Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez elegendő ahhoz, hogy egy...

Ez elegendő ahhoz, hogy egy 10 éves barátság véget érjen?

Figyelt kérdés

Ha az egyik barátod a rendőrségen melletted kéne, hogy tanúskodjon, ellenben nem azt teszi hanem elmondja a teljes igazságot (olyan részleteket is amire a rendőrség nem kérdezett volna rá, ámde súlyosbítóan hathat rád) elmond minden negatívumot is a múltadból, amire a rendőrök szintén nem kérdeztek volna rá, de szintén súlyosbítóan hathat.

Sőt olyan infókat is megoszt velük, amiket ő amúgy nem tudott, de te utólag barátként osztottad meg vele bizalmasan.


Egy baleset okozása kapcsán kerültél a hatóságok elé, és annak ellenére, hogy nem szándékos volt a baleset elég nagy szarban vagy. (senki nem halt meg, senki nem sérült maradandóan, de csak a szerencsén múlott)

A barátod nem segíthetett volna megúszni, nem erről van szó.

Viszont hazudnia sem kellett volna, csak egyszerűen elhallgatni azt amire nem kérdeznek rá, és a legjobbakat mondania a barátjáról.


Szerencsére nem én vagyok egyik érintett sem, de az én baráti körömben történt, és engem elszomorít, az is hogy az illető ilyet tett, és az is, hogy ezért nem barátkozunk már vele, mert amúgy kedveltem.



2022. szept. 18. 09:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is be lennék sz,rva a bíróságon és mindent elmondanék
2022. szept. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon szomorú helyzet. Igen, elegendő ahhoz, hogy véget érjen miatta a barátság, mert egy ilyen után már egyikük sem tudna úgy tenni, mintha mi se történt volna. Viszont a barátot is megértem, hogy megijedt, és olyanokat mondott el, amit utólag megbánt.
2022. szept. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Az egy dolog, de ehhez miért kell olyan múltbéli dolgokat felhozni aminek pl. nincs köze az ügyhöz?

Szóval amikor azt kérdezik hogy milyen ember a barátod, akkor nem azt mondod el, hogy ilyen és ilyen jó ember, ezért vagyok/voltam a barátja 10 éven át...hanem azt hogy ja hát ő csinált ilyet, csinált olyat, nem követendő a magatartása sok esetben, mert nem tudja a helyén kezelni a nehézségeket...


Meg az, hogy amúgy fogalmad sincs hogy ott a balesetnél abban a pillanatban mi történt, mert nem voltál jelen, vagy nem voltál tudatodnál (és ezt a rendőrség is tudja) akkor miért mondja el amikor csak hallgatnia kellett volna, de hazudnia nem?

Mert azt megérti az ember, hogy nem hazudsz egy kihallgatáson, mivel törvényt is szegnél vele...de hallgatni nem hazugság.

2022. szept. 18. 09:32
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mi nem tudhatjuk, miért csinálta, tőle kell megkérdezni.
2022. szept. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Attól, mert 10 éve egy baráti körben vagytok, még lehet a haverotok (a balesetet okozó) egy igazi kretén.

Igen, ha lenne egy tök felelőtlen, paraszt, idegbeteg haverom, aki annyira átesett a ló túlsó oldalára, hogy veszélyeztethetett volna másokat, én is mindent elmondanék róla a rendőröknek.


A férjem testvére például többször is vezetett már ittasan, de sose kapták el, akkor sem, mikor az árokból szedtük ki hajnal kettőkor autóstól mindenestől. Aztán végül tényleg csinált egy balesetet részegen és a férjem minden xart kiterített róla a bíróságon.


Tudod miért? Mert megérdemelte. Mert embereket veszélyeztetett. És semmilyen kapcsolat nem ér ennyit, viszont a lelkiismeretünk igen.

2022. szept. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Helyesen cseledni fontosabb, mint egy barátság állítólagos szabályait követni. Megfordítom: belefér egy barátsába, hogy közelezzem a másikat, ne a lehető leghelyesebben cselekedjék? Ez már nem óvoda, hogy árulkodni nem szabad.


Az nem derül ki, ki hol hazudott.

2022. szept. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%
Arra is gondoltál, hogy ha bármit elhallgat (ami neked apróságnak tűnik, de lehet, hogy egy fontos nyom lesz később), akkor a hatóság félrevezetése miatt neki is felelni kell? Tehát a te hülyeséged miatt őt is megbüntethetik. Ezt szeretnéd? A közlekedés veszélyes üzem, de növessz tököt és vállald a hülyeséged következményeit. A barátodat pedig ne rántsd magaddal.
2022. szept. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
87%

A barátod tanúskodott és elmondta az igazságot. Ezért Te mérges vagy rá, mert olyanokat is elmondott amihez szerinted az ügyednek semmi köze. Gondolom ügyvéd vagy, hogy ezt meg tudod állapítani.


A barátod teljesen jól járt el. Én neki adok igazat. Ha te ezután megszakítod vele a kapcsolatot akkor azzal ő csak nyer. Egy barátság nem arról szól, hogy a bíróságon elhallgatok mindent, mert az ismerősömnek különben baja lesz.


Viseld a tetteid következményeit! A sérülést szenvedett embereket is kérdezted már erről?

2022. szept. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Ha neki bármi baja volt az illetővel, és/vagy a társasággal akkor minden percben adott volt a lehetőség, hogy megszakítsa a kapcsolatot velünk.


A vádlott barátunknak olyan munkája van amit rögtön el is veszített a baleset miatt (erkölcsileg fedhetetlennek kellett lennie) ebből következik, hogy ez előtt még nem volt semmi dolga a hatóságokkal.

A személyisége már más tészta, de csak úgy mint mindenki más aki barátkozott vele, elfogadta ilyennek, az is aki később mesélt róla, hogy ez a személyiség mit hoz ki belőle.


Tehát akkor addig jó neki ez a társaság amíg be nem üt a szar, és akkor a jóban együtt, a rosszban meg menekvés?


Ismétlem, senki nem kérte hogy hazudjon, nekem is tettek fel olyan kérdést amire muszáj volt az igazat felelnem.

Nem tudtuk kihúzni a szarból, mert tények és konkrét dolgok voltak tagadhatatlanul.

Viszont valószínű hasznos lett volna számára ha e mellé nem teszünk olyan kiegészítő információkat amik még nagyobb bajba sodorják.

Az nektek miért nem nézőpont, hogy egy baráton úgy próbáltok segíteni hogy jót mondtok róla? Mert ezt is lehet.


Sajnos itt bukik ki az amit szoktak mondani, hogy "magyar mentalitás".

Azonnal eltaposni, beköpni a másikat, legyen neki még szarabb, de én mentem az irhámat.


Teszem hozzá ez nem az év bűnügye, nem egy maffiaper hogy egy komplett nyomozóbizottság foglalkozik az üggyel és minden részlet izgatja őket.

Valakinek odadobták az ügyet, kötelezően kihallgatja a tanúkat, és majd lesz valami.

Az én kihallgatásom alatt többször is humorizáltunk, nevetettünk, egy nyűg volt a nyakában az illetőnek hogy ezzel kell foglalkoznia, lett volna jobb dolga is.

2022. szept. 18. 12:13
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
En tuti megszuntetnem vele a kapcsot.
2022. szept. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!