Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy mondanátok el a barátaito...

Hogy mondanátok el a barátaitoknak, hogy rosszul esik a folyamatos viccelődés?

Figyelt kérdés
Én vagyok a legfiatalabb négyünk közül (22, 26, 29, 30), és sokszor kerülök a haveri viccelődés célpontjába. Nem rosszindulatú beszólogatások meg semmi ilyesmi, de mégis zavar. Nem akarok belőle nagy problémát csinálni, de félek attól, hogy ha megmondom, hogy hagyják abba, akkor utána azzal fognak viccelődni hogy nem bírom a vicceket
2022. szept. 10. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg zavar, mindenképp mondd meg nekik. Ha igazán szeretnek, és a barátaid, csak elfogadják és megértik. Bár az is igaz, hogy függ attól, hogy adod elő.
2022. szept. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

'rosszul esik a folyamatos viccelődés'. Így.


Ha szeretnél valamit muszáj megtanulni kommunikálni, ez máshogy nem fog menni csak ha ki mered mondani a dolgokat. De nem sértődötten, vagy nyersen.

2022. szept. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól még hogy barátok vagyunk attól még nem engedhetsz meg magadnak mindent velem szemben! Jó lenne ha abba hagynátok az állandó hülye viccelődéseteket mert ha nem hagyjátok abba akkor nem találkozok veletek többet! Belőlem nem kell viccet űzni!
2022. szept. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Psycho ***** válasza:
66%

Asszertív kommunikáció. Légy megértő, biztosítsd őket afelől, hogy érted, miért csinálják, és hogy ez nekik jól esik, de Neked nagyon nem, ezért szeretnéd, ha változtatnának ezen, akár az ő bevonássukkal is.


Egy konkrét példa:

"Srácok, figyu, az a helyzet, hogy azt veszem észre, sokszor viccelődtök velem. Tök jó, hogy jól érzitek magatokat, értem azt is, hogy nem komoly, de nekem attól még ez rosszul esik. Szeretném, ha ez változna. Mit tudtok javasolni, hogyan lehetne ezt megoldani?"

2022. szept. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogyan most leírtad, és érzed.
2022. szept. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!