Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan érhetném el azt, hogy...

Hogyan érhetném el azt, hogy jobban figyeljenek rám a barátaim/ismerőseim a közös beszélgetések alatt?

Figyelt kérdés
Amikor a haverokkal összeülünk dumálni/hülyéskedni, gyakran azon kapom magam, hogy amikor mondok valamit, valahogy senki nem reagál rá. Mindenki más mondja a saját vicceit, meglátásait, véleményét, és amikor próbálnék én beköpni valami vicceset, akkor általában az van, hogy olyan mintha egyedül beszélnék, és ez annyira kínos érzés. Másodszor meg nem akarom ugyanazt elismételni, mert addigra már elhangzik a beszélgetés közben valami más, és akkor már nem lesz aktuális, amit azelőtt mondtam. Valakinek valami ötlete, hogy min kellene változtatnom?

2017. dec. 11. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Hülyén fog hangzani, de ez olyan, mint az elegancia, hogy "nem az a lényeg, hányan vesznek észre, hanem hogy hányan fognak (maradandóan) emlékezni rád." Szerintem a kulcs a mértékletesség. Ha nem válaszoltak, ne is szólj hozzájuk többet, várd meg ameddig odafigyelnek rád. Ha meg nem, hagyd ott őket a f_szba, egyetlen szó nélkül. Maradandó nyomot fog hagyni, a hülyék csak a drasztikus megmozdulásokból értenek.
2017. dec. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezzel csak annyi a gond, hogy akikről beszélek, ők az egyetlen igazi barátaim, és már elég régóta ismerjük egymást.
2017. dec. 11. 16:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs meg bennük az egymásra való kölcsönös odafigyelés képessége-sokakban nincs ez meg.Lehet nem a megfelelő emberekkel vagy körülvéve.Az egyik helyen a haver szót használtad rájuk,gondolkodj el ezen,hogy ők valójában tényleg a barátaid vagy csak haverok.
2017. dec. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén bocsánatodat kérem amiért ezt mondom, de az már régen rossz, ha a hozzád legközelebb állók ennyire tapintatlanok. Ehhez azért nem kevés ostobaság kell, ha szó szerint észre sem vesznek. Ez az empátiának olyan alacsony szintje, amit egy átlagos harmadik osztályos gyerek is meg tud érteni.


Egyébként nem úgy gondoltam, hogy többet hozzájuk sem szólsz, hanem hogy ott, akkor, abban a pillanatban "ennyi volt" és nem foglalkozol velük aznap többet. Aztán majd másnap ismét kísérletet teszel.

2017. dec. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!