Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyi időnek kell eltelnie...

Mennyi időnek kell eltelnie miután 2 barát már nem barát?

Figyelt kérdés
Egyik nap elgondolkoztam hogy ha van 2 barát és az egyik elhanyagolja a másikat, mennyi időnek kell eltelni hogy azt lehessen mondani hogy már nem barátok? Persze a barátság nem olyan ami x idő után lejár de érdekelne a véleményetek hogy "elhidegűlés" vagy hogy nevezzem, mennyi idő után lehet mondani? Pl ha 3 hónapig egyáltalán nem beszélnekek egymással akkor azt már annak lehet nevezni?

2022. okt. 2. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Ez egyik pillanatról a másikra derül ki. Egy trigger. Átkapcsolódik és kész.
2022. okt. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kólauborkával ***** válasza:
73%

Nekem vannak olyan varátaim akivel régen sokat együtt voltunk, mostanában évente 1-2 alkalommal. Nem érzem, hogy változott volna bármi, egyszerűen más dolgunk van és máshol, de ugyan úgy a barátomnak tartom.

Aki egyszer a baráti köröm tagja lesz az ott is marad, ha ő okot nem ad rá, az idő és a távolság nálam nem számít oknak.

2022. okt. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
79%
Hogy lehet hogy csak az egyik hanyagolja el a másikat? Ha barátok akkor ebben is ugyanúgy kell gondolkodjanak
2022. okt. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nem számolgatod az időt.
2022. okt. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A barátságnak pont az a lényege, hogy ha elsodródtok, akkor akár több évtized szünet után is ott tudjátok folytatni, ahol abbahagytátok, nem kell nonstop egymáson csüngni.
2022. okt. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Ha valamilyen okból kölcsönösen nem keresitek egymást, akkor inkább csak átalakul. Előtte olyan barátok voltatok, akik mondjuk kéthetente találkoztak és képben voltak egymás dolgairól, utána olyanok, akik félévente egyszer jól kibeszélgetik magukat.

Ha viszont valaki egyoldalúan igyekszik a kapcsolatot tartani, vagy ha sok idő után újra találkozva ráébredtek, hogy sokat változtatok és már nem olyan jó együtt időt tölteni, akkor tényleg megkopott a dolog.

2022. okt. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Én 9 éve megszakítottam a kapcsolatot egy ismerősömmel, aki nagyon lezüllött, meg furán kezdett viselkedni. 5 év után megpróbálkozott rámerőszakolni magát, hogy béküljek ki vele, odarendeltette magát egy találkára egy másik ismerősömmel. (Plusz ezen évek alatt egyszer telefonon is próbálkozott.) De egyszerűen nem vettem róla tudomást. Azóta láthatólag feladta. Mondhatjuk, hogy 5 évbe telt neki, mire beletörődött, hogy nem vagyunk többé barátok, sőt egyáltalán nem kérek a társaságából.

Erre igazából nincs fix időintervallum. Személyiségfüggő.

2022. okt. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
#7 - azóta már biztos öngyilkos lett
2022. okt. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8: Nem lett. Van egy közös ismerősünk, aki még kontaktban van vele, néha találkoznak is. Most 2 hónapig csakugyan nem adott jelet magáról, de most nemrég írt neki.
2022. okt. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!