Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan ne triggereljem az...

Hogyan ne triggereljem az anorexiás osztálytársamat osztálykiránduláson?

Figyelt kérdés

Trükkös helyzet, mindketten anorexiával küzdünk, én tudom róla biztosan, szerintem ő is tudja rólam. A betegség "versenyszerűsége" miatt aggódok egy kicsit. Ottalvós a kirándulás, tehát lesz közös vacsora és reggeli is. Sajnos elkerülhetetlen hogy egymáshoz közel üljünk, szóval mindketten látni fogjuk egymás nem-evését. Nagyon nem akarok rátenni egy lapáttal, hogy csak ülök ott a tányér felett és hozzá sem nyúlok, de ha nem megyek el vacsorázni az mégnagyobb port kavar az ügy körül. Az sem játszik sajnos hogy viszek más ételt és azt eszem az osztállyal közösen,mert iszonyatosan szorongok, ha mások előtt kell ennem.

Mi lenne a megoldás? Nem akarom őt visszahúzni, de nem ehetek.



2022. máj. 26. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Most jön a csel: de ehetsz.
2022. máj. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%
Azt hittem, az anorexiások nem tudják magukról, hogy betegek. Tehát ha tudják, hogy nem jó, amit csinálnak, akkor máris változtatnak rajta, már bocsi. Ha esetedben csak a nyilvános étkezéstől félsz, azt lehet család előtt gyakorolni, de ha nem orvosok, még a családod is többet tud ebben segíteni, mint itt mi.
2022. máj. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

A lehetőség: eszel te is, meg ő is, hogy ne kelljen mentőt hívni hozzátok, mert elájultok.


B lehetőség: (kicsit morbid lesz) megeszed a kajád aztán fogod magad és lemozgod, úgy hogy ne lássa a másik csaj.


C lehetőség: ( még morbidabb) hashajtó (bár kellemetlen lesz, ha összef0sod osztálykiránduláson magad) ja és nehogy azt hidd, hogy nem fogod, vagy, hogy nem tűnik fel majd senkinek, hogy 5 percenként szaladsz a wc-re.


Szóval mindenképp az “A” lehetőséget válaszd.


Üdv: egy volt anorexiás


Ja és keressetek fel a szüleiddel egy pszichológust ha nem tettétek még meg volna. Mert sz4r így élni, nekem elhiheted.

2022. máj. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%

Éppenséggel a B lehetőség sem olyan ördögtől való:D

Az izmosan vékony jobb mint a sovány.

RÁadásul a rendszeres testmozgás talán garantálja azt is, hogy egyél, mert elég nehéz úgy edzeni, hogy nincs miből. Párszor beájulsz a cukorhiány miatt és rájössz, hogy kvára nem fog ez működni hosszú távon.

2022. máj. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%

Ne az osztállyal egyél, hanem egyedül. Nem hinném, hogy bárki is problémázni fog ezen. Legvégső esetben szólhatsz a tanárnak is, hogy nem akarsz mások előtt enni, mert neked az problémát okoz.

Vagy egyszerűen ne menj el a kirándulásra.


"C lehetőség: ( még morbidabb) hashajtó (bár kellemetlen lesz, ha összef0sod osztálykiránduláson magad) ja és nehogy azt hidd, hogy nem fogod, vagy, hogy nem tűnik fel majd senkinek, hogy 5 percenként szaladsz a wc-re."


A hashajtózás meg a hánytatás nem fogyaszt. A kutyát nem érdekli az, hogy ki mennyi időnként megy ki a vécére, nem ez a probléma vele. Az a baj, hogy ha hosszútávon csinálja valaki, tönkreteszi a szervezetét és nagyon nehéz leállni vele.


Viszont abból semmilyen probléma nem származik, ha egyedül eszik a Kérdező.

Én is voltam evészavaros és mindig is utáltam mások előtt enni, ezért én is mindig megoldottam az osztálykirándulásokon, hogy ne vegyenek észre.


Tehát egyél egyedül, mozogd le, vagy pedig ne menj kirándulni.

2022. máj. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!