Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ki hogyan, mi alapján barátkozik?

Ki hogyan, mi alapján barátkozik?

Figyelt kérdés

A kérdés elsőre furcsán hangozhat. Én viszonylag introvertált vagyok, és az utóbbi időben nem nagyon ment a barátkozás. Tavaly mentem gimnáziumba, ahol már az első napon elveszettnek éreztem magam. Észrevettem, hogy senki sem jött oda hozzám beszélgetni, mindig én próbálkoztam, csak az ilyenekben nem vagyok valami jó. Ha hozzácsapódtam egy ,,társasághoz", nem igazán foglalkoztak velem, olyan témákról beszéltek, amikhez nem tudtam hozzászólni, mert távol álltak tőlem, de ők sem vontak be a beszélgetésbe.

Ezek alapján elgondolkoztam, hogy miért nem beszéltek velem, mert a magam részéről sok mindent megtettem (én úgy gondolom).

Igazából az lenne a kérdésem, hogy hasonló helyzetekben, új közegben, mi alapján ismerkednek az emberek, mi alapján mennek oda valakihez? Volt esetleg olyan ember, aki nem nagyon barátkozik, inkább csendesebb? Odamentetek hozzá, ha nem miért nem? Van valami a kisugárzásában?



2022. szept. 17. 00:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%

En is maganyos fiuka vagyok. Mostansag elkezdtem bontogatni a szarnyamat, es olyan emberrel baratkozok aki megbizhato es van kozos pontjaink.

Voltak allbaratsataim, sajnos van tapasztalatom abban milyen az, amikor tarsasagbol egy ember rad szall es melle beall a tobbi aztan elotted szineszkednek. Ez volt az a pelda hogy SOSE tobbet ilyen fergeket.

oszi tarsaim voltak amugy. Sajnos suliba en is a periferia taborat gyarapitom.


Ha van kedved irj ram, erdekes pelda hatha tudunk egymasnak segiteni


18/F

2022. szept. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Alama humor es intelligencia a kozos pont. Meg azt erezzem,h fdltoltodok,ha talalkozunk!! Lehet fiu vagy lany is ,akar tolem joval fiatalabb is. Komoly temakrol nesz szeretek beszelgetni.
2022. szept. 17. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Humor, érdeklődési kör alapján, hogy mennyire érti amit mondok, mennyire közös az állás pontunk, de ha nem is egyezik akkor is barátkozom az illetővel csak indokolja meg ha nem közös az álláspont, de főleg a humor alapján ha olyan retardált mint én akkor egyértelmű hogy nagy barátom lesz xd
2022. szept. 17. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Azzal baratkozok aki tetszik :D
2022. szept. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Én szerencsére sehogyan sem. Nincs értelme a mai emberekkel barátkozni.
2022. szept. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat'

#2, #3 engem igazából az érdekelne, hogy még mielőtt bárkivel is beszélnétek, van-e valamilyen pont, ami alapján odamentek (vagy épp nem) egy teljesen idegenhez.

2022. szept. 17. 08:28
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék oda egy idegenhez csak úgy. Szakkörökön, órákon foglalkozásokon spontán kialakuló barátságokból indulnék ki, és arra számítanék, hogy majd ők bemutatnak másoknak is. Persze ez nem szentírás. Például középiskolás koromban megláttam egy srácot a buszra vára a suliból, és pont mögé álltam be én is, csak szóba elegyedtünk, aztán nem lett hűde nagy barátság, de akár lehetett volna is. Munkahelyen én is hozzácsapódtam csak úgy egy társasághoz ebédkor, ahol a kollégáim is ültek, de eléggé kimutatták, hogy zavarom a köreiket, és én se éreztem komfortosan magam velük valóban. Utána nem is közeledtem már hozzájuk, csak együtt dolgoztunk, aztán pár nap múlva meg csak megkérdezték, hogy hol kajálok, és hívtak.
2022. szept. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem szoktam. Mindig mas jon oda hozzam
2022. szept. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én egy introvertált lány vagyok akit örökbefogadnak az extrovertáltak.
2022. szept. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ez inkabb spontan kell,hogy kialakuljon olyan emberekkel,tarsasaggal akikkel klikkelsz.Ezt nem lehet eroltetni ez erzodik egy- ket beszelgetes utan hogy tudtok- e egymasra hangolodni.
2022. szept. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!