Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért viselkedik így néhány...

Miért viselkedik így néhány ember?

Figyelt kérdés

Van másnak is olyan ismerőse, aki folyton csak megígéri hogy majd beszélünk de az valahogy soha nem történik meg?

Nagyon jóban voltunk egyismerősömmel, de már elég sok hónapja folyamatosan leráz. Ha én nem keresem, ő sem keres. Ha írok, van amikor el sem olvassa, vagy csak nagyon sokára, de nem válaszol. Amikor pedig nagy ritkán válaszol, ír kb egy mondatot, majd azt ígéri később beszélünk mert most nincs ideje.

De miért nem mondja meg, hogy nem akar velem szóba állni? Vagy hogy ne keressem? De nem is tilt le. Miért ígéri meg hogy majd beszélünk?

Már régen is előfordult, csak nem ilyen hosszú ideig. Akkor mondtam neki ha nem szeretné velem tartani a kapcsolatot, mondja meg nyugodtan. Erre azt válaszolta hogy ne aggódjak, mert ha nem akarna velem beszélni megmondaná, mert ő mindig nyíltan megmondja ezeket a dolgokat. Egyszerűen csak nagyon kevés az ideje.


Létezik az hogy valakinek ennyire nincs ideje?

Mit kéne tennem?

Az hogy ne keressem csak azért nem jó, mert olyan idegesítő hogy nem tudom megmondani neki a véleményem.


Mielőtt kérdezitek, lány vagyok és barátságról van szó.


2022. szept. 15. 23:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem akar direktbe visszautasítani. Le akar koptatni, de gyengéden. Lazább kapcsolatot akar.


Mindenkinek arra van ideje, amire rászánja az idejét.

2022. szept. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés mély sebeket szaggatott fel most, ugyanígy jártam csak annyi különbséggel hogy nálam szerelem is volt és a lány maga nyitott felém, majd mikor rákérdeztem hogy beszélünk-e, eljön-e majd velem valahova, határozott igennel felelt. Aztán sem nem jött el, sem nem beszélt velem többet. Amellett hogy összetörtem, a mai napig értetlenül állok a jelenség előtt hogy akkor élőben miért tapadt rám...
2022. szept. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ezek tényleg nagyon fájó dolgok tudnak lenni. Egyetértek. Mindegy milyen kapcsolatról van szó, ha fontos a másik, nagyon rosszul esik az embernek.
2022. szept. 15. 23:32
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát írd meg neki nagyon finoman és udvariasan amit itt kérdeztél. Csak ne ijeszd el
2022. szept. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
Gyáva, ezt a nyíltan mondja dolgot meg ne hidd el. Aki ezt hangoztatja, az nem csinálja. El kell engedned őt.
2022. szept. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Belógatja a répát a szamár elé, hogy ne tudja elérni, így halad a kocsi.

De úgy is mondhatnánk hogy elhúzza a mézesmadzagot.

2022. szept. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%
A zemberek nagy része bunkó, egyre bunkóbb. Nem lehet velük mit kezdeni, mert csak a saját h*eségüket tudják állandóan hajtani.
2022. szept. 16. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Van másnak is olyan ismerőse, aki folyton csak megígéri hogy majd beszélünk de az valahogy soha nem történik meg?

Már nincs, VOLT. Az embernek törekednie kell az adok-kapok egyensúlyra. Ha valaki folyton csak ígérgeti, hogy keres, de nem teszi akkor tulajdonképpen ezt magadnak generálod.

Tudod milyen mégis keresed. Nem árul zsákbamacskát, hogy egyszer keres egyszer nem.

Ezen csak te gondolkodsz, ő el van.


Ha nem keresnéd, vajon ő keresne magától?? Szerintem lehet sejteni a választ.


"Létezik az hogy valakinek ennyire nincs ideje?

Mit kéne tennem?"

Nem tudsz mit tenni, hiszen tőle függ, hogy rá ér vagy sem.

Annyit tudsz tenni, hogy ha neked ez így nem jó, márpedig nem jó, nem keresed.


Az hogy ne keressem csak azért nem jó, mert olyan idegesítő hogy nem tudom megmondani neki a véleményem."

Megadtad a választ. Nem bírod ki, hogy ne keresd, így marad az ígérgetés az ő részéről, mint eddig.... A te részedről meg a tépelődés.

2022. szept. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Igen, csak azt nem értem ezekben az emberekben, miért nem lehet megmondani hogy nem akarnak beszélni velem többet?

Ha amiatt mert nem akar megbántani, akkor az hülyeség, mert ez is bántás, hogy nem mondja meg és inkább ígérget. Sőt, ez hosszútávon még rosszabb, mert tovább tart. Most legutóbb pl azt írta hogy mindenképp ír. Aztán persze mégsem. Én meg most elhittem, mert őszintének tűnt.

De lehet meg kéne írni neki, hogy írja már meg ha nem akar velem többé szóba állni, mert ez így tényleg csak kínlódás.

Sokkal gerincesebb lenne, ha megmondaná egyértelműen, mert akkor legalább arra én is tudnék reagálni, még ha mérges is lennék, de azzal megadná a lehetőséget, hogy én is megmondjam a véleményem, és kiadjam magamból.

Mert ebben az egészben az is idegesít hogy nem adhatom ki magamból a dühöt.

Sokszor gondoltam már arra, hogy megírom neki, nekem ez így nem barátság és hogy annyi lehetett volna benne hogy nyíltan közli mi a baja.

Így akkor megmondhatnám neki a dolgokat.

Ezt csak azért nem tettem meg eddig mert tényleg nem tudhatom esetleg van valami oka hogy nem tud beszélni velem vagy történt valami rossz ami miatt nincs még csak hangulata sem.

2022. szept. 16. 08:17
 10/22 A kérdező kommentje:

Nem azzal van baj ha valaki nem akar bizonyos emberekkel kapcsolatot fenntartani. Mert ezt mindenki maga döntheti el, kivel szeretne beszélni.

De azt nem értem, miért nem lehet megmondani ezt?

Az lenne a korrekt és gerinces.

Vagy felejtsem el a mai világban a korrektséget?

2022. szept. 16. 08:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!