Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha egy barátotok hülyeséget...

Ha egy barátotok hülyeséget készül csinálni, ti elmondjátok a véleményeteket, vagy nem?

Figyelt kérdés

Van a párommal egy közös barátunk (nő az illető). Egy éve van együtt egy sráccal, most eljegyezték egymást, és házasodni is minél hamarabb szeretnének. A siettség oka bevallottan a babaváró. Ugyanis a csávónak van egy régi örökölt háza, amit szeretnének felújítani és ott lakni.

Ezzel én több problémát is látok. Egyrészt szerintem egy év az semmi idő, pláne hitel felvételhez. Másrészt az a ház a srác házasság előtti öröksége. Jogilag soha nem lesz hozzá köze a barátnőmnek. Ha abba ölik az egész babavárót, aztán elválnak, akkor kb csak a férfi jóindulatán múlik, hogy ad-e valamit belőle a barátnőmnek. Én soha nem ölnék ennyi pénzt olyan ingatlanba, ami nem az enyém hivatalosan (és válás után sem lesz semmi közöm hozzá). A harmadik furcsaság, hogy eddig ez a barátnőm nem is akart gyereket. Ez persze változhat, de tényleg, ezelőtt mindig azt mondta, hogy ő nem szereti a gyerekeket, nem is tudja, hogy akar-e majd szülni valaha. Erre most felveszik a babavárót.

Én amúgy nem szólnék bele. A barátnőm boldog, ment ki face-ra a gyűrű, végre őt is eljegyezték. Szerintem a vélemény olyan mint a segglyuk, mindenkinek van, de senkit nem érdekel a másiké. Meg félnék, hogy azt hiszi esetleg irigy vagyok rá, mert én még nem vagyok házas. Plusz a leírtak alapján lehet nem így tűnik, de amúgy nem egy hülye csaj, biztos végig gondolta mit csinál.

A párom viszont mindenképp beszélni akar vele, hogy ezt gondolja át. Az a baj, hogy ismerem, és néha nagyon kioktató tud lenni, ami szerintem rosszul jönne ki egy ilyen szituációban, akkor is, ha amúgy jót akar.

Szerintetek kinek van igaza? Ti hasonló helyzetben mit tennétek?



2022. szept. 18. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván a saját döntése lesz, és nem érdemes sokat emlegetni hogy mekkora hülyeség ez a házassag, de egy normális barátságba jobb esetben belefér, hogy elmondod, hogy aggódsz érte.
2022. szept. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Biztos nem szólnék bele gyerekvállalásba meg lakásfelújításba. Amúgy meg nem kell elválni, és nincsenek ilyen gondok. A házasságból amúgy is ritkán szoktak a nők anyagi veszteséggel távozni, inkább többet visznek, mint beleadtak.
2022. szept. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 Ebben az esetben mégis hogy jönne ki többel? Lehet hogy Amerikában ez így működik, de a magyar jog erősen szabályoz, senki nem vihet többet, mint amennyit hozott. Anyagilag egy válásnál a barátnőm csak bukni tudna ezen, mivel a pasi által hozottba rakná a saját részét is a szülésért kapott pénznek.
2022. szept. 18. 15:18
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

"A házasságból amúgy is ritkán szoktak a nők anyagi veszteséggel távozni, inkább többet visznek, mint beleadtak." - ekkora fszságot is rég olvastam. Csupa olyan nőt ismerek, aki nagyon durván ráfaragott.


Amúgy elmondhatod a barátnőnek a véleményed, de úgysem fogja érdekelni. Egyébként is az jön le az irományodból, hogy furcsának tartod, hogy őt 1 év után elveszik. Téged meg semmikor. Pedig 1 év utáni eljegyzés nem nagy cucc, pláne ha a csok miatt van. Engem másfél hónap után jegyzett el a férjem, és nem hitel vagy terhesség miatt.

2022. szept. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4 Igen, félek, hogy a barátnőm is ezt gondolná. Amúgy azért nem jegyzett még el a párom, mert nem akarom. Csinálok még egy képzést, előbb azt szeretném befejezni. Ő már mondta, hogy csak rám vár és csinálhatjuk. Nem értem miért kell rögtön ilyet feltételezni, hogy engem semmikor. Bunkózás nélkül nem megy az élet?

Az nem értem hogy jön ide, hogy téged mikor jegyeztek el. Nem az a bajom, hogy eljegyzi, nem is az, hogy házasodnak. Kit érdekel, max elválnak ha nem jön össze. De a pénz sorsa a nem mindegy jelen esetben. Nem csok amúgy, hanem babváró.

2022. szept. 18. 15:26
 6/7 A kérdező kommentje:

De a válszok igazából segítettek, a hímsoviniszta is, meg a bunkó is.

Szimplán lazán rá fogok kérdezni arra, hogy tudja-e, hogyha elválnak, akkor simán bukhatja az egész pénzt. Mert lehet ő is azt hiszi, amit itt is szoktak, hogy házasság után minden közös lesz. Ez bennem fel sem merült, de tényleg sokan így gondolják. Ha tudja, akkor egy szót nem mondok többet, ha nem tudja, akkor ezt azért mondom neki, aztán dönt ahogy akar.

Köszi mindenkinek!

2022. szept. 18. 15:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Én biztos nem szólnék bele. Házassági szerződés is van a világon
2022. szept. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!