Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan reagálnátok erre a...

Hogyan reagálnátok erre a viselkedésre?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőm mindig is olyan volt, hogy neki bőven megfelel, ha messengeren beszélünk. Eddig ez nem okozott probélmát, mert egy gimibe jártunk aztán meg úgy alakult, hogy egy helyen is dolgoztunk. Most viszont 5 hónapos kismama és már több, mint 3 hónapja nem találkoztunk. Nekem ez nagyon rosszul esik és nem értem miért viselkedik így, hisz én már legalább 20x írtam ebben a 3 hónapban, hogy milyen jó lenne találkozni. Ezért rá is kérdeztem, hogy most akkor, mivel a munkahelyi találkozások megszüntek és ide majd nem is jön már vissza dolgozni, mi többet nem találkozunk? Mire a válasz: jajj, dehogynem. Csak ő most nagyon félti a babáját, mert hát covid van és nem akar kockáztatni, hisz én annyi emberrel találkozok. Csak, hogy ez egy nagy kamu, régen is ilyen volt, a suliba meg munkahelyen nagy baránők vagyunk meg messengeren, amúgy meg mindig van egy kifogása miért nem találkozunk személyesen. Arról nem is beszélve, hogy messengeren is csak a babatéma játszik nála, de az minden nap. Már sajnos több negatív érzésem van vele kapcsolatban, mint pozitív. Arra gondoltam, hogy megírom neki, hogy nekem ez így nem barátság és inkább hagyjuk ezt az egész barátkozás dolgot, mert csak elszomorít. Szerintetek nem reagálom túl? Jogos, hogy most azért nem találkozik velem, mert fél a covidtól? De akkor a baba megszületése után is ez lesz,és egyébként is már a gyerek előtt is ilyen volt. 7 éve vagyunk barátnők és két kezemen meg tudom számolni hányszor találkoztunk sulin vagy munkán kívül. Milyen barátság ez?
2022. febr. 26. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

hát?

igazából nem értelek.

a barátsághoz szerintem kevés egy közös munkahely, vagy közös suli.

a barátsághoz kell egy nagyon erős érdek közösség is, ahol mindkét fél érdeke nagyon erősen motivált a másikkal való együttműködésre.


szóval el vagy te tévedve de nagyon.

ettől függetlenül jelen szituban nem törlésen kell gondolkodnod, hanem csak annyiban hagynod azt a döntést, hogy az a csaj jelenleg egy jelentősen másmilyen élethelyzetben van, mint te vagy.

és ennyi.

2022. febr. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha előtte is ilyen volt, akkor szerintem ez nem barátság a részéről.


De amugy amit mondott most az is jogos a covid miatt.


Én nem adok tanácsot, de ha úgy érzed, ez nem barátság, akkor lépj, és mond meg neki, hogy te szeretnél menni.

2022. febr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

1-es a barátság nem érdekszövetség de mindegy is.


Az egy dolog hogy más élethelyzetben van, ez akkor oké lenne, ha előtte nem csak munkahelyen találkoznak és nem csak messengeren hangoztatja a kismama barátnője, hogy milyen jó barátok. Egy frászt, a barátság nem csak munkahelyre korlátozódik. Valamiért csak érdek volt neki a kérdező ezek alapján.

2022. febr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez a legjobb barátnőd? Akkor milyen a legrosszabb?

Elmúlt. Vége. Semmit nem kell megírni neki, minek ez a színpadiasság, egyszerűen megszűnik a kapcsolat közöttetek. Meglehetősen gyakori jelenség.

2022. febr. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

ha eddig is ilyen volt, már akár jópár éve, covid előtt is, akkor nincs min csodálkozni. lehet, hogy ő neked sose volt igazi barátod.


a barátság amúgy az olyan, hogy egy pozitív, aranyos, kedvelt személy a számodra, akihez érzelmileg kötődsz.

2022. febr. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*az aranyos nemfeltétlen, mert amúgy lehet, hogy jószívű, de tök bunkón, otrombán, letaglózón fejezi ki a gondolatait. de szóval még így is lehet szerethető egy ember; de szal ilyen érzelmi kötődést gondolok én, hogy az alap tényező egy barátságban. hogy szal kötődnek egymáshoz, fontosak egymásnak. de persze úgy is lehetnél neki fontos, hogy nem találkoztok; de akkor is, meg előtte is már, meg tehát most is, azért tehát közben folyamatosan éreztetné veled; hogy fontos vagy neki; meg már régen is éreztette volna. nem kell direktben, hanem ő ahogy viszonyul hozzád; azt érzi magától.
2022. febr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

*javítás:


ő ahogy viszonyul hozzád; azt érzed magadtól egyből, és tehát neki nem kell ezen erőlködnie, hogy te érezzed; hanem érződik benned magától ez a dolog anélkül is, hogy ő ebbe belefeszülne, hogy mutassa feléd, hogy ő szeret. tehát, csak érződik a dolog, és nem kell, hgoy tegyen érte valamit, hanem csak ő úgy viszonyul hozzád, hogy neked a számodra az nyilvánvaló és tudott és egyértelmű dolog, hgoy ő kötődik hozzád, hogy fontos vagy neki.

2022. febr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szerinte egyébként ő jobb barát, mint én, mert ő gyakrabban ír messengeren. Ő úgy gondolja minek találkozzunk személyesen mikor neten mindent meg tudunk beszélni.
2022. febr. 26. 23:13
 9/12 anonim ***** válasza:
Gondolom, csak magáról ír, a saját dolgairól számol be, és te vagy hozzá a közönség. A levelezés, ha egy helyen laktok, nem barátság.
2022. febr. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 Szokott érdeklődő is lenni, de olyan 80-20% arányban róla/róluk, mostanság pedig a terhességről van szó. Egy városban lakunk, de nem közel egymáshoz (Debrecen).
2022. febr. 26. 23:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!