Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hovategyem ezt a viselkedést,...

Hovategyem ezt a viselkedést, ha én nem rontottam el semmit?

Figyelt kérdés

Van egy lány barátom,akinél úgy majdnem egy éve bepróbálkoztam. Nem ragozom ezt, kikosaraztak. Ezután barátságban maradtunk, nehezen de túltettem magam rajta. Ezután ugyanúgy gyakran beszéltünk, egy baráti társaság, meg suli...

Az elmúlt időszakban viszont nem csináltam semmit, mégis a lány kevesebbet beszél velem, már nincsenek meg azok a közös programok, amiket mindig összeszerveztünk, kicsit mintha távolságtartó lenne velem. De nem értem, h most miért kell ezt tenni? Már kedvesnek se olyan kedves velem...igaz mostanában vannak problémái, de akkor is miért kell a másikkal leállni veszekedni, meg érzékenyen reagálni, ha mondok valamit.

Tudhatná, hogy mivel kedvelem őt, ezért sose akarnék neki ártani. Ennek ellenére nem keresi annyira a társaságomat, már nem nevet a vicceimen úgy, mint azelőtt, másokkal mintha jobban kijönne. De a legrosszabb, hogy sokszor magára veszi, amiket mondok.Legutóbb azon szólalkoztunk össze, hogy nem voltam képes megérteni, azt hogy változást akar az életében, amivel amúgy nincs semmi gond, csak ő az aki most nehezebb időszakban van és nem látja még, hogy nem kell változtatni. Adtam neki tanácsokat mit tegyen, stb. De váltig állítja, hogy nem értem őt.

Miért kell ezt tenni?

Létezik hogy egy barátság megromlik csak úgy? vagy ez most csak annyi miatt lenne, mert többet akartam?

24/F



2022. okt. 6. 09:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy neked ez furcsa, de van élete azon kívül is, mint hogy veled foglalkozzon szükségtelen mértékig. Ha másokkal ismerkedik és barát(ok)ra tett szert, akkor nincs semmi oka arra, hogy a számára elégséges mértéknél mélyebb szinten foglalkozzon veled. Engedd el, nem vagy partiban nála!
2022. okt. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

"Legutóbb azon szólalkoztunk össze, hogy nem voltam képes megérteni, azt hogy változást akar az életében, amivel amúgy nincs semmi gond, csak ő az aki most nehezebb időszakban van és nem látja még, hogy nem kell változtatni."

talán kezd elege lenni belőle, hogy belepofázol az életébe és majd jól eldöntöd helyette? az, hogy feláll rá a farkad, nem jelenti azt, hogy jobban tudod nála.

2022. okt. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Miért nem tőle kérdezed?

Ráunt a friendzone-ban vergődésedre, és van elég gondja nélküled is valószínűleg

2022. okt. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

már elfogadtam, hogy barátságnál nem lesz több, nem akarok tőle semmit, tiszteletben tartom.

Nem szólok bele az életébe, csak próbálok segíteni neki, hogy racionálisan elmondom a szituját.

Többször megkérdeztem, mrg felhoztam már neki. De jön a "te ezt nem érted meg, meg különbözőek vagyunk duma, meg a terelés". Eleget hallgattam már.

2022. okt. 6. 13:07
 5/13 anonim ***** válasza:
Görcsmesterként sosem fogsz répázni.
2022. okt. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

nem szólsz bele, csak te vagy a nagy, okos, racionális f@sz, aki mindig mindent tud és megold, mert ő ugye csak egy hisztis, buta és érzékeny nő, aki merészel nem engedelmeskedni neked...

talán próbáld meg kívülről nézni sztorit, és rájössz, hogy te vagy az, aki nemhogy elfogadni nem tudja, hogy nem lesz szex, de olyan szinten ráfüggött a nőre, hogy az egész életét meg akarja határozni... én a csaj helyében csak úgy letiltanálak mindenütt, gondolod tényleg nincs jobb dolga mint a te pofázásodra bólogatni?

2022. okt. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem pofázok bele az életébe. Szimplán csak kivan érzelmileg, és akkora hülyeségeket beszél összevissza, hogy nem látja a valóságot. Olyanokat pl. hogy képtelen a munkájában megoldani x feladatot, meg ő nem ért ehhez, semmi motivációja. Ennek ellenére mindig sikerült megoldania és legyőzni az akadályokat. Egyáltalán nem egy buta lány, egyszerűen most ilyenje van és én csak próbálom racionális tanácsot adni vagy véleményt nyilvánítani, főleg h egy jó cégnél van jó keresettel. Hülyeség lenne egy hullámvölgy miatt úgy gondolnia, h váltani kellene. De vannak még ezenkívül más furcsaságai is. Butának nem buta, de igen elég érzékeny.


Egy szexéhes f*sznak meg nem értem, hogy miért kell beállítani, hol írtam hogy le akarok feküdni vele? Írtam, hogy elfogadtam barátság és semmi több. Szexre amúgy is tudok találni mást, ha ezen múlna, akkor már rég nem érdekelne mi van vele.

Egyébként is ő az aki elkezd mondani valamit, vagy mesélni, amiből kpnfliktusok lesznek, mert beleköt abba, amit mondok, meg úgy veszi hogy én ellene vagyok. Ha ellene lennék és ártani akarnék neki, akkor miért érdekelne h mi van vele? És én nem is akarom magamnak, vagy kontrollálni sem szeretném. Független életet élünk egymástól. Mit kéne akkor válaszolnom arra, hogy a cégénél fel akar mondani?

2022. okt. 6. 15:50
 8/13 A kérdező kommentje:
Valaki meg tudna mondani, hogy hogyan vegyem rá a lányt, hogy megmondja nekem, hogy elege van belőlem?
2022. okt. 7. 12:02
 9/13 anonim ***** válasza:

Jó lenne látni egy példát, mit jelent nálad az, hogy tanácsot adsz.

Lehet tényleg túlreagálja, és mindenbe beleköt, de lehet hogy te szólsz bele túlságosan, pedig úgy gondolod, hogy nem pofázol bele.

Ezt így nehéz eldönteni, mert nem látjuk a pontos szitut. Neki mi a problémája, és te konkrétan mit mondasz neki.

2022. okt. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Depressziós, meg valami miatt még jár terápiára, de nem tudom mi miatt. Azt mondja, hogy amit jelenleg csinál (irodai munka, gépen dolgozik sokat) az csak súlyosbítja. Próbált interjúzni máshova, hogy lehet csak cégváltás kellene neki. De nem jött össze még, emiatt még jobban maga alá esett. Aztán mondtam neki, hogy készüljön fel rendesen, legyen lelkesebb. Szerinte őt úgyse vennék fel, mert mindig lesz jobb nála. Aztán ezután már úgy vagyok, hogy vele van a baj, a felfogásával, meg hogy depresszióból dumál, ha az nem lenne nem így vélekedne. De ő meg erre csak ignorál már, meg szerinte nem látom a szitu, meg hogy az a baj, hogy nem érdekli a szakmája, emiatt tudásban nem is tud annyit felmutatni és később csak rosszabb lenne.

Most csak át kellene ezen lendülnie, úgyse azért dolgozik mindenki, mert imád dolgozni, álma melóját végzi, a pénzért melózik mindenki. El van tévedve.

2022. okt. 8. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!