Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ki hogyan, mi alapján barátkozik?

Ki hogyan, mi alapján barátkozik?

Figyelt kérdés

A kérdés elsőre furcsán hangozhat. Én viszonylag introvertált vagyok, és az utóbbi időben nem nagyon ment a barátkozás. Tavaly mentem gimnáziumba, ahol már az első napon elveszettnek éreztem magam. Észrevettem, hogy senki sem jött oda hozzám beszélgetni, mindig én próbálkoztam, csak az ilyenekben nem vagyok valami jó. Ha hozzácsapódtam egy ,,társasághoz", nem igazán foglalkoztak velem, olyan témákról beszéltek, amikhez nem tudtam hozzászólni, mert távol álltak tőlem, de ők sem vontak be a beszélgetésbe.

Ezek alapján elgondolkoztam, hogy miért nem beszéltek velem, mert a magam részéről sok mindent megtettem (én úgy gondolom).

Igazából az lenne a kérdésem, hogy hasonló helyzetekben, új közegben, mi alapján ismerkednek az emberek, mi alapján mennek oda valakihez? Volt esetleg olyan ember, aki nem nagyon barátkozik, inkább csendesebb? Odamentetek hozzá, ha nem miért nem? Van valami a kisugárzásában?



2022. szept. 17. 00:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok: Hát ha bekeveredek egy baráti körbe szinténtén barátok álltal megfigyelem, hogy ilyen viccekre reagál, meg közben úgy is beszél olyan dolgokról amik érdekelik őket onnan megróbálom kiszűrni és így. Nekem bevált.
2022. szept. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, az idei tanéved, hogy indult? Tudsz beszélgetni valamennyit?
2022. okt. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Kerdezo neked sose lesznek barataid
2022. okt. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, miből gondolod?
2022. okt. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

#12, egész jól, bár sokkal többet most sem beszélgetek, de van egy osztálytársam aki még nálam is introvertáltabb, vele egész jóban vagyok, csak az a gond hogy egyikünk sem jó beszélgetések kezdeményezésében.

Valójában a kérdésem nem is a barátok szerzésére irányult, csak kíváncsi lettem, volt/van-e valamilyen tulajdonságom, vagy a kisugárzásomban lett volna-e valami, ami miatt mások sem nyitottak annyira felém.

Igazából nagyjából már megbékéltem a helyzettel, nem nagyon szeretem a nagy klikkesedéseket, általában a többiek ,,elnyomnak", és sok témához nem is tudok hozzászólni, vagy azért, mert nem vagyok benne kellőképp jártas, vagy nem foglalkoztat különösebben. Csupán az egész napos kussban ülés szokott zavarni.

#13, köszönöm kedves jótanácsod, szívemben fogom őrizni 😮‍💨🤦‍♀️

2022. okt. 3. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!