Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátnőm már csak...

A legjobb barátnőm már csak szánalomból akarja tartani a kapcsolatot. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Felnőttek vagyunk, kerek 10 évig voltunk legjobb barátnők. Sokmindent kibírt a kapcsolatunk, köztük azt is, hogy én közben évekig külföldön éltem. Egyrészt nagyon mély, bizalmas kapcsolatban voltunk, másrészt pedig szinte már családtagnak számítottunk egymásnál, vigyáztunk egymás gyerekeire, karácsonykor is összejöttünk legalább egy koccintásra stb. Tehát teljesen részei voltunk egymás életének.

Múlt héten kiderült, hogy nagyon nehéz helyzetbe került, és nem mesélte el. Másnak viszont igen, és mást kért meg rá, hogy segítsen neki, támogassa. Ez akkor eléggé szíven ütött, de ahogy visszagondoltam az elmúlt időszakra, egyáltalán nem volt váratlan. Rájöttem pl., hogy igazából tavasszal beszélgettünk utoljára. Ez azért tűnt fel nehezen, mert közben folyamatos kapcsolatban voltunk, beszéltünk praktikus dolgokról, voltunk egymásnál kerti partin, de csak nagyon felületesen beszélgettünk. Ha felvetettem, hogy üljönk be ketten egy kávéra, vagy jöjjön át a családja nélkül, mindig elutasította azzal, hogy nem ér rá. (Korábban ez mindennapos volt). Közben lett több új barátja, akikre persze ráért. Pár hete azt mondta, mennyire furdalja a lelkiismeret, amiért olyan ritkán keres, és ennek az értelmét is csak most érettem meg ("Tudom, hogy keresnem kéne téged, mert nem akarok szemét lenni veled, de sajnos semmi kedvem hozzá.")

Aki volt már ilyen helyzetben, mi lett a vége? Menthető vajon ez még? Hagyjam kicsit pihenni a dolgot, hátha elkezdek hiányozni neki? Vagy ennek már lőttek? Én most úgy érzem, nem akarok vele beszélni sem, mert ahhoz semmi kedvem, hogy huszadrangú ismerős legyek az életében.


2022. okt. 5. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én elengedtem az enyémet. Egy társaságban voltunk, aztán szakított a pasijával, így már nem jött velünk bulizni, meg összeülni, stb. Havonta-2 havonta találkoztunk, beszélgettünk. Aztán azt vettem észre, hogy mindig én keresem. Lett új pasija, nem erőltette, hogy bemutassa vagy ilyesmi. Szóval, ha összefutunk beszélünk pár szót, de már csak mint ismerősök és nem úgy, mint legjobb barátok.
2022. okt. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nehezek ezek a dolgok.Nekem egy frisebb baratsagban van ilyen.Azt tapasztalom en is nem akar velem annyira ketten talalkozni.Teny hogy most elfoglalt de mindenkinek vannak olyan napjai amikor van valamennyi szabad ideje es szokott azert masokkal talalkozni...kezdek belefaradni.Ahhoz meg nincs kedvem hogy tizes skalan a hetedik helyen alljak.Teljes lelekkel voltam benne a kapcsolatba ha a masik nem igy erzi akkor felre allok.De nehez.Nagyon nehez.
2022. okt. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

En elengedtem..:/ Nehez volt, de be kellett latni,hogy ez mar nem olyan ,mint 10 evvel ezelott volt.

Valtozik az ember, el kell fogadni sajna, de Csak a jora emlekszem <3

2022. okt. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!