Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan reagáljak erre? Hogyan...

Hogyan reagáljak erre? Hogyan változzak és mutassam meg, hogy változtam, és vegyék észre és ne kezeljenek bunkón?

Figyelt kérdés

Érzékeny vagyok, és sokszor indulatból reagálok, elég sok érzelmet beleviszek. Nagyon érzékenyen reagálok az érzésekre: olyan szempontból is, hogy empatikus vagyok, nagyon át tudom érezni a másik érzéseit, és olyan szempontból is, hogy ha erős érzéseket visznek mások a kommunikációba és támadnak, akkor én is hevesen reagálok.

Ezt tudom magamról. Az empátiát jó tulajdonságnak tartom, de az indulatosságot nem. Ebben próbálok fejlődni, nyugodtabb maradni.


Néhány barátom (nem a szorosabb, mély barátaim, hanem lazább barátok egy társaságban, vagy barátok barátai) hisztisnek tartanak. Ez nekem nagyon rosszul esik. Van, hogy megosztok egy problémát, konfliktust velük, és kinevetnek, hogy én vagyok a hisztis. Mármint pl egy (bunkó és érzéketlen, mellesleg nálam sokkal infulatosabban és hisztisebben viselkedő ember) nevet rajtam, hogy pont én mondom másra, a többiek meg egyetértenek vagy nem akarnak vitatkozni, de mégis rosszul esik, hogy nem védnek meg.

Azt látom, hogy az az alapértelmezett a fejükben, hogy én vagyok a hisztis, holott az általam elmesélt helyzetben is én voltam a higgadtabb, és amikor elmeséltem és kinevetett bunkón az az ember, akkor is szerintem ő volt az érzéketlen és tényleg a "saját szemében a gerendát sem" esete. Nem veszekedtem, csak nagyon rosszul esett, hogy így látnak, miközben pont az, hogy nem hisztiztem ezen, bizonyítja, hogy fejlődöm. De így nem érzem, hogy támogatnának, sőt. Azt érzem, hogy az, hogy ők így látnak, ezt a képet vetítik ki rám, kinevetnek, ezzel visszakényszerítenek ebbe a szerepbe. Nagyon rosszul esik, de ha bárhogy is kifejezem, akkor "én vagyok a hisztis", ha meg nem, akkor "egyetértek". Pedig nem viselkedek velük úgy, csak beragadt a fejükben ez a kép rólam. És az is rosszul esik, hogy sosem adnak igazat az én nézőpontomnak, invalidálják az érzéseimet, mert "csak hisztizik".


Hogyan érjem el, hogy azt lássák, ami vagyok, ne pedig a fejükben élő képet? Hogy tiszteljenek, és megértőbbek legyenek? Úgy érzem, nem tisztelnek és nem fogadnak el. Ha nincs ott az az érzéketlen de hisztis ember, akkor azt érzem, szeretnek, négyszemközt bizalmas és jó a viszony velük. Tényleg ironikus, hogy ő gúnyol, egyáltalán nem empatikus, pedig ő tényleg kiabál mindenkivel, ha mérges és nem szokott bocsánatot kérni.



2022. okt. 9. 14:14
A kérdező szavazást indított:
Beszéljek négyszemközt a gúnyos ismerőssel, hogy vegye észre magát, és fogja fel hogy ez nekem rosszul esik.
Beszéljek négyszemközt a többiekkel (mit, hogyan?)
Beszéljek egyszerre velük (3-4) ember, hogy ez nekem rosszul esik. Akkor, amikor ilyen szituációban vagyunk
Beszéljek velük egyszerre, de külön hozzam fel, ne akkor, amikor ilyen helyzet adódik
Ne mondjak semmit, mindig nyeljem le és egy szót se szóljak
Ha gúnyolódik, akkor szóljak be neki, tartsak tükröt
Egyéb
10 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én szimplán megszakítanám velük a kapcsolatot, kellenek a f4sznak ilyen "barátok".
2022. okt. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem baratok! Szakitsd meg a kapcsolatot es ujat keress
2022. okt. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ertelme beszelni senkivel.

Ha te is ugy latod, h indulatos vagy, akkor figyeld magad tudatosan. Figyeld, mik azok a helyzetek, amikor erzed ezt az erzest kozeledni. Figyeld magad kivulrol, engedd el a szavakat, ne tulajdonits nekik (nagy) jelentoseget. Nem fog elsore sikerulni uralkodni magadon, de minden napegy kicsit legyel ebben jobb a tegnapnal.

A tszteletet beszelgetessel nem lehet kivivni, majd ha latjak, h valtoztal, valtozol.

Sajat magadnak is jobb lesz, nyugodtabb leszel, kevesebb stressz. Kesobb pedig rajossz majd, h ezek a dolgok annyira semmisegek, nem is eri meg idegesiteni magad rajtuk.

2022. okt. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!