Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hiba volt a baráti pókertársas...

Hiba volt a baráti pókertársaságba meghívni egy profit?

Figyelt kérdés

Havonta 1-2 alkalommal a barátokkal összeülünk pókerezni. Ez rendszerint jó kikapcsolódás szokott lenni, és alkalom adtán 15-20 ezer forint cserél gazdát, egy-egy este alatt. Általában egy 7 fős társaság a csapat magja, de ritka, hogy mindannyian egyszerre részt vegyünk benne. Az utóbbi 3 alkalommal meghívtam egy régi ismerősömet is játszani, amivel eddig semmi probléma sem volt, jól kijött mindenkivel, annak ellenére, hogy a legtöbbet az újfiú nyerte. Jól elbeszélgettünk, iszogattunk közben, tehát egy kellemes társaság volt. Mígnem a legutolsó alkalomkor szóba került a barátom foglalkozása, és elárulta, hogy 6 éve megélhetésszerüen pókerezik, tehát neki ez a munkája, hogy napi 4-8 órát online pókerezik. Ekkor az összes barátom felháborodott, mert szerintük csak azért hívtam meg, hogy őket "megkopasszuk", és már senki sem volt hajlandó tovább játszani, és azóta már engem sem hívnak.


Őszintén nem értem, hogy mi ezzel a probléma. Ezek az esték egyébként is a kikapcsolódásról szóltak, nem arról, hogy valaki nyer vagy veszit 10-20ezer forintot.

Emelett én néha amatőrként focizom is, ugyanúgy egy baráti társasággal. Ha lehetőségem lenne megmérkőzni egy profival én csak örülnék neki. Ki ne szeretne például Ronaldoval passzolgatni?



2022. szept. 24. 20:09
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyenrangúval játszik az ember benne van az esély, hogy nyer. Ha pedig profi ellen játszik akkor sokkal kevesebb. Nekem sem lenne úgy kedvem játszani, hogy tudom, na megint x forinttal lesz kevesebb nekem.
2022. szept. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

"Emelett én néha amatőrként focizom is, ugyanúgy egy baráti társasággal. Ha lehetőségem lenne megmérkőzni egy profival én csak örülnék neki. Ki ne szeretne például Ronaldoval passzolgatni?"


És akkor is, ha a meccs előtt mindkét csapat tagjai bedobnak egy összeget és a nyertes csapat viszi? Természetesen nem tudod, hogy a másik csapat profi, csak utólag tudjátok meg. Szerinted fair lenne?

2022. szept. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

És akkor is, ha a meccs előtt mindkét csapat tagjai bedobnak egy összeget és a nyertes csapat viszi? Természetesen nem tudod, hogy a másik csapat profi, csak utólag tudjátok meg. Szerinted fair lenne?


Aha, asszem kezd világos lenni, így valóban nem fair. Talán bocsánatkéréssel tartozom a barátaimnak. Köszönöm a válaszokat!

2022. szept. 24. 21:18
 14/31 A kérdező kommentje:
Azt még le szeretném szögezni, hogy semmi nyereségvágy nem volt bennem. A nyereményt a porfi haver vitte haza, nem osztoztunk rajta. Ezen kívül pedig az a pár ezer forint mindannyiunknak jelentéktelen, csak a szórakozásért és a társaság miatt játszunk. Az a pár ezer forint veszteség nem ingatott meg senkit anyagilag, nem úgy kell elképzelni a társaságot, hogy ezek jött-ment nincstelen alakok, akiknek 10e forint a világ. A profi havernek pedig a nyeremény méginkább csak zsebpénz, ő ennél sokkat többet visz haza online, ő is csak a kikapcsolódás miatt jött el játszani.
2022. szept. 24. 21:24
 15/31 anonim ***** válasza:
Ezt mi úgy küszöböljük ki, hogy ugyan játszom a családommal, barátokkal, de nem pénzben, vagy nagyon minimális pénzben. És hagyok nekik örömet, nem gázolok át rajtuk. Talán beszélj a sráccal, hogy a haverjaid ellen ne úgy játszon, mint egy versenyen. Ha ez nem megy neki, akkor alapvetően ne menjen közösségbe..
2022. szept. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Éngem a saját nagyapám leckéztett meg így annó ostáblában. Ő pénzjutalmat ajánlott a győzelemért, nekem pedig mindenfélében segítenem kellett neki. Például az volt a fogadás tétje, hogyha nyerek akkor kapok 200 forintot, ha pedig veszítek akkor ki kellett gyomlálnom a kiskertet, stb.


Ekkor 13-15 éves voltam, és természetesen rendszerint veszítettem. Majd halála után, mikor már 21 voltam, a fater bökte ki véletlenül, hogy az öreg annó nagy pénzeket kaszált a játékból.

2022. szept. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem kizárólag a pókerből élek, van mellette vállalkozásom, csak fizetés kiegészítésképpen játszom. De néha én is szoktam haverokkal pókerezni, viszont olyankor nem pénzben, vagy tényleg jelentéktelen 1000 forintokban. Pontosan az ilyen esetek miatt, mert pontosan tudom, hogy a magam fajtának mekkora előnye van ilyenkor az amatőrök ellen. Azért remélem nem Németh Andrást vagy Bujtás Lacit vitted el. :D Ők ma kb világsztár játékosok.

Kérj bocsánatot a barátaidtól.


Az elsőnek meg üzenem, hogy nézzen utána dolgoknak, mielőtt hülyeséget írkál. A póker NEM szerencsejáték.

2022. szept. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

"Őszintén nem értem, hogy mi ezzel a probléma. Ezek az esték egyébként is a kikapcsolódásról szóltak, nem arról, hogy valaki nyer vagy veszit 10-20ezer forintot."

Nem is lenne semmi probléma, ha játékpénzben játszanátok.

Azért az, ha valaki kéthetente veszít húszezret, az korántsem biztos, hogy olyan jó kikapcsolódás.

2022. szept. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

"Életszerünek tartotok egy olyan bemutatkozást, hogy "Béla vagyok, 35éves kamionsofőr" vagy "Árpi vagyok, 24 éves pókerjátékos"?"

Biztos én vagyok a fura, de ha valami olyan eseményre hívnak, ami a munkámhoz, vagy a magasabb szinten űzött hobbimhoz kapcsolódik, ha nem is rögtön a bemutatkozáskor, de azért el szoktam mondani, hogy tőlem az nem áll távol.

2022. szept. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
21%

"Az a pár ezer forint veszteség nem ingatott meg senkit anyagilag, nem úgy kell elképzelni a társaságot, hogy ezek jött-ment nincstelen alakok, akiknek 10e forint a világ."

Azért a nagyzolás, gőg, és lenézés az sugárzik rólad.

Ha ennyire nem számít a pénz, akkor miért pénzben játszotok?

Tudod, engem sem döntene le 10-20 ezer forint, de azért jobb helye is lenne, mint egy vadidegen pénztárcája.

2022. szept. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!