Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyit kell ilyen esetben...

Mennyit kell ilyen esetben egy baráttól eltűrni? Mikor kellene szóvá tennem, hogy már nagyon bántó, amit csinál?

Figyelt kérdés

Adott egy nagyon régi és nagyon jó barátom, aki jelenleg kétség kívül egy borzasztó nehéz időszakon megy keresztül. Tényleg kivan, és én mindenben - de szó szerint mindenben - szinte erőmön felül próbálok neki segíteni. De soha semmi nem elég. És mivel én vagyok ott, az összes frusztrációját (amiknek amúgy hozzám tényleg semmi köze) rajtam vezeti le. Most már beszólogat, megjegyzéseket tesz, simán közli, hogy a segítség nem elég, az semmi, mert az ő problémája...

Én nagyon megértő vagyok, de tegnap már annyira megbántott, hogy majdnem visszaszóltam, ugyanakkor nem akarom én is rugdosni a "földön fekvő" embert.

Szóval: ki mit tenne? Várjam meg, míg rendeződik a helyzete, és utána beszéljek vele? Vagy inkább csak nyeljek, és tudjam be annak, hogy azért velem ilyen, mert én vagyok ott, és előttem nem kell magát tartania? Vagy most szóljak, és ne segítsek többet?



2022. szept. 1. 08:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy barát értékelné ha próbálnál neki segíteni...

Szerintem szard le, ne beszélj vele amíg nem lesz normális, meg egy bocsánatot is elvárnék.

2022. szept. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
1-es jól beszél. Úgy tégy, ahogy írta.
2022. szept. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy rossz passzban van, semmi sem jogosítja fel arra, hogy veled így viselkedjen. Neked ezt nem kötelességed tűrni, te is ember vagy, vannak érzéseid. Az, hogy elmondod neki, hogy neked ez rosszul esik és jó lenne, ha befejezné, még nem azt jelenti, hogy belerúgnál a földön fekvő emberbe. Állj ki magadért, ne hagyd, hogy a földbe tiporjon csak azért, mert ő most nehéz helyzetben van.
2022. szept. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igazatok lesz. Ez így nem mehet tovább. :(
2022. szept. 1. 09:30
 5/17 anonim ***** válasza:
Bármilyen régóta is barátod volt, most ő megszüntette köztetek a barátságot. Egy barát azért barát, mert nagyon rendes veled. Ha ő nem rendes, akkor már nem barátod. Sőt, mivel te erődön felül segíted, ő meg fitymálja a támogatásodat, meg merem kockáztatni, hogy ez az ember már nemcsak nem barátod, hanem az ellenségeddé lett. Egyébként úgy tapasztaltam, bizonyos lejárati idő is van a barátságokban, szóval előbb-utóbb megszűnnek.
2022. szept. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mondanál konkrétumokat? Milyen problémákkal küzd ő és mik azok a segítségnyújtások, amiket te teszel, tettél? Mik a visszaélések, beszólogatások, nemmegbecsülések? Illetve miért érzel felelősséget, túlzott felelősséget az életéért?
2022. szept. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ez nagyon szomorú. :(


Viszont azért ilyen messzemenő következtetéseket MÉG nem vonnék le, ugyanis szó szerint teljesen kivan. De annyira, hogy nem önmaga, és mindenki aggódik érte, hogy "bekattant", vagy szívrohammal kórházba fog kerülni, vagy valami.


Én szó szerint nem vagyok biztos benne, hogy tudja, hogy mit beszél, amikor ilyen kirohanásai vannak.

2022. szept. 1. 10:03
 8/17 A kérdező kommentje:

Hát konkrétumokat nem szeretnék írni, de a lényeg, hogy összejött minden probléma: több munkahelyi, magánéleti. Halmozódik egy ideje, most épp kicsúcsosodott valamiben.


Én pedig intézem vele/helyette a hivatalos dolgait, amit lehet (nyilván nem lehet mindent, meg nekem is van életem meg munkám), segítek a gyerekeivel, megyek-jövök hozzá/vele... ilyesmi.

2022. szept. 1. 10:05
 9/17 anonim ***** válasza:
Ő a hozzád legközelebb álló ember? Tisztán szeretnék látni, és épp azt vizsgálom, nekem nincs olyan ember az életemben, akik helyett hivatalos dolgokat intéznék vagy a gyerekei körül bármit tennék. Neked vannak más kapcsolataid? Van még más, aki ennyire fontos neked?
2022. szept. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Persze, hogy vannak más kapcsolataim. Van családom, munkám.

Nem ő a hozzám legközelebb álló ember, de együtt nőttünk fel, és én mindig azt vallottam, hogy az igazi barát bajban ismerszik meg, ezért ha azt látom, hogy egy nagyon jó barátom bajban van, akkor - amit csak tudok - próbálok segíteni.

Egyelőre ez nekem gondot nem okozott, nem hanyagoltam el miatta semmit, de többet nem tudok tenni, és úgy tűnik, épp ez a gond.


Nekem mondjuk az pont, hogy természetesnek tűnt, hogy vigyázok mondjuk fél órára a gyerekeire (akiket születésük óta ismerek), amíg elintéz valamit. Korábban is sokat voltunk együtt, a gyerekek is ismernek, eljátszom velük. Ez ilyen szempontból nem panaszkodás akart lenni. Ha így jött le, akkor rosszul fogalmaztam.


Nekem ott szakadt el a cérna, ahogy most teljesen váratlanul elkezdett velem viselkedni a legjobb barátnőm, akivel tényleg már iskolába is együtt jártunk. Egyszerűen meglepett.

2022. szept. 1. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!