Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan jelezzük, hogy mi a...

Hogyan jelezzük, hogy mi a babára annyira nem vagyunk kíváncsiak, hogy nonstop csak róla beszéljen?

Figyelt kérdés

Tudom, elég negatívnak tűnik a kérdésem, de kérlek próbáljatok megérteni engem/minket.


Adott egy baráti társaság, az egyik barátnőnknek nemrég született kisbabája (4 hónapos). Mióta a baba megvan, csak róla tud beszélni, közös csoportban csak akkor ír, ha a gyerekről küld videókat, képeket, tökmindegy, hogy mi ott éppen másról beszélnénk. Ha találkozunk, akkor is vagy hozza a gyereket, vagy csak róla beszél, meg hallgatjuk, hogy ő már anya és mennyi gonddal, tennivalóval jár ez.


Karácsony előtt mindig elutazunk így közösen, csak csajok. Foglalnánk most is, a fent említett barátnőnk pedig írta, hogy csak bababarát hotelbe menjünk, mert neki az nagyon fontos a pici miatt. Kiderült, hogy ő úgy gondolta, hogy hozza a fiát is... Mi pedig ezt nem szeretnénk, szerintem érthető, miért.


Tanácsért jöttem ide, hogy egy anyukának hogyan lehet azt jelezni, hogy túl sok a gyerekéből? Nem vagyunk gyerekgyűlölők, két másik barátnőnknek is van a csapatból gyereke, de ők valahogy helyén tudják kezelni ezt az egészet és sosem volt ez az oversharing a gyerekekkel kapcsolatban.


2022. okt. 6. 19:27
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
21%
Majd te is a babáról fogsz bezsélni, ha neked lesz újszülötted.
2022. okt. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

Mint írtam, a társaságban vannak más anyukák.

Ők is megemlítik, ha történik valami nagyobb dolog, vagy beteg a gyerek, borzalmas hetük volt stb. De nem az van, hogy 24/7 csak a gyerek így, gyerek úgy.

2022. okt. 6. 19:34
 3/45 anonim ***** válasza:
85%

Valószínűleg le leszek pontozva, de ez van.

Nekem is van gyerekem. Viszont úgy örültem amikor kiszakadhattam kicsit az állandó mókuskerékből és barátnőzhettem kicsit. Beszélhettünk teljesen normális dolgokról és ez volt a feltöltődés nekem. Szóval megértelek titeket. Őt is megértem, a gyereke a mindene meg kb. az egész napja róla szól de ez tényleg sok. Szerintem nyugodtan mondjátok el neki, hogy hiányzik az az énje amikor még rendesen tudtatok beszélgetni. Szeretitek őt és a babát is de szeretnétek másról is beszélgetni vele.

2022. okt. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
97%

4 hónapos gyereket nem fog otthon hagyni szerintem senki. Tehát jelen esetben el kell dönteni, hogy inkább hozza a gyereket és menjen ő is, vagy nélküle mentek. Egy nagyobb gyerek már más, de 4 hónapos még kicsi. Gondolom a többieknek nagyobb gyereke van.

Amúgy meg csak egyenesen lehet elmondani: figyelj Mari, nagyon cuki a gyereked, érdekel, hogy mi van vele, de túltolod egy kicsit, néha beszélgessünk másról is. Persze meg fog sértődni, az biztos.

2022. okt. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
23%

Szép barátnők vagytok..

4 hónapja szült, persze, hogy a babarol beszel, ez foglalkoztatja 0-24.

Normális nő meg nem megy el a 4 hónapos gyerek nélkül játszani a "nő" t, mikor ennél fontosabb dolgok is vannak. Teljesen egyértelmű, hogy így akar menni. Főleg ha anyatejes, de még ha nem, akkoris abszurd.

Mondjuk azokat se ertem akik menekulnek a gyerek elől és hű de jól esik másról beszélni..

2022. okt. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Igen, az egyik barátnőnk már emiatt is húzza ki magát a közös találkozások alól, mert mondta, hogy ő otthon van egy 2,5 évessel és egy 8 hónapossal, abban a kevés időben, mikor a gyerekek nélkül tud menni valahová, nem akar hasfájásról, éjszakázásokról, bukásról és egyebekről beszélni. Ahogy nem érdekli a 142. videó az ugyanabban a pózban alvó babáról, mert minden nap kapunk 3-4 ugyanolyat amúgy is.


Az utazáskor fél éves lesz a baba, igazából ha nem jönne, azt is megértjük. De nem hiszem, hogy egy ilyen pihenős, szórakozós hosszúhétvégére hozni kéne gyereket.


Nem gondolom, hogy emiatt rossz barátnők lennénk. Mi is haladunk az életünkkel, egyszer nem érdeklődne felőlünk. Engem pl. eljegyzett a párom a nyáron, annyit nem kérdezett, hogy mikor tervezzük az esküvőt, vagy hogy volt az eljegyzés. Másik barátnőnk egy válás közepén van, annyit reagált rá, hogy ne is beszéljünk ennyire szomorú témáról a jelenlétében, mert a baba is átveszi a rossz hangulatát majd...

2022. okt. 6. 19:47
 7/45 A kérdező kommentje:
Szerintem az egyáltalán nem menekülés, ha egy felnőtt nő vágyik normális témákra, társaságra és nem csak a pelenkacsere, szoptatás, hasfájás, "nézd milyen édesen aludt tegnap" témák kötik le...
2022. okt. 6. 19:48
 8/45 anonim ***** válasza:
11%

4 hónapos babát, akit háromóránként még szoptatni kell...? Hogy képzelitek hogy ne vigye magával...???


Szerintem ez egy troll kérdés.

Ilyet normális nő nem ír ki, még ha megrögzött gyerekellenes is....

2022. okt. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek, nem gondoltuk azt sem, hogy jönni fog.

Itt nem az utazás a lényeg, hanem az, ahogy hozzánk és a barátságunkhoz áll.


Attól pedig senki sem lesz "gyerekellenes", hogy nem a gyerekvállalást tartja az élet egyetlen értelmének.

2022. okt. 6. 19:50
 10/45 anonim ***** válasza:
95%
Ne haragudj kedves 5-ös...nekem is van gyerekem és egész nap tudnék róla beszélni de normális emberi ésszel felfogom, hogy senki sem kiváncsi arra, hogy csak azt meséljem, hogy pisilt, kakilt,büfizett a gyerek. Te úgy gondolod, hogy az a normális ha 0-24ben a gyerekről beszélsz meg el sem mozdulsz mellőle, másnak meg van igénye arra, hogy másról is beszéljen és egy kis időt a gyereke nélkül töltsön.
2022. okt. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!