari mennyiségben önti rám minden baját. De nem kíváncsiak rám. Csak találkozunk rám zúdítanak mindent aztán helló. :( Ez így nagyon rossz. Ha szólok akkor megsértődnek és én leszek a hibás. Nem is veszik észre magukat. Ekkor szokott vegetérni az ismerettség. Nem tudom mit rontok el.
2022. aug. 20. 13:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Ismerős a helyzet. Határokat kell húzni. Vannak olyan szófordulatok, amikkel jelezheted, hogy bár sajnálod a másik problémáját, nem tudsz állandóan csak azon gondolkozni.

Egyébként, ha valaki egy jogos visszajelzésért otthagy, jobb is ha megszabadulsz tőle.

2022. aug. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Oárat leírhatnál belőlük mert a jelek szerint nem ismerek egy megfelelő szófordulatot sem. :(
2022. aug. 20. 13:35
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
"Helló, most dolgom van, majd találkozunk." És elmész.
2022. aug. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Az ilyenekkel nem kell közös programot csinálni, ha meg csak összefuttok, fél perc után közölni kell, hogy bocsánat, sietek. Nem fognak megváltozni, nem a te hibád.
2022. aug. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Kerüld el őket, sajnos a legtöbb "érdeklődő" ember lelkiszemetesnek vagy információs állomásnak próbál használni. És ez még a jobbik eset, mert vannak ugye a notórius kölcsönkérők, rosszakarók, pletykafészkek is.
2022. aug. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Szerencsére az utóbbiakat tudom kezelni. :D
2022. aug. 20. 14:14
 7/18 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet olyankor ha te kersz toluk valamit pl.meghivod kavezni,szinhazba? Figyelembe veszik az igenyeidet?
2022. aug. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%

Amikor elkezdik mondani a mondókájukat, kérdezd meg tőlük:

- Ezt miért mondod el nekem?

- A történeteddel mit szeretnél elérni?

- Miéért jó neked, hogy mindig betalálsz a történeteiddel?

2022. aug. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

7. Volt olyan barátnőm akinek akarhova mentünk mindig volt valami baja. Fázott melege volt, éhes volt, szorított a cipője, szomjas volt stb stb minden programot elrontott azzal hogy az ő problémái miatt kellett ide oda maszkálni. Egy idő után inkább beraktam a taskámba plusz plucsit meg kaját és vizet hogy ne legyen ez a műsor. Teljesen természetes volt neki, hogy én cipelek neki mindent. Miután még így is kitalált valami problémát megmondtam, hogy elegem van ebből. Elmagyaraztam érthetően mi a problémám ő meg nem értette mi bajom és jól megsértődött azóta nem beszéltünk.

8. Ebből hiszti lesz és utálom a konfliktust.

2022. aug. 20. 17:59
 10/18 A kérdező kommentje:
7. Másik barátnőm csak a parkapcsolati problémáiról volt képes beszélni de kb legvétel nélkül. Évekig hallgattam. Aztan egyszer nagyon beteg lettem kórházba is kerültem. Epp vele voltam mikor rosszul lettem. Még egy padra sem volt hajlandó velem leülni mondvan koszos. Haza sem kísért és vérig sértődött, hogy ő most utazott haza sok idő után és én nem mentem el vele egy programra amit megigértem. Valóban mert kórházba kerültem. Mondták neki a szüleim de fel sem hívott meg sem látogatott. Addig voltam a barátnője amig rám önthette a bajait mikor nekem lett bajom eltűnt. Miutan meggyogyultam elmondtam a véleményem és nem kívántqm folytatni a barátságot. Erre rosszhíremet keltette bosszúból és azt terjesztette ő nem akart velem barátkozni és én irígy vagyok rá. Most erre mit lehet mondani? :( Kár volt az időért.
2022. aug. 20. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!