Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az egyik barátomat véletlenül...

Az egyik barátomat véletlenül triggereltem, nem szól hozzám, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Közösen elkezdtük megtanulni a digitális rajzolást, már egy jó ideje. Tegnap lettem kész az egyik képemmel, és neki is mondtam, kérte küldjem el. Mondtam neki, hogy kicsit komor a hangulata, biztos e benne? Azt mondta küldjem csak el. Elküldtem a képet, aztán kiakadt. Elvileg van valami traumája, amiről én soha nem tudtam, pedig már 7 éve barátok vagyunk, és soha nem beszélt róla. Persze töröltem egyből a képet, de már késő volt. Azt mondta szerinte elmebeteg vagyok, amiért ilyen képet csináltam, és nekem is olyan sötét a lelkem, mint akik miatt traumája van. Ami meg túlzás szerintem, mert hozzáteszem semmi extra nem volt azon a képen. Oké, hogy valaki nem bírja ezeket, de direkt megkérdeztem, a traumáról se tudtam, most miért én vagyok a hibás? Azóta nem szól hozzám.


Ha valakit érdekel, itt van a kép.

[link]



2022. aug. 27. 18:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak emberek akik nem dolgozzák fel a traumáikat. Az ő agyuk úgy működik, mintha még mindig a traumájukban élnének. Ezt jobban nem tudom megfogalmazni sajnos. És ilyenkor ha bárki bármi olyat tesz ami a traumájukra emlékezteti őket, akkor azonnal veszélyesnek könyvelik el és menekülnek tőle. Pl ha egy nőt megerőszakolnak, majd a főnöke behívja, akkor halálfélelme lesz és rögtön potenciális erőszaktevőnek látja a főnökét, mivel egyedül kell lennie egy férfival. Azt akarom ebből kihozni, hogy te nem csináltál semmi rosszat, egyszerűen így működik az agya, hogy most téged is veszélyforrásnak lát, ezért hagyott itt. Ez egyáltalán nem a te felelősséged, neki kellene tudnia a saját triggereit, és kímélnie magát az olyan tartalmaktól. Amúgy király lett a rajz :)
2022. aug. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%

Lepontoztátok #5 válaszomat.

Ezt úgy veszem, hogy makacsul ragaszkodtok hibáitokhoz, nem látjátok be hibáitok, kényelmesen a "véletlen volt/történt" kijelentéssel.

.

Nem a pontok száma és előjele érdekel, de figyelmetekbe ajánlom az igaz mondást:

"Aki belátja tévedését, azt bizonyítja, hog most bölcsebb, mint tévedése idején!"

2022. aug. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!